Mahşer gününde olacaklar

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Mahşer gününde ne ile karşılacağız, mahşer gününde başımıza geleceklerin kısa bir tasvirini bu yazıda okuyabilirsiniz. Mahşer gününde olacaklar, Mahşer gününde neler olacak

Dünyada para, menfaat için makam mevki için veya karşı cinse ilgi duymak açısından dostluk kuranlar. Sevgili, aşık v.s diyerek dostluk yakınlık kuranlar dost olmuşlar ama dostlukları Allah için değil, Allah yolunda değil muhabbetleri, sevgileri Allah için değil. Bu şekilde Allah için olmayan dostluklar ve dostlar yarın Ahirette birbirlerine düşman olacaklar.

Nasıl düşman olacaklar? ; Sen beni meşgul ettin, sen beni namazdan geri bıraktın, sen beni zikirden engelledin, sen bani haram işe teşvik ettin, sen beni uyuşturucuya başlattın, Sen beni filme, sinemaya tiyatroya götürdün, beni helak ettin haramlara düşürdün, Sen beni Zinaya düşürdün v.s v.s…

Diğeri de cevap verecek; Ben seni iple mi çektim, zorla mı götürdüm. Senin zaten canın, keyfin öyle istiyordu. Sen peşime takıldın gittin v.s

Diğeri kabul etmiyecek ve diyecek ki; Sen beni teşvik ettin, tahrik ettin, haram olan işleri bana süsledin gösterdin, sanki iyi bir iş gibi bana anlattın v.s.. Ben bu işin bu kadar olduğunu bilmiyordum…

Kendilerine uyulan önderler, yani harama teşvik edenler; Yarabbi Biz bunlara zorla bir şey yaptırmadık bunlar kendi istediler geldiler, şimdi azabı gördüler, cehennemi gördüler yalan söylüyorlar diyecekler…

İşin ucunda Cehennem var, yanmak var. Tabii ki zoru görünce oyun bozuldu, O diyor ki sen suçlusun, Diğeri diyor sen suçlusun.

Mahşerde ne olacak?
Mahşerde sıkıntı, telaş, yorgunluk sınırsız olacak. İlahi mahkeme başladığı zaman. Kötü insanlar sıkıntı ve korkularından dolayı ürperten bir sıkıntıya girecekler. O gün Mahşer kurulmuş insanlar mezarlarından kalkmışlar, başlarında kimse yok öbek öbek büyük hesabın yapılacak olduğu yere doğru gidiyorlar.
Mahşerde halimiz ne olacak?

Ne baba evladını arıyor ne evlat babasını. Ne ana çocuğunu arıyor, ne çocuk anasını. Ne dede var ne nine var. Ne dünyadaki liderler var ne dünyadaki önderler… Kimse yok, herkes kendi başıyla, herkes kendisiyle meşgul.

Bir korku fırtınası esiyor,kimse ne olacağını bilmiyor. İmdat sesleri var, çaresizlikler var çırpınışlar var. Mahşere gidiyorlar, mezarlarından kefensiz kalkıyor insanlar, bir medet bir çıkış kapısı arıyorlar, sığınacak bir yer arıyorlar kime gidecekler, kime sığınacaklar. Yüce Mevlamızdan başka kim var?

Güneş insanlara doğru yaklaştırılacak. O gün herkesin derdi kendi başına yetecek. Bazı yüzler aydınlık ve güleç olacak. Bazı yüzler ise katran gibi simsiyah olacak. Nefesler birbirine karışacak. Yüce Allah bizi o günün çetin halinden korusun.

Üst Alt