Koruma, bereket, nasip duası

anatomie

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
S.A. kardeşlerim aranıza yeni katıldım.
Gecen günlerde bir hocaya gittim ve bana hem koruma duası hemde bereket nasip icin kağıda arapça bir seyler verdi ama ben arapca okuyamıyorum. Şayet mümkünse sizden ricam acaba bu kagıtta neler yazıyor bana yardımcı olabilirseniz cok cok sevinirim arkadaslar.

Hoca cok cok iyi niyetli bir insandı, yinede merak ettim kagıtta ne yazdıgını :

korumaduasi.jpg

kagıdın arkasındada söyle yazıyor :
korumaberektnasip.jpg

ismim nükhet arkadaslar acaba herhangi kötü bir seyler yazıyor mu bu kagitta, sizden ricam bana yardımcı olabilirmisiniz ?

Allah yar ve yardımcımız olsun her zaman insallah, cevaplarınızı bekliyorum, hayırlı günler.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Hocaya gittin, güzel de, hoca ile arandaki mahremiyetini neden ihlal ediyorsun anlamadım!
Madem inanmıyorsun neden hocaya gidiyorsun, inanıyorsun mahremiyetini neden paylaşıyorsun? Anlamadım ki?
Kötü şeyler yazmıyor,
İstiaze ve besmele mevcut ve bir de hocanın bildiği bir takım şifrelemeler var, sonra 4 büyük meleğin ismi ve arkasından, bir iki Kur'an ayeti var.
Kötü bir şeyler yok.
Yok da anlamadığım şöyle bir şey var?
"Seni kim koruyor?" Allahü Teala değil mi? Hocaya gitsen de koruyor gitmesen de.
Allah'a sığın, imanını, amellerini güzelleştir, işlerin noktasında da mücadelene devam et, arkasından da dualarını Allah'a arzet.
Dua ile.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Koruma duasi nedir? Korumaya çalışanlari kim koruyacak?
3 sene boyunca anneme yapışık yattım.
Ne gecem vardı ne gündüzüm aklım gördüklerimi idrak etmiyordu Allah koruyordu ama hiç hoca ya gitmedim Allah kurtardı hamd olsun. Ama hocaya gitmememin nedeni ise Hocalar cinleri öldürüyor mus Allahın yarattığını Allahtan başkası öldüremez tahammül ettim. Allaha olan inancım merhametim korkum kabul etmedi. Şunu farkettim annem besmele çeker huzurlu olurdum ben dua ederdim ne dualar ferahlamazdim. Imanim güçlü değildi Çünkü şimdi âyet okuyorum ruyalarimda! Bu da Allah tan. En son ımtihanimda kehf suresi yetişti. Hocalardan böyle şeyler beklemek bence doğru değil kul ne cekiyorsa çeksin imanı kuvvetlenecek sonunda ben bunu anladim. Başımıza musibet geldiğinde hep eksiklikler dualar tamamlanıyor.

Bakım imzasinida atmış mi :) tövbe Estağfurullah!

anatomie

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Arkadaşlar öncelikle hızlı cevaplarınız icin Allah ( C.C. ) sizlerden cok cok razı olsun.

Yok mahremiyeti bozmadan değilde hani ne bileyim işte içime bir kuşku düşürdü seytan, o yüzden ama tabii ki cok cok haklısınız yinede hersey yüce Allah ( C.C. )tandır.

cok cok tekrar tekrar tsk ederim sizlere cevaplarınız icin, ayrıcada sürçi lisan ettiysem affola..

saygılarımla

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Şunu da söyleyelim, ki yanlış anlaşılmasın.
Bazı psikolojik hastalıklar ve derin manevi travmalara bu gibi tedaviler iyi geliyor. Bu hususta yapılacak şey ehlini, ahlaklısını bulmaktır. Mesela benim bir hocaefendi arkadaşım var bu gibi konular noktasında ona bir kelime dahi yazdıramazsınız. "Hastaysanız derdinizi söyleyiniz, ben de -Allah'ın izniyle- tedavi edeyim bildiklerimle" der.
Buradaki incelik şudur: Bu konular noktasında insanların duygu ve hisleriyle oynamak çok kolaydır ve çok da yapılıyor. Onun için ehil hocaları bulmak önemlidir.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selamun Aleykum . Pekı arkadaşınız sadece Allahın rızasını kazanmak ıcın mı ınsanlara yardımcı oluyor ?
Karşılıgında herhangı bırşye talep edıyor mu ?
Arkadaşınızın hayatında sorun var mı ?
Geceleri rahat uyuyabılıyor mu ?
Anlamaya çalışıyorum sadece ben de bır ara sadece ınsanlar mutlu olsunlar dıye hastaları okuyordum ama geceleri uyuyamıyordum.
En sonunda anladım ki negatıf olumsuzlukları üzerime cekıyorum.
İlk dua ettıgım insan halam dır ayaga kalkamıyordu cok hastaydı okudum akşama varmadan koşa koşa yanıma geldi.
Hala evınde bır bardak su ıçmiş değilim karşılıgında sadece Allahın rızasını gözettım çünkü.
Şifa yı ancak Allah verir .

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
"Şifayı ancak Allah verir" demişsiniz.
Doğru da:
İlim kimin?
Tıp kimin?
Okunacak bilgiler, dökümanlar kimin?
Allah yaratmasa bunlar bulunur bilinir miydi..?
Yani, nereye gitseniz, karşınıza hep "ALLAH" çıkacaktır!
Dünyada var olan bir "şey" olsun ki "O" yaratmamış olsun? Mümkün mü?
Dua ile.

Üst Alt