Namaz kılamıyorum içimden namaz kılmak gelmiyor

baharım

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm. Namaz kılamıyorum içimden namaz kılmak gelmiyor!
26 yaşında bekar bir bayanım. Muhasebe işiyle meşgulum. Babam sinir hastası, çalışmaz yıllardır evin bütün yükü ablam ve benim üzerimde : ( maddi açıdan sadece çalışmamız dışında başka bir gelirimiz yok, geçmişte namaz kılmışlığım var ama bıraktım malesef, şuan namaz kılmıyorum. Çok şükür Kuranımı okumasını namazımı kılmasını biliyorum ama yaşadığım sıkıntılar bazen HAŞA içten içe Rabbime darılıyorum sanki herşey olumsuz gidiyor hayatımda. Annem kendını bılen olgun, dinin gereklerini elınden geldığınce yapan bir kadındır. Ramazanın başlamasıyla namazıma başlamam için beni uyardı yanlız içimden gelmıyor, namaz kılmalıyım diye düşünüyorum ama yapamıyorum, geçmiş zamanlarda kıldım. Ne yapmam lazım :(

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
baharım kardeşim buyrun buradaki konuya bir göz atın!

Yaşadığımız her anın Allah'ın bizimle olduğunu bilmemiz ve her an Allah'ın bizi kontrol ettiğini hiç aklımızdan çıkarmamamız gerekiyor. Burası fani dünya..hiç birimiz kalıcı değiliz, hepimiz göçüp gideceğiz..Giderken sadece ve sadece burada yaptığımız amellerimizi götüreceğiz.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Allah'ın rızasına uygun bir şey yapmak istediğiniz zaman şeytan mutlaka harekete geçecektir. İçinize her türlü şüpheler gelecek, kâfir olduğunuzu zannedeceksiniz ve sonunda "böyle namaz olmaz!" diyerek namazı bırakacaksınız. İşte Şeytanın istediği de budur.

Aklınıza bu tür şeylerin gelmesi, şeytanı rahatsız ettiğinizi ve doğru yolda olduğunuzu gösterir.

Yapmanız gereken, ne pahasına olursa olsun ibadetlerinize devam etmektir. Çünkü biz ibadeti huzur bulmak için değil, Allah'ın emrini yerine getirmek için yaparız. Zamanla şeytanın sizden umudu azalacak ve ibadetten zevk almaya başlayacaksınız. Ama o, hiçbir zaman yakanızı bırakmayacaktır. Bunu asla unutmayın. Bu sebeple hemen Allah'ın emrini yerine getirmeye başlayın.

Üst Alt