Marifette Rüya Yorumları

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Marifette Rüya Yorumları

Üveys Zikrinde iken Salih rüyalar görmeye başlarsınız yalnız marifette yani zikir ehli iken gördüğünüz rüyaların anlamları çok farklıdır klasik böcek gördüm bakalım google da ne yazıyor ya da gökkuşağı gördüm ne yazıyor deyip bakmamanız başkasına yorumlatmamanız gerekmekte..

Marifette Üveys Zikrinde Rüya Yorumlama ilmi verilen hocalarımız:

Muharrem,Bülent,Yaşar ve Mehmet Hocalarımız..

Peygamber efendimiz SAV buyurmuşlar ki: Rüyalar kuş misalidir yorumlanmadıkça uçar da uçarlar ilk yoruma göre de inerler.. Yani ilk yorum çok önemlidir. Rüyalar ilk yoruma göre gerçekleşir diğer yorumların hükmü yoktur.

Saçma gördüğünüz rüyalar şer gördüğünüz rüyalarda Hayır olabilir sakın üff bu çok saçmaydı filan demeyin rüyalar Peygamberlerin nurlarından gelmektedir ve mesaj içerir.. Rabbiniz den size mesajlar uyarılar müjdeler..

Hayır gördüğünüz rüyalarda ise ikazlar olabilir.. Her şey sizin iyiliğiniz sağlam bir şekilde yol almanız içindir.. Sakın üzülmeyin..

Zikre başladıktan sonra gördüğünüz rüyaları bu konunun altına yazarsanız yine buradan yorumlatırız inşaAllah..

Rabbim zikrinizi daim, rüyalarınızı hayır eylesin.. Ardınızdan gelenleri çok eylesin inşaAllah..

Üveys Zikri Nasıl Yapılır?

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selâmün Aleyküm kardeşim iyisinizdir inşallah. Ben tasavvufa ile başladığım da yanımda yine tasavvuf ehlinden biri vardı. beni birazda o yonlendirdi. Onun söylediği her söz kalbime işliyor ve sevdikce sevesim geliyordu. Bana dediki sen beni değil Allahi seviyorsun yani mevlana nin Şems de bulduğu gibi . Geceleri ibadetlerimi cogaltmistim . Ve aşk da herşey mubah mış öyle denildi bana herşey mubah olamaz öyle değil mi Ankebut ve şuara süresinde Allah ben asla edepsizlik emretmem diyor ve Muhammedim söyle onlara benden başka dost edinmesinler diyor. Şimdi rüya mi paylaşacağım.

Rüyamda bir sokak tan geçtim semazen büyükleri vardı Sakallari uzun ve beyazdı onlara baktım ve dedimki keşke beni.iclerine alsalar. Dönüşte yine o mekana bakıyorum ve içeri giriyorum. Imrendigim ak sakallı dede nin sakalı ni sivazliyor ve sakalı sahte yani çıkıyor sakalı. Evime dönüyorum odadayim .3 oda var 2. odada Allah varmış ve agliyormus. 1.odada ilk okul arkadaşım. 3.odada bana tasavvuf ta yardım Etmeye çalışan kişi. Ilk okul arkadaşıma bakıyorum çünkü çocukluk arkadaşım benim için çok değerli.3 . Odadaki kişi cirpiniyor sana ben yardım ettim diye kiziyor korkuyorum anlamıyorum yatak odama gidiyorum. Karabasan gibi ağırlık var nefes alamıyorum aynaya bakıyorum ağzımdan et parçaları dökülüyor Ayetel kursi okuyorum normalde Allah dediğimiz an bütün herşey susar ve gider Allah diyorum uyanmiyorum. Kurani kerimimin olduğu dolaba bakıyorum kurani kerim dediğim an uyaniyorum. Şimdi kardeşim bana tasavvuf yardım etmeye çalışan bana sahiplenmeye çalıştı zor kurtuldum gerçek hayatta. Kehf suresi yetişti Elhamdulillah.

Ben bu rüyadan sonra ak sakallı dedenin sakalı sahte imanim tasavvuf yolunda ağlıyor ve kurani kerim diyince uyaniyorum tasavvuf istemememin nedeni bu. Kurani kerime bu yüzden odaklandim Ve korkuyorum. Kurani kerim den başka doğru birşey yok baglanmamiz gereken tek o var bu düşüncelerden im. Güzel anlatiyor sunuz arada kalıyorum rüya ile tasavvuf arasinda Allahın gösterdiği rüyalar ile bizim günlük gördüğümüz rüya arasında şiddetli sarsıntı vardır. Allahın gösterdiği rüya açık ve net dir. Kişi sarılır. Günlük rüya görünce insan arkasını dönüp yine uyuyabiliyor. Ama sizler beni mutlu ediyorsunuz herşeye rağmen o haller çok tatlıdır çok lezzet lidir. Selam ve Dua ile kardeşim. :)

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selâmün Aleyküm kardeşim iyisinizdir inşallah. Ben tasavvufa ile başladığım da yanımda yine tasavvuf ehlinden biri vardı. beni birazda o yonlendirdi. Onun söylediği her söz kalbime işliyor ve sevdikce sevesim geliyordu. Bana dediki sen beni değil Allahi seviyorsun yani mevlana nin Şems de bulduğu gibi . Geceleri ibadetlerimi cogaltmistim . Ve aşk da herşey mubah mış öyle denildi bana herşey mubah olamaz öyle değil mi Ankebut ve şuara süresinde Allah ben asla edepsizlik emretmem diyor ve Muhammedim söyle onlara benden başka dost edinmesinler diyor. Şimdi rüya mi paylaşacağım.

Rüyamda bir sokak tan geçtim semazen büyükleri vardı Sakallari uzun ve beyazdı onlara baktım ve dedimki keşke beni.iclerine alsalar. Dönüşte yine o mekana bakıyorum ve içeri giriyorum. Imrendigim ak sakallı dede nin sakalı ni sivazliyor ve sakalı sahte yani çıkıyor sakalı. Evime dönüyorum odadayim .3 oda var 2. odada Allah varmış ve agliyormus. 1.odada ilk okul arkadaşım. 3.odada bana tasavvuf ta yardım Etmeye çalışan kişi. Ilk okul arkadaşıma bakıyorum çünkü çocukluk arkadaşım benim için çok değerli.3 . Odadaki kişi cirpiniyor sana ben yardım ettim diye kiziyor korkuyorum anlamıyorum yatak odama gidiyorum. Karabasan gibi ağırlık var nefes alamıyorum aynaya bakıyorum ağzımdan et parçaları dökülüyor Ayetel kursi okuyorum normalde Allah dediğimiz an bütün herşey susar ve gider Allah diyorum uyanmiyorum. Kurani kerimimin olduğu dolaba bakıyorum kurani kerim dediğim an uyaniyorum. Şimdi kardeşim bana tasavvuf yardım etmeye çalışan bana sahiplenmeye çalıştı zor kurtuldum gerçek hayatta. Kehf suresi yetişti Elhamdulillah.

Ben bu rüyadan sonra ak sakallı dedenin sakalı sahte imanim tasavvuf yolunda ağlıyor ve kurani kerim diyince uyaniyorum tasavvuf istemememin nedeni bu. Kurani kerime bu yüzden odaklandim Ve korkuyorum. Kurani kerim den başka doğru birşey yok baglanmamiz gereken tek o var bu düşüncelerden im. Güzel anlatiyor sunuz arada kalıyorum rüya ile tasavvuf arasinda Allahın gösterdiği rüyalar ile bizim günlük gördüğümüz rüya arasında şiddetli sarsıntı vardır. Allahın gösterdiği rüya açık ve net dir. Kişi sarılır. Günlük rüya görünce insan arkasını dönüp yine uyuyabiliyor. Ama sizler beni mutlu ediyorsunuz herşeye rağmen o haller çok tatlıdır çok lezzet lidir. Selam ve Dua ile kardeşim. :)

İskender Mihr i tanıyor musun? Mehdi olduğunu ve Allah'tan vahy aldığını söylemekte hatta tv programında soruya cevap verirken bakalım kabul olmus mu soralım diyip gözlerini kapatıp IKHHH diye irkilip kabul olmus filan diyor cok videoları döndü belki izlemişsinizdir sizde..

Vahy yolu kapandı bunu herkes bilir ve bu adamın ne olduğunuda Rabbim en güzelini bilir.. bunları niye yazdım?

Eşimin okuldan öğretmen arkadaşının eşi ben kime bağlanmalıyım diye sorunca bu adam cıkmıs şimdi onun peşinden gidiyor..

Şimdi aklını kullanan gönlüyle düşünen bir insan bu adamın peşinden gitmemesi lazım o da bir imtihan.. Biz kimseye baskı yapmayız HAŞA! biz yolumuzu anlatırız yolumuza girmek isteyenlerinde Allah'ın izniyle şüphelerini yüreklerinden almamız boynumuzun borcudur.. ben yazayımda karar zaten senin güzel kardeşim.. Kuran a ve Sünnet e Namaz a sımsıkı sarılmamız boynumuzun borcu Allah ın emri.. Sarıldığımız kuran ise kuranda gizli ve açık olarak 254 ayette Rabbinizi zikredin demekte hemfikir miyiz? Şanlı Peygamberimizin hadislerine bakalım zikirin önemi ve hangi zikrin en faziletli hangi zikrin zikirlerin efendisi olduğunu da bildirmekte..

Üveys zikrine girdikten sonra salih rüyalar başlar dediğimde öyle bir koruma altına alınıyorsunuz ki ne cin ne şeytan rüyanızda bile yanınıza yaklaşamıyor(Allah izin vermediği müddetçe).. o yüzden yaşayın ve görün diyoruz..

Zikre başlamak tamamlamanın yarısı zikre başlamadan önce karar aşamasında nefs ile şeytan bir olup binbirtürlü bahaneler ile kulun zikre girmesini önlemeye çalışır onların işi bu zaten..

Bide şu taraftan bakalım Yüce Allah'ı tesbih etmek hergün estagfurullah cekmek şanlı peygamberimize salat selam yollamak onun ve sevdiklerinin ruhlarına hediye göndermenin nesi kötü olabilir? Vallahi de Billahi de hiçbir zararı yok aksine öyle faydalari var ki ancak yaşayınca kalbiniz mutmain olur..

Allah'ın ve Resulünün selam ve bereketi üzerinize olsun can kardeşim rüyanı yorumlatmıcam yorumlamıcam da geçmişe takılı kalmak size hicbir fayda sağlamaz sadece fındık kadar bilgimle bunu söyleyebilirim..

tozduman

Moderatör
Moderatör
Evet ablacim ben cok korkuyorum cok hata yaptım, cok cahillik ahmaklik yaptim. Ama şimdi üzüldugumde, dertlendigimde Sarilip aglarim, sarilip severim Kurani Kerimi. Annem bana hep kizim neyi arıyorsun Allahin peygamberin belli, Kitabin belli der. Ben zikire asla birsey söylemedim. Allah korusun ,Üveys yolunu ifade etmeye çalıştim. Allahi cokca anıyorum ama bir hedef , bir makam mevkii karışıyor Kafam. Benim harcim degil ama başarana selam olsun Allah kabul etsin.

Ey Allahim beni terketme çünkü benim korkum Sensizlik korkum yine mahcubiyet .Kimseler sevmedi beni oysa senin sevdiğini herkes sever imiş. Ben beni sevdiğin umudu ile gönlümü yatistiriyorum. Ben yine her gece hayal kurar ellerimi uzatirim gökyüzüne. Korkuyorum susuyorum sensizlikten .

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Dualarınıza yürekten amin kardeşim, Ali bey'e başka vird,ayet katmayın demişsiniz ben efendimiz sav hadislerinde haber verdiği sabah akşam okunan ayetleri ve duaları bırakamam onlar peygamberimizin mirasları bize, bu şekilde olursa olsun, ne olacak ise çünkü o dualar ve ayetler beni çok ferahlatıyor.
Bu sabah namazdan sonra 8-9 aylık ikiz bebekler gördüm rüyamda ve üzerilerinde beyaz yün örgü kıyafetler vardı.Sanırım rüyalarda önemli bu yolda...

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Dualarınıza yürekten amin kardeşim, Ali bey'e başka vird,ayet katmayın demişsiniz ben efendimiz sav hadislerinde haber verdiği sabah akşam okunan ayetleri ve duaları bırakamam onlar peygamberimizin mirasları bize, bu şekilde olursa olsun, ne olacak ise çünkü o dualar ve ayetler beni çok ferahlatıyor.
Bu sabah namazdan sonra 8-9 aylık ikiz bebekler gördüm rüyamda ve üzerilerinde beyaz yün örgü kıyafetler vardı.Sanırım rüyalarda önemli bu yolda...

Rabbimin güzel kulu can kulu sahabe efendilerimize kat ettikleri yol nedenleriyle ayrı ayrı zikir vermiştir efendimiz S.A.V biz onların ayaklarının tozları olamayız zikirlerin efendisi hadisi ve benim ve diğer tüm peygamberlerin kullandıkları en faziletli söz hadisinide göz ardı etmeyin.. Tevhid ipine sarıldığınızda herşey daha güzel olacak yine mutmain olmadım diyorsanız sultanlarımız size cevap verecektir gerek tecelli de gerek rüyanızda ben karismiyorum biz sadece kapiyi gösterdik önce Rabbimize sonra Şanlı Peygamberimize ve sultanlarımıza emanetsiniz Allah zikrinizi daim etsin inşaAllah..

Rüyanıza gelince zikri yaptıktan sonra mı gördünüz?

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Evet zikirden sonra gördüm

YunusEmreBurak

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz

Güzeller güzeli kardeşim yorumlattım ikiz bebek görmen ruhun kemalat dereceleriyle alakalı hem mana da hem dünya da ilerleyeceğinin alameti ve beyaz ise Şanlı Peygamber efendimiz SAV rengidir. mübarek olsun

dünyada ilerlemek derken ardından gelenlerin çok olacağının alameti.. mübarek olsun

nihat

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamun aleyküm ben aranızda çok yeniyim internetten dua araştırırken karşıma çıktı senelerce dua araştırdım, bu güne kadar nasıl bu zikre rastlamadım hayret ettim ve sonunda aradığım zikri buldum dedim ve çok etkilendim. Zikri okuduğum gün uygulamaya başladım bu gün 9 gün oldu ve rüyalarımı nasıl yorumlatırım kardeslerim yoksa bu şekilde devam mı edecegim ve benim bu tür formlara ilk üyeliğim yanlış bir şey yazarsam beni uyarırsınız.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Selamun aleyküm ben aranızda çok yeniyim internetten dua araştırırken karşıma çıktı senelerce dua araştırdım, bu güne kadar nasıl bu zikre rastlamadım hayret ettim ve sonunda aradığım zikri buldum dedim ve çok etkilendim. Zikri okuduğum gün uygulamaya başladım bu gün 9 gün oldu ve rüyalarımı nasıl yorumlatırım kardeslerim yoksa bu şekilde devam mı edecegim ve benim bu tür formlara ilk üyeliğim yanlış bir şey yazarsam beni uyarırsınız.
Aleykümselam kardeşim mesajı yazan kişiler artık bu forumda bulunmuyor. Yani buradan sana cevap verebilecek kimse yok.

Üst Alt