Kredi çektim borsada batırdım çok kötü durumdayım

fani kul

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün Aleyküm kardeşlerim,
Bundan yaklaşık 3 yıl önce kredi çektim. Çektiğim krediyi borsada batırdım. Ailemi dağıtmamak için kimseye söylemedim. Birikmiş param vardı hepsini bu kredileri kapatmak için kullandım.
Tövbe ettim ama 3 ay dayandım. Üç ay sonra sonra bu paraları yerine koymak için tekrar kredi çektim borsaya yatırdım. Bir şekilde bu paralarıda batırdım.
Devam etmek için tekrar kredi çekmeye karar vermiştim ama son anda vazgeçtim. Anladım ki benim bu yaptığım kumardan başka birşey değil. Tövbe ettim Allah'a yöneldim. Hergün sabah akşam yaradana dua ediyorum ama borçlarım bir türlü eksilmiyor. Hergün kendi kendimi yiyorum çocuklarımın rızkını batırdım diye. Hatta bir ara intihar etmeyi bile düşündüm. Ne olur bana dua edin. Dualarınıza ihtiyacım var.

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Aleyküm es selam kardeşim halin zaten sadece Allah cc af ve mağfiretine kalmış bize duadan başka ne düşer ki son damlasına kadar kendine yapacağın zulmü yapmışsın hatta son damlası intihar olurdu, elhamdülillah Allah cc aklını başına getirmiş inşallah affı mağfiret olursun ve dualarımız senin için de olacak senin şimdi bir de sabrı kuşanman gerekiyor zor ama yapman lazım nefsine ve düşmana uyarak üst üste attığın düğümlerin çözülmesi için zamana ihtiyacın var, ilacı bile alınca belli vakit geçmesi gerekiyor malum tesir etmesi için sen yine Rabbimin sevdiği kulmuşsun seni döndürmüş dikkat et bundan sonrası daha hassas zamanların elbet hepsi geçecektir yolun aydınlanır rızkın düzelir kardeşim inşallah yeter ki seni bu dert ile kendine çağıran Rabbinin çağrısından geri dönme seni aileni yerlerin ve göklerin tek sahibi Rahman ve Rahim olana emanet ediyorum selametle kal.Namazından,Kur'an dan ,Allah cc anmaktan(zikirden)duadan canı gönülden pişmanlık ve gözyaşı ile dualarından ayrılma kardeşim seni bu nimetlerle Allah cc emanet ediyorum.

fani kul

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun Hümeyra kardeşim sizlerden ve sizin gibi olan kardeşlerimizden.

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Ve aleyküm selam kardeşim,

Rabbim yardımcın olsun, nihayet aklını başına alıp, kendine olan zararını görmüşsün...

Bundan sonra alnının teriyle para kazanmaya devam et ve bol bol dua et, rabbim borçlarını ödemek için bir çıkış yolu mutlaka nasip eder, şüphen olmasın...

Aklını karamsar düşüncelerle bulandırma! sadece rabbine güven. Sen helalinden paranı, rızkını kazan, ondan sonra rabbine dua et, tevekkül et, gerisine rabbim yeter!

Rabbim vekildir, ondan daha güzel vekil yoktur! her işimize onu vekil edersek er ya da geç yolumuz aydınlanır kardeşim..

Rabbim seni ve aileni içinde bulunduğunuz zor durumdan kurtarsın, hayırlı yerden rızık nasip etsin yavrularına..

Hayırlı günler...

fani kul

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun Ab-ı Hayat kardeşim. Sizler gibi kardeşlerimizden bizim duaya ihtiyacımız var.

mert74

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Kardeşim bende aynen senin durumundayım Allah bizi af etsin inşaallah

Üst Alt