Kimler kimi çekemez, kimi kıskanır, düsman edinir, neden çatlar ?

Taner Öğüt

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Taşlanan ve (Allah'ın huzurundan) kovulan şeytandan Allah'a sığınırım - Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın adıyla!
Doğduğu gün, öleceği gün ve diriltileceği gün ona selâm olsun!

43:59 -, İsâ, ancak kendisine nimet verdiğimiz ve İsrailoğullarına örnek kıldığımız bir kuldur.

Özellikle Meryem’in oğlu İsa’yı arkalarından gönderdik, kendisine İncil’i verdik ve ona uyanların kalplerine bir şefkat, bir merhamet yerleştirdik. Uydurdukları ruhbaniyeti ise Biz kendilerine farz kılmadık. Lakin Allah’ın rızasına nail olmak için kendileri icad ettiler, kaldı ki ona gereği gibi de riayet etmediler. Biz de onlardan iman edenlere mükafatlarını verdik, onların çoğu ise büsbütün yoldan çıkmışlardır. 57/26-27

Öbürleri ise hileler yaptılar, komplolar hazırladılar. Allah da onların hilelerini, komplolarını boşa çıkardı. Allah hileleri boşa çıkarmakta güçlüdür. O zaman Allah şöyle buyurmuştu”İsa seni öldürecek olan onlar değil Benim. Seni kendi nezdime yükseltecek, seni inkarcıların içinden kurtarıp temize çıkaracak ve Sana tabi olanları ta kıyamete kadar kafirlere üstün kılacak olan da Benim. Sonra hepinizin dönüşü bana olacak. Ben de aranızda ihtilaf ettiğiniz konularda hükmümü vereceğim. 3/54-55

(39/ZUMER-37: ama Allah kimi de doğru yola yöneltirse, artık onu doğru yoldan kimse çıkaramaz. Değil mi ki Allah her işinde tek mükemmel olandır, kimsenin yaptığını yanına kar bırakmayandır.)

Bir de ayırt eden Furkan indirdi. Allah'ın ayetlerini tanımayanlara şüphesiz şiddetli bir azap vardır. Öyle ya, Allah'ın izzeti var, intikamı var.

Selametle, müjdelenen örnek kılınan Peygamber çuval´daki çürüklerle hiç bir olur mu, buna imkan var mı?

Kaderinden razı olmayan başkalarının özelliklerine göz koyup, gasp eden aşağılıklar aşağısı topluluk gitsinde kendilerine başka birini Rabb edinsin!

Bu arada Kutsal Ruh ve Melekler tarafından indirilen, Allah c.c. tarafından birzat vahy edilen kelamları birbirinden ayırt edip ahmaklık eden, baskaldiran kibirlenen, seytanin sünnetine tabi olan herkese aferin, kim tutar sizi! Herkes hakk ettiğine her iki cihanda kavuşsun Allah´ın c.c. izne ile, Adalet ve Hakk bu olsa gerek!

Üst Alt