Kendimi nasıl kontrol altına alabilirim?

bengisu

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
17 yıl bankacılık yaptım.işim çok stresliydi.bir de ben yük almayı,seven işini tam yapmaya çaba gösteren ve çok titiz çalışan biriydim.çevremdeki insanların birbirini satarak müdüre yalakalık yapmaları ,sahtekarlıkları ve gitgide zorlaşan para ve insan faktörü,kişilerin birbirine saygısızlığı bende iş şevkimi kırdı artık işimdem ve çevremden zevk almıyordum.bunun üstüne özel hayatımdaki değişiklikler ve ailemin özel hayatıma karşı çıkmaları da eklenince bu şekilde 5 yılda katlandım ve işimden istifa ettim.ailemle de az görüşüyorum.çok fazla derecede ezberleyememe ,söylenenleri hemen unutma ve vertigoya baglı başdönmesi,halsizlikten vede çok çabuk öfkelenip kendime hakim olamamaktan bıktım. kitap okuyor,ibadetlerimi yapmaya var gücümle çalışıyorum.ama istediğim gibi olamıyorum.kendime hakim olup olayların karşısında sakin davranamıyorum.risalei nur okuyor öğrendiklerimi anlatmak istiyorum.aklımda kalmıyor veya kalsa bile iki kelimeyi bir araya getirip anlatamıyorum.en önemlisi sorunlarımı bilip artık gücüm yetmediği için başedememem.desteğe çok ihtiyacım var

zeyno

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Siz 17 yıl bankacılık yapmış, kendi ayakları üzerinde durmayı bilen bir hanımefendisiniz. Bende bir ara televizyon kumandası elimdeyken didik didik kumanda arayan biriydim :) Meğerse demir eksikliğim varmış, sonrasında ilaç kullanmaya başladım. Unutkanlık insanı zorlayan birşey malesef. inşallah Rabbim şifa verir ve sağlığınıza kavuşursunuz.

Ailemizle bazen çok fikir ayrılıklarına düşüyoruz malesef. Bazı aileler kendi doğrularını zorla dayatmaya çalışıyor. (benimkide dahil.) Tek söyleyebileceğim yalnız değilsiniz...

Öfkelendiğiniz zamanlarda Allah'a sığının. İnsanlar sizi sinirlendirdiğinde "benim Rabbim var O görüyor" diye düşünün ve O'na havale edin.

Üst Alt