Müslümanların dostu düşmanı

sealıfe

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
ES SELAMUN ALEYKUM VERAHMETURULLAHİ
avrupadaki müslümanlar videosunu birkez daha izledim.teşekkür ederim.
ben çalıştığım otelde yaklaşık 1,5 senedir almanlar kaldı.en fazla 25 kişi,bunlardan
sadece yerli alman 3 geçmez.diğerleri TÜRK, avusturulya, kazak, yugoslav, falan. almanyanın yerli insanı yok arkadaşlar.bu gelen insanların hepsi mak. mühendisi veya tekniker elaman.bugün alman teknolojisinde bile Türkler var.Şunu net olarak söylemek istiyorum;
Çok yabancılarla karşılaştım. italyan, ispanyol, alman, hollandalı, rus,abd, ingiliz, sırp, fransızı,pakistanlı,iranlısı, avusturalyalısıyla falan. bu adamlar bizi bizden daha iyi tanıyolar. adam pkk sorununda tutunda neleri bilmiyoki. zaten kendileri destek ve ortaya çıkaranlar kendileri.ama dost görünüp, arkamızdan düşmanca hareket eden kendileri.
orta doğu projesini bilirsiniz. bu adamlar yıllardır bunun mücadelesini veriyolar.
ırak ta başardılar,filistin,suriye de başardılar.bu projede doğu anadolumuz da bu projenin içinde. kalkıp bu yahudiler sizce kalkıp kürdistan kurulsun.bizim projemiz önemli değil dermi.biz pkklaymı savaşıyoruz.hayır. dostumuz ABD, ingilter, israil, avrupayla.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
ES SELAMUN ALEYKUM VERAHMETURULLAHİ

orta doğu projesini bilirsiniz. bu adamlar yıllardır bunun mücadelesini veriyolar.
ırak ta başardılar,filistin,suriye de başardılar.bu projede doğu anadolumuz da bu projenin içinde. kalkıp bu yahudiler sizce kalkıp kürdistan kurulsun.bizim projemiz önemli değil dermi.biz pkklaymı savaşıyoruz.hayır. dostumuz ABD, ingilter, israil, avrupayla.
Vealeyküm selam kardeşim,
Değerli kardeşim yazınız için allah razı olsun, tabiki bazı konularda herkesin görüş ve düşünceleri farklıdır, bu yazınızda,da size katılıyorum veya katılmıyorum bu önemli değil lakin abd vs, dostmuş düşmanmış bu islamiforumlar.net,i bağlamaz bu dert yandığınız sorunları çözmek devletin işi bizim değil.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Almanya dan ALINTI

Selamun Aleykum adminim ama kardesimiz bu yazisinda sadece bir Ayeti kerime yi bize hatirlatmis...
"sorunları çözmek devletin işi bizim değil " demissiniz acaba o Devletti milleti olusturan kimler dir?
Biz birlik olup devlete ihtiyaçlarınızı iyi anlatmadıkça nitelik artmaz!
beklentilerimizi, hedeflerimizi kim oluşturuyor, kim yönetiyor?
Bu kardesimiz farkina vardigi bir konuda bizi uyarma ihtiyaci hissetmis Allah Ondan RAZI olsun...

DÜŞMANIMIZIN DOSTUNDAN BİZE DOST VE ORTAK OLUR MU ?
dostumuz.. düşmanımız. ... çıkar ilişkisine dayali degil Iman,Tevhid uzre olmali...

"Ey iman edenler! Yahudileri ve Hıristiyanları dostlar edinmeyin. Onların bazısı, bazısının dostlarıdırlar. İçinizden kim onları dost edinirse şüphe yok ki, o da onlardandır. Muhakkak ki Allah o zalimleri hidayete, doğru yola iletmez." (Mâide Sûresi, 5:51)

Bu kardesimizin yazisindan su dersi de cikartalim ins..
NUH'UN GEMİSİ
Ünlü bir yönetici, "bilmem gereken her şeyi, Nuh'un Gemisi'nden öğrendim," diyor. Nelermiş öğrendikleri?

BİR: Doğru gemiyi kaçırma.

İKİ: Hepimizin aynı gemide olduğunu unutma.

ÜÇ: Vakit gelip çatmadan planını yap. Hz. Nuh, gemisini inşa ederken yağmur yağmıyordu!

DÖRT: Kendine hep iyi bak ve büyük günü bekle. Altmışına merdiven dayadığında bile, gerçekten büyük bir iş yapman için önün açılabilir.

BEŞ: Eleştirileri dinle, eleştirenlere kulak asma; yapılması gerekeni yapmaya devam et.

ALTI: Geleceğini zirveler üzerine kur; dalgalar sana ulaşamasın.

YEDİ: Ne olur ne olmaz, eşinle yola çık.

SEKİZ: Hız her zaman kazandırmaz. Yılanlar da gemideydi, çıtalar da.

DOKUZ: Üzerinde aşırı baskı hissettiğinde, bir süre boşlukta yüz.

ON: Titanik'in profesyoneller, geminin ise amatörler tarafından yapıldığını
unutma.

ONBİR: Fırtınanın gücü ne olursa olsun, eğer Allah’ın safındaysan, seni bekleyen bir gökkuşağı mutlaka vardır.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz

Selamun Aleykum adminim ama kardesimiz bu yazisinda sadece bir Ayeti kerime yi bize hatirlatmis...
"sorunları çözmek devletin işi bizim değil " demissiniz acaba o Devletti milleti olusturan kimler dir?
Siz birlik olup devlete ihtiyaçlarınızı iyi anlatmadıkça nitelik artmaz!

beklentilerimizi, hedeflerimizi kim oluşturuyor, kim yönetiyor?
Bu kardesimiz farkina vardigi bir konuda bizi uyarma ihtiyaci hissetmis Allah Ondan RAZI olsun...
Aleyküm selam kardeşim,
Aynen dediğim gibi bu sorunları çözmek devletin işidir kardeşim benim değil, neden? çünki ben devletim çalışsın vatanım için birşeyler yapsın diye kazancımın dörtte üçünü devlete veriyorum,ki verdiğim vergilerle birtakım soysuzlara karşı, kar demeden kış demeden bayır demeden yokuş demeden dağda bayırda o soysuzlara karşı vatanını savunan mehmetlerime ihtiyacı olan mühimat alınsın, üşümesin diye üstüne başına giyecek, aç kalmasın diye yiyecek alınsın diye veriyorum,
evet o devleti milleti oluşturan bizleriz ama kusura bakmayın kardeşim burası amerika değil her istediğinde birlik olup çıkıpta kimseye derdini anlatamazsın, baştakiler nederse o olur,
evet allah razı olsun kardeşimiz bize ayet'i kerimeyi hatırlatmış farkina vardigi bir konuda bizi uyarma ihtiyaci hissetmis.

sealıfe

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Ekrem kardeşimize

ES SELAMUN ALEYKUM VERAHMERURULLAHİ

BEN SİYASİ AMAÇLI SÖYLEMEDİM.BU KONUDA ÖZÜR DİLİYORUM. FAKAT BU GÜN IRAK,SURİYE,FİLİSTİN,MISIR,TÜRKİYE,LİBYADA VS. BÜTÜN MÜSLÜMAN ÜLKELERDE NE KADAR MÜSLÜMAN KARDEŞİMİZ ÖLDÜ? NET OLARAK BİLEN YOK. BUNLARI KİMLER YAPIYO? YOKSA O KARDEŞLERİMİZİ Allah (c.c.) lanetlemiş olsaydı.haşa doğrusunu ve herşeyi Allah (c.c.) bilir. Bugün bir hırıstıyan insana bir Müslüman ülkesinde kazara birisi öldürsün? dünya ozaman neleri konuşacak? medya ve gazateler ne yazıcak?bilen varmı? ben çok iyi tahmin ediyorum. Milyonlarca din kardeşlerimiz,mazlum insanlar öldü. nereden dinliyosun? nereden izliyosun? nereden okuyosun? bana söyleyin bende oradan takip edeyim.
Tarihte savaşlar bazı ülkeler için önce sömürü sonra dinlerini enpoze etmek,
Bizim Ecdadımız sadece İslamı yaymak ve barış sağlamak için savaş yapmıştır. Saldırmamıştır.İnsanlara baskı ve zulumle İslamı aşılamamıştır.İnsanlara İslamı yaşayarak; Doğruluğla,dürüstlüğüyle,adaletli yaşam biçimiyle, İnsanlar İslama girmişlerdir.
Allah (c.c.) razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
6919601et5.jpg

Doğuda bir müslümanın ayağına diken batsa, garptaki bir
müslüman bunun acısını duyup üzülmezse, o onlardan değildir.” buyrulmakta Hadis-i Şerif'te.
Bu sebepten tatlar, hevesler bir nebze damakta, kursakta kalmalı.Kudüs, Gazze, Somali, Eritre, Keşmir, Mora, Doğu Türkistan, Burma, Suriye, Ayasofya müslümanların gündeminden çıkmamalı ...

KAHROLSUN ISRAIL ve EN BÜYÜK TERORİST ABD!!!
Unutmayalım ki: Haksızlık Karşısında Susan Dilsiz Şeytandır...
SEN ORADAN KIRACAKSIN ZİNCİRİ...BİZ BURADAN...
BİRGÜN MUTLAKA KAVUŞACAK ELLERİMİZ...
HERŞEY AYDINLIĞA ÇIKMAK İÇİN...
HERŞEY MUTLAK BİR -ALLAH İÇİN..
ALLAHU EKBER....
Mavi Marmara Şehitlerini Unutmadık! ... UNUTMIYACAGIZ...

https://www.youtube.com/watch?v=J6D2HQwM8Ds

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
ES SELAMUN ALEYKUM VERAHMERURULLAHİ

BEN SİYASİ AMAÇLI SÖYLEMEDİM.BU KONUDA ÖZÜR DİLİYORUM. FAKAT BU GÜN IRAK,SURİYE,FİLİSTİN,MISIR,TÜRKİYE,LİBYADA VS. BÜTÜN MÜSLÜMAN ÜLKELERDE NE KADAR MÜSLÜMAN KARDEŞİMİZ ÖLDÜ? NET OLARAK BİLEN YOK. BUNLARI KİMLER YAPIYO? YOKSA O KARDEŞLERİMİZİ Allah (c.c.) lanetlemiş olsaydı.haşa doğrusunu ve herşeyi Allah (c.c.) bilir. Bugün bir hırıstıyan insana bir Müslüman ülkesinde kazara birisi öldürsün? dünya ozaman neleri konuşacak? medya ve gazateler ne yazıcak?bilen varmı? ben çok iyi tahmin ediyorum. Milyonlarca din kardeşlerimiz,mazlum insanlar öldü. nereden dinliyosun? nereden izliyosun? nereden okuyosun? bana söyleyin bende oradan takip edeyim.
Tarihte savaşlar bazı ülkeler için önce sömürü sonra dinlerini enpoze etmek,
Bizim Ecdadımız sadece İslamı yaymak ve barış sağlamak için savaş yapmıştır. Saldırmamıştır.İnsanlara baskı ve zulumle İslamı aşılamamıştır.İnsanlara İslamı yaşayarak; Doğruluğla,dürüstlüğüyle,adaletli yaşam biçimiyle, İnsanlar İslama girmişlerdir.
Allah (c.c.) razı olsun.

Selamünaleyküm, buradaki konu siyasi veya politik değil yani bizim kurallarımıza göre iç politika ile ilgili taraf yazılar eklemek yasak, burada islam ve islam düşmanlığı, dostu düşmanı ayırt etmeye yönelik bir paylaşım olduğu için buradan devam edebilir. Diğer kilitli olan almanlar başlıklı konu burada birleştirildi, konu başlığı değiştirildi.(konuların derli toplu olması bakımından) Yeni konu başlığı, "Müslümanların dostu düşmanı" isteyen fikirlerini buradan ekleyebilir.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam ve ALLAH RAZI olsun baskanim aynen size katiliyorum..
Bu kardesimiz gercekten burada iç politika ile ilgili veya herhangi bir partinin saksakciligini veya reklamini da yapmadigina sahidiz...
hem iç politika ille ,siyaset ile isimiz olmaz bizim!!
Herkes kendine gore fikri ve dusuncesi, ozgurlugu vardir.. isteyen istedigi kisi ve partiyi destekler..
Hakkimizda Hayirlisi der her bir kardesimizin secimine saygi duyariz..
Butun Muminler kardestir!!
Bizim derdimiz..HAKK-IIN dostu ve düşmanı bizim Müslümanların da dostu ve düşmanı-dir..
Bizler Hamd Olsun HAKK-in ,Adaletin, Tevhidin, Safhindayiz!!!
Bu konu bizi ilgilendirmez diyemeyiz.. katl edilen bizim Musliman kardeslerimiz...aynen Mavi Marmara Şehitlerini katl edenler ayni kisiler oldugunu unutmiyalim...

"bir müminin ayağına diken batsa,dünyanın öbür ucundaki mümin
acısını hissetmeli.”-
Hz. MUHAMMED (sav)
Burma da, Afganistan da, Gazze de katl edilen o masum cocuklar bizim Cocuklarimiz.........

bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın düşüncesinde olanlar.. merak etmesinler
yakında o yılan bizede dokunacaktır..hatta fikir ve yasayisi haluhazirda DOKUNMAYA baslamistir da
farkinda mi degiliz...
Selamet ile Hayra KALIN....

Müslüman

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
İslam şeriatı siyasetin ta kendisidir. Hz Adem'den Hz Muhammed'e kadar bütün peygamberlerin tek bir mücadelesi vardı; "kimin hakim olacağı" mücadelesi. İslam tarihinin en kısa özeti budur. Kimin hakim olacağı savaşı. Bir yanda, hayatımızın her anına müdahale eden Allah'ın kanunları diğer yanda Allah'ın egemenlik hakkını gasp etmeye çalışan beşeri tüm ( laiklik, demokrasi, komünizm, cumhuriyet vs) ideolojiler.

"Andolsun Biz, her ümmet/millet içinde; 'Allah’a kulluk edin; tağuttan (ona itaatten) kaçının’ diyen bir rasül gönderdik."

Tabi Allah'a kulluğu salt bir takım ibadet ve rituallerden ibaret olarak algılayanların siyasetin İslamın ta kendisi olduğunu anlamalarını elbette beklemiyoruz.

Din sadece namaz ve oruç gibi belirli ibadetlerden ibaret değildir. Din hayatımızın tamamını kapsayan bir ilahi yaşam düsturudur.İlah, siyasete de yön veren demektir. Müslüman, siyasetini Allah'ın vahyettiğiyle tanzim etmek isteyen kişidir. İslam’ın temel özelliği tevhiddir ve İslami siyaset, tevhid eksenli bir siyasettir. Bu anlamda hükmün kaynağı sadece Allah’tır.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hz Adem'den Hz Muhammed'e kadar bütün peygamberlerin tek bir mücadelesi vardı; "kimin hakim olacağı" mücadelesi.
İslam tarihinin en kısa özeti budur. Kimin hakim olacağı savaşı. Bir yanda hayatımızın her anına müdahale eden Allah'ın kanunları diğer yanda Allah'ın egemenlik hakkını gasp etmeye çalışan beşeri tüm ( laiklik demokrasi komünizm cumhuriyet vs) ideolojiler.
....
Amenna ve sadakna!!

Üst Alt