Kıymalı karnıbahar yemeği..

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
112.JPG

Malzemeler

1 orta boy karnabahar
250 gr orta yağlı kıyma
1 adet kuru soğan
1 yemek kaşığı domates salçası
1/2 çay bardağı sıvıyağ
1/2 çay bardağı pirinç
Tuz

Yapılışı

Karnıbaharımızı ayırıp yıkayalım. Soğanımızı yemeklik doğrayalım. Sıvıyağda hafif pembeleşene kadar kavuralım. Üzerine kıymamızı koyup biraz daha kavuralım. Salçamızı ilave edelim. Karnıbaharlarımızıda tencereye koyup tenceremizin kapağını kapatalım. Biraz diriliği kaybolduktan sonra (yaklaşık 2-3 dk) 2 su bardağı kaynamış suyu,, pirincini ekleyip pişirelim. Piştiğinde servis tabağımıza alıp afiyetle yiyelim.

KIYMALI KARNIBAHARIN ŞİFASI

1. Kalp hastalıklarına yakalanma, kalp krizi geçirme riskini azaltır.
2. Katarakt rahatsızlığına karşı faydalıdır.
3. Kansızlığı önler.
4. Yüksek tansiyonu düşürür, tansiyonu belli düzeyde tutar.
5. Kansere karşı koruyucudur
6. Anne sütünü artırır.
Alıntı

sevgisiz olmaz

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
karnıbahar yemeklerinden en güzeli yine bu oluyor, çocuklar sevmesede:)

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Bencede evet kızartması çok ağır oluyor bende genelde kıymalı yaparım varsa yeşil biber ve havuçta katıyorum içine çokta güzel oluyor..

sechkine

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
çok güzel görünüyor..denemek lazım..

Esra1992

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Bir türlü sevemedim ben bunu ya küçükken yerdm hatırlıyorum ama büyüdükce yiyemez oldum.. ahh ahhh gönül ister ki herşeyi yemek ama mide küçüçükkk hiçbirsey almıyor :)

cglaa16

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
kısın sevdiğim sebzelerden ama esım sewmedıgı ıcın pek yapamıyorum..

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Bir türlü sevemedim ben bunu ya küçükken yerdm hatırlıyorum ama büyüdükce yiyemez oldum.. ahh ahhh gönül ister ki herşeyi yemek ama mide küçüçükkk hiçbirsey almıyor :)
Küçükken miğden büyüktü de şimdi kendin büyüyünce miğdenmi ufaldıdfgtn
Mubarek gün(gece)de beni güldürdünya Allah'da seni güldürsün emiii
kısın sevdiğim sebzelerden ama esım sewmedıgı ıcın pek yapamıyorum..
Niye yapamıyosunki cglaa kardeşim eşin bu yemeği sevmiyorsa başka yemek yesin
bu vitamin yüklü yemeği yememek olmazqqww..k
Huyum kurusun ben yemek seçmem tavuk börek ne bulursam yerimislikcalan hele hele bu karnıbahar yemeğinin içine dolduracaksın acı biberi offf yemede yanında yatcfbrvo
(acı biberi duyunca azı sulananlara firmamızın ikramı mendil verilir)dfgtn

Esra1992

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Küçükken miğden büyüktü de şimdi kendin büyüyünce miğdenmi ufaldıdfgtn
Mubarek gün(gece)de beni güldürdünya Allah'da seni güldürsün emiii
Niye yapamıyosunki cglaa kardeşim eşin bu yemeği sevmiyorsa başka yemek yesin
bu vitamin yüklü yemeği yememek olmazqqww..k
Huyum kurusun ben yemek seçmem tavuk börek ne bulursam yerimislikcalan hele hele bu karnıbahar yemeğinin içine dolduracaksın acı biberi offf yemede yanında yatcfbrvo
(acı biberi duyunca azı sulananlara firmamızın ikramı mendil verilir)dfgtn
Amin amin insAllahh güldürürrrr Allahımm Ekrem abii :) büyügünce midem küçülmedi yemeye yemeye küçüldü bi keremm :) üniye basladıgımda 52 kiloydum sınav dönemınde 1 haftada 10 kilo verdım 42 kiloya düştüm. düşüş o düşüş 2 yıldır bir türlü toparlayamadım miğdeyi büyütemedım :)Uzgunnn

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Amin amin insAllahh güldürürrrr Allahımm Ekrem abii :) büyügünce midem küçülmedi yemeye yemeye küçüldü bi keremm :) üniye basladıgımda 52 kiloydum sınav dönemınde 1 haftada 10 kilo verdım 42 kiloya düştüm. düşüş o düşüş 2 yıldır bir türlü toparlayamadım miğdeyi büyütemedım :)Uzgunnn
Allah ağlatmasın kardeşim.
Evet bu filmi daha öncede seyretmiştim pardon ya daha önce yazmışdın diyecektim dilim sürştüutngc..
Bikerem niye toparlayamadın miğdeyi. çokmu dağınıktı?
şişmanlıyacam diye az yiyip miğdeyi boş bırakırsan işte böyle şikayet edersin. ben siz gençleri bilmezmiyimçook kommiik
İyide bir haftada 10 kilo nası verdin ben onu anlayamadım halbuki ben de hergün neler düşünüyorum ne planlar kuruyorum kafamı yoruyorum ama kilo düşceği yerde tam tersi habire yukarı gidiyor kafamı yorum kilo verceğim yerde sinekler kafamda paten kaymaya başladılarcddvb..

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
ah elifgül ahhhh ağustos ortasında karnıbahara aş yerdiriyorsun bizi:)çok severim havada karada patlayana kadar yerim çoğu insan kokusundan dolayı sevmez ama ne hikmetse Rabbim kokusunu bile duyurmuyor onu görünce çalakaşık dalıyorum yazında bulunur diyeceksiniz şimdi ama kışın havasını suyunu almayan karnıbaharın tadı olmaz.neyse kışı bekleyeceğiz artık selametle kalın canlar.

Üst Alt