Kendime hakim olamıyorum

Buketgül

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamünaleyküm.Hayırlı günler.Ben kendime hakim olamıyorum.İşlediğim günahlar için kaç kere tövbe ettim ve her defasında bozdum her defasında pişman oldum.Tam kendime söz veriyorum sonra nefsime yeniliyorum.Artık ne dua edebiliyorum ne namaz kılabiliyorum işlediğim günahlar sebebiyle ibadetlerimi yapamıyorum.Bu günahlarla ellerimi açıp ALLAH'ın huzuruna çıkamıyorum.İşlediğim günahlar yüzünden çok vicdan azabı çekiyorum ama artık ALLAH'ın huzuruna çıkmaya utanıyorum çevremdeki insanlardan uzaklaşıyorum çünkü onlar bana o kadar masum geliyorlar ki kendi kendime sen bu günahlarla bu insanlara yaklaşma diyorum onlar seni iyi bir insan sanırken sen aşağılık insanın tekisin diyorum sürekli bunları hissediyorum.Lütfen bana yardım ne yapmam gerekiyor.ALLAH hepinizden razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam,Hayırlı günler,Hayırlı Cumalar..
kendime hakim olamıyorum bari savcı olayım ;Ben bu kendimden şikayetçiyim diyorsunuz...

Desenize; şeytan ve nefsin eline oyuncak olmuşsunuz..Biz Size yardim ,nasihat etsek de faydası yok gibi..
Allah cc. size akıl fikir ,Hidayet feraset versin Bir musibet bin nasihatten iyidir..
bir musibet ile imtihan edilmeden içinde bulunduğunuz o derin gaflet uykusundan uyanırsin sizi..

iradenizin hakkını verin !!İrade, Allah’ın bize verdiği en büyük hediyelerden biridir. Çünkü biz irademizle doğru kararlar veririz.

bu şu demektir;Bu insan iyi olabilir ama Siz bundan rahatsiz ve huzursuz oluyorsunuz ama sadece O kirilmasin diye de bu ilişkiyi;
sürdürmek kendi iradenize karşi gelmek hakkını verememektir..
insanın yanlış bir tavır içerisinde olduğu zaman huzursuz oluyor...Huzursuz bir insan ne kendini ne de karşısındakine huzur verebilir...

çok geç olmadan,günah,Cehennem çukuruna ,batmadan! son kez Tevbeye gel tevbeye!Ateşine katlanabileceğin kadar günah işle

Bir gece vakti bir padişahın kızı bir alimin evinin kapasına gelir ve kapıyı tıklar alim şaşırır fakat kızı içeri alır mecburen (o zaman alimlerin bulundukları yer bir odadan daha küçüktür)
kız bir köşede oturur ve işte sınav başlar alim nefsiyle savaşmaya başlar şeytan vesvese verir.
Şeytan her vesvese verdiğin de alim elini yana mumun üzerine götürür.Ve kendi kendine 1 sn. dayanamadağım ateşe nasıl bakayım kıza der içinden
öbür dünyada belki 10 katı yanarım.

Ve sabah kız saraya gider padişah alimi çağırır teşekkür eder alimin kolu sarılıdır padişah sorar kolun neden sarılıdır.Alim de anlatır.
Meğer kolu sarılı olmasının sebebi sabaha kadar şeytan vesvese vermiş oda şeytan ne zaman vesvese verdiğinde elini muma götürmüş.padişahda kızını alimme vermiştir.

İşte arkadaşlar insan ateşe dayanacağı kadar günah işlemeli.İnsan 1 sn ateşe dayanamıyor nasıl o kadar günah işliyor bilinmez ama ne yazıkı bize günah işlediğimizde bile farkına varamıyoruz.İnsan 1 dk zevk için acaba kaç yıl ateş de yanacak…?
Allah'a emanet olun..

https://www.islamiforumlar.net/gonulden-gonule-dertleselim/25063-vicdan-azabi-cekiyorum.html

BAKIN KARDESIM TEVBE ETMEDEN ÖLÜRSEK SONUMUZ BU...

https://www.youtube.com/watch?v=H48c7GVm_L8

Üst Alt