LAMBADA TİTREYEN ALEV ÜŞÜR mü ?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
197799_177318718981284_137120903001066_412560_7895507_n.jpg

LAMBADA TİTREYEN ALEV ÜŞÜR mü ?
Ateş üşür mü?.. Akıl alır mı bunu?... Bunu ancak âşıklar bildiği için, lambada titreyen alevin neden- nasıl üşüdüğünü iliklerine kadar titrediğini , hücrelerine kadar yandığıni aşk Ehli bilir...
Bilirsin ben, her halime tasavvufi- İslami kılıflar bulmada oldukça mahirimdir! Umarsız, hesapsız, uçarı deli, divane baktığım için hayata, gözüm hiç aşağılarda olmaz da...
Muhammed Mustafa’nın (sav.) hayatıyla yorumlamaya çalışırım kendi yaşam çizgimi...Efendimizin yoluna kurban olurum...
Tek Onderim..tek Rehberimdir O benim...
Kabe’yi tavaf ederken çözdüm bunu.

Zevkten Dört Köşe adını verdiğim Beytullah seyrim vardı ya hani, orada çözdüm de, Hızır misali yanıma aldığım zatın dilinden söylettim sırları…
İş gerçeğe binince biraz korkak mıyım ne?.. Bazı sırları hep başkalarına söylettirim be aşk Ehlim....
Sen söyleme, belan bitmez yoksa..dediler. Hallac, Nesimi, Pir Sultan sırrı haykırdıkları için kelle vermişler diye başkalarından haykırdım sinemde yumak yumak düğümlenenleri.
.......

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
“Alev de üşür müymüş? demeyin sakın Üşür..
Hem de öyle üşür ki; çevreyi, önünü-ardını buz kesmesine!..
İyi de, o zaman demezler mi adama ki ;
Alev de üşürse, “Böyle bir sûz-i dil var mıdır acep tutuşup can veren pervanelerde!” sözü nereden çıkmaktadır?..
Üşüyen alevin pervaneleri tutuşturması ne menem iştir?.. Atalarımız dememişler midir ki; “Kendisi muhtac-ı himmet bir dede, nerde kaldı gayriye himmet ede?”
Alev, ateş olabileydi eğer, önce İbrahim’i yakardı!..
Baktı ki beceremiyor, oldu sana bir gül bahçesi ki, gönül ferahlatmacasına!..
Pekiyi, soralım o zaman; alev gerçekten üşür mü?.. Üşürse eğer, nedendir üşümesi?..
Alev üşür kardeşler!.. Üşür ki, buz kesmesine!..
Neden?..
Yalnızlığındandır alevin üşümesi!..
Yalnız kalan, kimsesiz kalan alev üşür işte!..
Çekebileydi eğer çevresine pervaneleri...
Alev, alev olmaktan çıkar, öyle bir ateş oluverirdi anında ki...
Benim diyen pervane, yanacağını bile bile, tavafına devam ederdi, ölesiye!..
Alev ile ateş arasındaki fark, birinin özü, cevheri olmasındadır!

Üst Alt