Kötü olma modası

Kelebek83

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm sevgili arkadaşlarım, kötü olmak moda sanıyorum ve ben bu modaya uyma konusunda pek beceriksizim. Konuya gireyim; benim 5 aylık bir bebişim var. Tüp bebek tedavisiyle bebek sahibi oldum dolayısıyla bu durumu eşimin ve benim tüm akrabalarımız biliyor bilsin dimi ayıp değil ne var bunda diyeceksiniz bencede ama öyle olmuyormuş gebelikte geçirdiğim tüm sıkıntılar, ameliyat olmam, bulantilar bundan dolayı serum tedavisi görmem, 2.5 kg bebek doğurmam, sanki ayıp bişey yaşamışım gibi şaka yolla alay konusu oluyor, laf sokuyorlar özellikle eşim tarafı.

Vallahi bıktım bunların bu tavırlarından hele o kayinvalidem inanılmaz bir insan, düşünün ki hiçbir şeyden memnun olmayan, herşeye bir kusur bulma konusunda uzman, laf sokma konusunda Prof o derece . He bide sen niye böyle diyorsun desem ki demem, seni suçlu çıkarır hatta yemin etse başı ağrımaz, çünkü dolaylı yoldan yapar herşeyi. Bugün kayinvalideye gittik. Bebek yerde oynuyor dönüşler yapıyor, diyor ki bana bunu ela daha erken yapıyordu yani diğer torunu yahu kardeşim torunlarını .2.5 aydır görmemişsin sordun mu ne zaman dan beri dönüyor diye gerçi neyini sorcaksa hep bi kıyas. Bu arada bebişim de maşallahı var herbir şeyi 1.5 ay önden gidiyor. Tabi onu ben doğurduğum için öyle sürekli eksik bulma çabası, bunun gibi size bin tane örnek verebilirim. Aslında eltime çok sinirlendim, bana bebeği soruyor hareketlerini falan, ben de saf gibi anlatıyorum şöyle hareketli böyle kıpır kıpır diye. Doktor dedi ki diyorum kızım sen ne yedin ne içtin bu oğlan böyle, ben de dedim ki hocam valla genelde aç gezdim dokuz ay midem bulandı, gülüştük diye mutlu mutlu anlatıyorum eltime, ne desin dalga geçerek içtiğin ilaçların yan etkisidir dedi ben de ilaç demiyelim de serum diyelim dedim. Bu arada ablamız hamileyken sigarayı yiyordu ama ben ona seninkinin bu hareketliliği nikotinin yan etkisidir demedim demem( çünkü o an aklıma gelmedi. Böyle işte ben çok şükür 10 sene sonra Allah bize evlat nasip etti diye şükürler ediyorum ama benim kayinvalidem bunu hiç düşünmüyor 10 sene sonra çocukları oldu diyeceğine yok bebek şöylemi böylemi ya bir hastalığı olsaydı ne yapacaktı merak ediyorum Allah korusun. Bunlara dua edelim de iyi insanlar olsunlar, kötü olma modası da bitsin artık ya Hu.

Üst Alt