Mutlu olamıyorum

neilpoly

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
mrhb sürekli uğraşıyorum ve mutlu olamıyorum istediğim hayat için temel bile atamıyorum, iş başvurularım kabul edilmiyorum başarı sağlayamıyorum sizce ne olabilir bunun nedeni ?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
vs. vs. vs. merhabalar...
bunun sebeb ve Hikmettini ancak Rabbim bilir.. biz bilemeyiz.. ama Mutluluk derken bu kavram kisiden kisiye degismekte...
İnsan ne aradığını bilmezse aradığını nerede bulacağını da bilemez...Mutluluk derken neyi aradigini once bir kendin bilsen de..
Sonra baskalarina sorsan derim..
Haa aman Dikkat Et!!Yolda kaybolmadan durup düşünmek akla ve vicdana danışmak mutluluk kapısından huzur makamına varabilmek..tir marifet...

Mutluluk nedir?" diye sor bir kediye ciğer mi der sence?
"Mutluluk sıcacık bir kucakta sevilmektir" diyecektir bence...

Mutluluk nedir diye sor bir köre "görmek" - midir der sence?
"Mutluluk her rengi hissedebilmektir" diyecektir bence...

Mutluluk nedir diye sor bir dilenciye "çuval dolusu para" mı der sence?
"Mutluluk sıcacık bir evde eksiksiz huzurla" yaşamaktır diyecektir bence...

Mutluluk nedir diye sor bir yüreği pareye "onunla olmak" mıdır der sence?
"Mutluluk onun mutlu olduğunu bilmektir diyecektir bence.

Mutluluk sen kimsin diye sor Mutluluğa " Neşeyim bereketim sağlığım aşkım" mı der sence?
"Ben her şeye rağmen yüreğinde ki sevgiyi kaybetmeyenim" der bence...

Mutluluk söz istedi ve dedi ki:
- " Ben en zor elde edilenim ne yazık ki işte o yüzden hep derim ya; yüreğinin içine bak işte beni daima orada bulacaksın yeter ki onu oradan kin ve öfke ile söküp atmış olmayasın.. "

Ressama sormuşlar mutluluğun resmini çizebilir misin diye. Ressam demiş ki; ben çizerim de sen anlayabilir misin ?

"Mutlu olmanın sırrını Peygamber Efendimiz'den (s.a.v) öğren de Allah sana ne verirse ona razı ol.
Başına gelen derde balaya razı olur da ses çıkarmazsan o anda hemen sana cennet kapısı açılır.
Eğer gam elçisi sana gelirse tanıdık bir dost gibi karşıla onu kucakla. Zaten o sana yabancı değildir onunla aşinalığın vardır.
Sevgiliden gelen cefaya karşı sakın suratını asma onu neşe ile karşıla merhaba hoş geldin de.

Onu güler yüzle tatlı sözle karşıla ki gönül alıcı o eşsiz varlık hoşa gitmeyen çarşafını üstünden atsın da güzelliği ortaya çıksın."
Mevlânâ Celaleddin Rûmi
duygusal,ruhsal, imani,kişisel olarak neden sıkıntı çektiginizi idrak edebilirseniz sorunuzun da cevabini bulabilirsiniz..

zeyno

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm

Bende bir senedir işsizim. Ama belediyenin kurslarına yazılıyorum ücretsiz. Yapacak birşeyler buluyorum. Yabancı dilimi geliştiriyorum.

Benimde iş başvurularıma geri dönmüyorlar. İki üniversite bitirdim. Nedir bunun hikmeti Gönülsızım abla :) Bende mi mutsuz olmalıyım acaba :)

Rabbim elbet açar bir kapı. Çok bekletiyorsa eğer çoook güzel bir kapı açacak demektir :) Allah (cc) sabrın ve tevekkülün mükafatını mutlaka verir. Yeter ki herşeyden şikayet etmeyelim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
İçinizdeki Çocuğun,kendini geliştirebilmesi icin Zaman nimetti belkide...sırıtık.:,

İçindeki Çocuğun gelişimi durunca, kişi bedenen büyüse dahi, psikolojik yetenekleri bakımından “çocuğumsu” ve “çarpık” kalır.
Bu insanlar bedenen büyümüş ama ruhen gelişememişlerdir. Zihinleri gelişse bile duygusal yönden gelişemez,
özellikle insan ilişkilerini ve genel olarak yaşamı sağlıklı olarak yönetemezler...

İçinizdeki Çocuğun büyümesi ve gelişmesi icin ona biraz Zaman ve imkansizlik icinde imkan dogurabilme kabiliyet, marifet kazanmasi icin biraz zaman verin...:bilmemm:.

Çarpık Kişilikler Sergilemesi
Küskün insan; Küskün insanın neşesi yoktur, hiçbir şeyden zevk almaz. Yaşamın coşkulu bir yanını göremez, yaşamak onun için bir yüktür.

Öfkeli insan; Her şeye kızmaya hazır, “sürekli burnundan soluyan” biridir. Normal bir konuşma, iletişim sürdüremez; hemen öfkelenir ve hiddetini söz ve hareketleriyle gösterir.

Gergin, kaygılı insan; Sürekli gerginlik içindedir, her an kaygılı ve tedirgindir.

Saldırgan insan; Sakin, aklı başında, uygarca etkileşimde bulunmak olanağı yoktur; sürekli saldırı halindedir. Bu saldırı yüzüne, sözüne ve hareketlerine yansır.
En sakin ortamlarda bile karşısındakilerle saldırgan iletişim kurar.

Pısırık, insan; Saldırgan insanın tam tersi davranış içindedir; haklı olsa dahi ne sözleriyle ne de davranışlarıyla hakkını savunamaz. Sürekli alttan alır;
amacı başkalarını memnun etmektir; kendisinin ne istediği pek önemli değildir.

Yobaz, bağnaz insan; Aklıyla bağlantısını koparmıştır. Kendisi gibi inanıp, düşünmeyen kişinin dışında hiç kimsenin değeri yoktur.
Yobazlığın okula gidip gitmemeyle ilgisi yoktur; bu bir tavır meselesidir.

İç çocuğunuzla sohbet edebileceğiniz ve beraber büyüyeceginiz umutlu günleriniz olsun insallah..

Yaşadığım acılar her şeyi bilmediğimi, öğrenmem gereken çok şey olduğunu gösterdi ve yalnız bilgi yönünden değil,
insan olarak gelişmem,olgunlaşmam gerektiğine ikna oldum...
insan kendini ve hayatta olup bitenleri Fark etmedikce hic bir seyde FARKI yapamaz...aassd..
FARKI FARK ETMEK...EDEBILMEK...
saskn..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Demem o ki;İçinizdeki Çocuk büyümeden Hayatta HAZIR olmadan !!Sorumluluk sahibi olsaniz bile Sorunlu bir surec ;gelgitler icinde yasarsiniz..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Mrhb, Aleyküm selam. Selamu aleyküm.

İnanın 6 yıldır bende işsizdim, çok şükür biraz yorucu da olsa şimdi akmasada damlayan bir işim var elhamdulillah. Sizlerde isyan etmeyin, karamsarlığa kapılmayın sabırla bekleyin.

issiszlik.jpg

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Allahın selamı üzerinize olsun .derdi yazmak zordur bende 20 yıl süren sabırla bekleyip allaha yalvardığım rahmetli babamın ruhunu azapta gördüm. Ve yirmi yıl sonra bir mana ile cevap geldi .cevap şöyle idi. Allahtan ümidini kesen kaderine mahkum olur. Manada babam ellerini ateşin içine sokup artık ateş beni yakmıyor hakkım sana helal olsun evladım dedi.hayy

derdim

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
mrhb sürekli uğraşıyorum ve mutlu olamıyorum istediğim hayat için temel bile atamıyorum, iş başvurularım kabul edilmiyorum başarı sağlayamıyorum sizce ne olabilir bunun nedeni ?

Seninkide dertmi be kardeşim. Ben senelerdir işsizim, babam ağır hasta, bakıma muhtaç, yanından ayrılmak veya yanlız bırakmak mümkün değil. Üstelik eşimle de aram bozuk. Birbirimizden nefret ediyoruz, eve gitmek içimden gelmiyor, arada çocuklar var. Birlikte yaşamak mümkün değil. Ayrılsan perişanlık. Herkesin derdi kendine büyük de, söyle bakalım benimkinin yanında seninki dert mi?

Üst Alt