Kendimi beğenmiyorum

Ü

ümitsiz

Kayıtsız
Misafir
İyi akşamlar, ben 30 yaşında bekar çevresi tarafından beğenilen biriyim. Sorun ben kendimi beğenmiyorum, hala bekar olmamı yeterince güzel olmama bağlıyorum. Sanki kimse beni istemez gibi düşünceler oluşmaya başladı bende. Sizce imanım mı zayıf, şeytan mı uğraşıyor? Ne yapmalıyım? Yardım edin, başka bir sitedede istencek biri olsan çoktan evlenirdin dedi birisi, çok moralim bozuldu yardım.

Ç

çokbilmiş

Kayıtsız
Misafir
İyi akşamlar, ben 30 yaşında bekar çevresi tarafından beğenilen biriyim. Sorun ben kendimi beğenmiyorum, hala bekar olmamı yeterince güzel olmama bağlıyorum. Sanki kimse beni istemez gibi düşünceler oluşmaya başladı bende. Sizce imanım mı zayıf, şeytan mı uğraşıyor? Ne yapmalıyım? Yardım edin, başka bir sitedede istencek biri olsan çoktan evlenirdin dedi birisi, çok moralim bozuldu yardım.
Merhaba, çevresi tarafından beğenilen biriyim diyorsun. Evlenemediğini düşünüyorsun, bunu güzel olmamana bağlıyorsun. Güzellikle alakalı değildir. Nasibinle ilgilidir. Demek ki daha zamanı gelmemiş. Nasibin kimse seni görünce ona güzel gözükeceksin merak etme....

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
İyi akşamlar,Hepimizin kendimizle ilgili beğenmediği bir yön olabilir. Bu yönler fiziksel görünümümüzle de, kişilik özelliklerimizle de ilgili olabilir..bu normaldir!
Amaaaa Evlilik ;nasip ,kismet gönül işi!! akıl,fizik güzelik işi değil! bütün mesele ;Kalbine karşılık bir kalp bulmak..
Allahım! Bana Değiştirebileceklerim için güç, değiştiremeyeceklerim için sabır, ikisini ayırt etmek için de Akıl ver..yoksa Deprasyona girecegim..
sırıtık.:,
kadınlar kimyasal ve fiziksel olarak 4 çeşittir..çokbilmiş bu çeşitleri muhakak bilir...xxzzl..

Ü

ümitsiz

Kayıtsız
Misafir
haklisin

ancak bukadar aciklayici olurdu :)Allah razi olsun

ozkn

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Bu kaçıncı kader ve kazayla ilgili soru ya?

Sanki kimse beni istemez gibi düşünceler oluşmaya başladı bende. Sizce imanım mı zayıf, şeytan mı uğraşıyor? Ne yapmalıyım? Yardım edin, başka bir sitedede istencek biri olsan çoktan evlenirdin dedi birisi, çok moralim bozuldu yardım.

es-Selamu Aleyküm.

Kader ve kazaya iman konusunda milletimizde bir kuşku ve acabalar var! kzgnn.. bu sorduklarınız imanın şartlarından biri olan kadere ve kazaya iman konusudur.

İslamla ilmi açıdan alakanız ne kadar acaba?! Küçük düşürmek için değil sizi silkelemek için söylüyorum bunları. Yani hiç İslami sohbet dinler misiniz, ilim öğrenmeye çalışır mısınız? Yoksa normal yaşamınızda bu konuları eceli yaklaşmış nene ve dedelerin işi olarak mı görenlerdensiniz? Kadere ve kazaya iman eden biri 70 yaşına kadar bekar kalsa ve kimsecikler kendisini istemeye gelmese de forumlarda insanlara bu tarz sorular soramaz.

Sizi tenzih ediyorum! Ya hele şu sevgili olup da sonra ayrılanlar gelip buralarda ne yapayım gibisinden soru soruyor ya!! Dinimizde bir de sevgililik eksikti...Tam yeriydi yani..

Millet bu hale nasıl gelmiş yahu :bilmemm:. Bunu size de diyorum maalesef. Geleceğin gayb olduğunu bilin, gaybı Allah bilir deyin: kadere ve kazaya iman ettim diyerek inanın. Gerisini izle!! İnan ki şu bir saniyede milyarlarca insanın başına türlü türlü şeyler geliyor hepsini Allahu Teala yaratıyor. Hem de bunlar O'nu hiç de meşgul etmiyor. Getire getire bu ilimleri benim evliliğim ne olacak diye düşünürsek sübhannallah zikrinin önemini yitirecek hale geleceğiz neredeyse...cddvb..

yakupnwo

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Bende de öyle birşey var, 17 yaşındayım sevgilim hiç olmadı. karşımdaki kızlar beni küçük görüyor, çocuk görüyor gibi geliyor. bazen bunalıma giriyorum bu yüzden. :(

ozkn

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Bende de öyle birşey var, 17 yaşındayım sevgilim hiç olmadı.

es-Selamu Aleyküm.

Bir kadınla bir erkeğin nikah dışı ilişkisinin yani sevgililiğin dinimizde yeri yoktur diyorum. Bunu söyledim fakat sen bu uyarıyı anlamamışsın :tüüh:,

Sevgilisinden ayrılanlar sevgilime geri kavuşmak için nasıl dua etmeliyim diye İslam adı altında soru soruyorlar sasi..

Herkesi kendisi için birer lütuf sanan, dünyanın kendi etrafında döndüğünü zanneden bazı bayan kardeşler var. Ben falanla evlenmem, filancayı beğenmedim; o tipsiz, bu işsiz, şu dişsiz diye acaip hallere giriyorlar, haksız yere kibre kapılıp gidiyorlar. Zinaya düşeceğine git tipsize yahu!

Bazıları da milletin erkekleriyle yatıp kalkıyor, annesine babasına ben bu yaşlarda evlenmeyi düşünmüyorum diyor. Bu yaşlarda her naneyi yiyorsun onunla bari evlen helal olarak yap. Sevgilisiyle ilişkisinin evlilikten farkı kalmamış ama evlenmeyi düşünmüyormuş sırıtık.:,

Bayanlar neden mi evlenemiyorsunuz?
Günümüzde maalesef evliliğin kriteri: kariyer ve tip olmuş. Adam doktorsa, uzun boylu ve yakışıklıysa her kız vize veriyor gel iste diye... Onu bırak doktorsa ve kısa boyluysa nazlanırlar adam peşine düşmezse belki dönüp yüzüne bakmazlar. Böyle yapan bayanlara Eee sen nesin diye sorunca öğretmenim derse, şükret! Yani kendi öğretmen olmuş, mükemmel!!! elin adamı doktor olmuş, zavallı hhım Ev hanımı bayanlar dahi işe ve kariyere göre adam seçiyor. Hele ki ekmeğini taştan çıkaran orta halli adam çıkarsa karşısına, burun kıvırıyorlar. Git başımdan sapık oluyor dfgtn İlla ki memur olacak sırıtık.:,

Sonra da ben evlenemiyorum gibi evhamlara kapılıyorlar. Sen evlenemiyor değilsin: evlenmek istemiyorsun :imkansiz:. la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim

O

ozkana cevap

Kayıtsız
Misafir
kaza kader evlilik

iyi aksamlar tekrar ozkan demissinki islamla alakan nekadar :) islami bir yasam tarzim var sukur eğitimliyim maddi manevi ama cok yiprandim kendimle problem yasamaya basladim sorguluyorum cunki nefsim var bende insanim hatam olabilir tabiki yoksa melek olurdum:) benim yaşima gelen bircok bayan ayni durumda ama cozum sanirim dua edip gerisini Allaha birakmak

ozkn

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Dua edelim elbette. Ama gelecekte başımıza gelecek şeyler yine Allahu Teala'nın ilmine göredir. Haa kazayı dua önler. Hatta kaderde dua ettiğimizde kaderimizin değişeceği de varsa değişir ama iş yine kader dairesi içerisinde gelişir. Fakat bizzat senin için böyle şey olur diye bir şey söyleyemem. Elde ettiklerimize hamd edip elde edeceklerimizi de garantiye alalım. Diğer türlü şükürsüzlük olur. Madem verdiğim nimetlerin değerini bilmiyorsun.... (burasını söylemek istemiyorum çünkü belalar insanların iki dudağı arasına bırakılmıştır söylenmedikçe vuku bulmaz)

Din kardeşlerim, evlenemediğiniz için itikat boyutunda sıkıntılara düşüyorsanız;size bir anahtar vereyim! Tabi Peygamberim Efendimiz Sallallahu Aleyhi Vesselem'in dua etme formatına uyduktan sonra (euzü besmele, iki salavat ve hamd arası): esmaül hüsna'nın ilk 33'ünü zikret. Bizzat o ismi şerifini yazmak isterdim ama biraz gizli tutmak istedim. Belki diğer ismi şeriflerle günahlarımızdan arınır, temiz ağıza ulaşırız. Çünkü, Günah işlemediğiniz dillerle dua ediniz, buyrulmuştur. Bir de herkesin niyetini bilemeyiz. Ağzı da bozuk olsa tutturur...

Bu ismi şeriflerin her biri anahtar gibi. Öğlen cayır cayır güneş yakarken bir ismi şerifi zikretmekle Allahu Teala'nın öğleden sonra yağmur yağdırdığını bilirim. Sonraki günlerde yine denedim (inanmadığımdan değil hikmetinin lezzetini tatmak için) yine yağdı. Artık utanıp denemeyi bıraktım. Çünkü lütfun şükrünü yapamamaktan korktum.Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Sallallahu Aleyhi Vesellem aya yarıl diyor yarılıyor....Amcası da Ya Resullallah Allah c.c. senin sözünü dinliyor deyince, Peygamber Efendimiz Sallallahu Aleyhi Vesellem de sen Allah'ı c.c. dinlersen Allah da senin sözünü dinler demiştir.

Önceden sizi kırdıysam affola inşaAllah!

Selametle.

yakupnwo

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
es-Selamu Aleyküm.

Bir kadınla bir erkeğin nikah dışı ilişkisinin yani sevgililiğin dinimizde yeri yoktur diyorum. Bunu söyledim fakat sen bu uyarıyı anlamamışsın :tüüh:,

Sevgilisinden ayrılanlar sevgilime geri kavuşmak için nasıl dua etmeliyim diye İslam adı altında soru soruyorlar sasi..

Herkesi kendisi için birer lütuf sanan, dünyanın kendi etrafında döndüğünü zanneden bazı bayan kardeşler var. Ben falanla evlenmem, filancayı beğenmedim; o tipsiz, bu işsiz, şu dişsiz diye acaip hallere giriyorlar, haksız yere kibre kapılıp gidiyorlar. Zinaya düşeceğine git tipsize yahu!

Bazıları da milletin erkekleriyle yatıp kalkıyor, annesine babasına ben bu yaşlarda evlenmeyi düşünmüyorum diyor. Bu yaşlarda her naneyi yiyorsun onunla bari evlen helal olarak yap. Sevgilisiyle ilişkisinin evlilikten farkı kalmamış ama evlenmeyi düşünmüyormuş sırıtık.:,

Bayanlar neden mi evlenemiyorsunuz?
Günümüzde maalesef evliliğin kriteri: kariyer ve tip olmuş. Adam doktorsa, uzun boylu ve yakışıklıysa her kız vize veriyor gel iste diye... Onu bırak doktorsa ve kısa boyluysa nazlanırlar adam peşine düşmezse belki dönüp yüzüne bakmazlar. Böyle yapan bayanlara Eee sen nesin diye sorunca öğretmenim derse, şükret! Yani kendi öğretmen olmuş, mükemmel!!! elin adamı doktor olmuş, zavallı hhım Ev hanımı bayanlar dahi işe ve kariyere göre adam seçiyor. Hele ki ekmeğini taştan çıkaran orta halli adam çıkarsa karşısına, burun kıvırıyorlar. Git başımdan sapık oluyor dfgtn İlla ki memur olacak sırıtık.:,

Sonra da ben evlenemiyorum gibi evhamlara kapılıyorlar. Sen evlenemiyor değilsin: evlenmek istemiyorsun :imkansiz:. la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim

:D Sakin ol ben zaten bu yüzden kız ortamlarına girmiyorum Rabbime şükürler olsun! eğerki kız ortamlarım olsaydı kendimi kaptırırdım ve dinime bağlı olmazdım. ne güzeldir Rabbimin imtahanı.. ne güzeldir Rabbimin adaleti.. ne güzeldir mazlumun, haklının, hakkın yanında olmak.. ve ne güzeldir Rabbimin adaletine hizmet etmek.. ne diyim.. sonuna kadar haklısın arkandayım kardeşim :D

selahattin

Kurallara Uymadı
Üyemiz

sevgili kardeşim.allah sizi beğenmişde yaratmış muhakkak.boş yerede yaratmamıştır emin olun.kimbilir sizinle yuva kuracak birini belkide çok mesut edeceksiniz.hem başkalarıda sizi beğeniyormuş bakın.bence bu hisleriniz tamamen şeytanın vesvesesi.hala bekar olmanızda nasip ve kader meselesi.hakkınızda ne zaman ve kimle izdivaç yapmanız hayırlıysa o saat gelince ben evlenmicem efendim desenizde kendinizi evlenmiş olarak bulacaksınız.evlilik nasiptir.kader kısmettir bacım.allaha emanet olun.kendinizi beğenmeyip,kendinize ve dolayısıylada yüce rabbinize haksızlık edip günaha girmeyin.selametle kalın.umarım gönlünüzce olsun herşey.amin.

Üst Alt