kendimden utaniyorum

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
9 yasindaki Irakli olan KIZIM aklima geldi...ve bir an kendimden utandim...
her ay cocuklarima gonlumden bir miktar para vererek her birine bu ay her kes en cok ne istiyorsa Onu en cok ne mutlu edecekse ne ise alabilir diye..belli bir para veriririm..
aslinda bu bir cesit cocuklarimi cok yakindan taniyabilme ve onlari neyin en cok mutlu ettigini ogrenebilmem icin rah.annemin bana ogrettigi bir Gonul oyunudur...
ve o parayi verdigim halde Irakli KIZIM..bana bir gun dediki"Acaba bana oyle Aylik degil her gun ama her gun 1 dolar versen olur mu?"
sastim..acaba neden boyle istemistiki..ayda 30 dolar edecekti,,,olabilirdi..
ama neden her gun muntazaman istiyordu..
Beklemeye karar verdim..elbette bu isi eninde sonunda ogrenecektim..

bu aylarca devam etti..bir gun bu KIZIMIN odasini temizler iken bir kagir, brosur form buldum..
okudugumda gozyaslarimi tutamamistim..
buldugum form..hani gunde 1 dolara 1 yetimi sponser destek vererek cennete Peygamber efendimiz sav. Komsu olarak ev verecekleri yaziyordu..bunu yapan IRFAN diye bir buyuk islami Yardim vakfi idi.. ve bu KIZIM uye olmus..ve uye kagidinin altina sunlari yazmisti..
'CANIM ANNAM, BABAM.. SIZ SAG IKEN SIZLERE HIC BISEY ALAMADIM YA..ICIMDE KALDI..HAA ISTE SIMDI SIZE CENNETE BIR EV SATIN ALIYOM HEM DE PEYGAMBERIN KOMSULUGU ILE..
KIZINIZ SENA"

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
İnsan vicdanı denen olgu, kişiyi Allah c.c galübelada yarattığı zaman aldığı sözler karşılığında insanın içine uyarıcı mekanizması olarak vicdanı yerleştirmiştir.
Bizleri yaratıp biz kullarından sözler aldı ve bu sözlerine yerine getirmemizi istiyor, doğal olarak.
Bu vicdan meselesi, herkeste olmakla beraber insana güzel olduğuna inandığım sinyaller yollar.
Kötü bir iş yaptığımızda neden içimiz huzursuz ve sabırsız olur? Neden bir iyi işte bulunduğumuz zaman, manen rahat ve hoşnut oluruz?
İyi işlerde verdiğimiz sözü tutmak bizi rahatlatır. Kötü işler ise huzursuz eder. İşte vicdan mekanizması bu şekilde işliyor.
İnsan bu hususta hayatına dikkat ederse, çok ciddi iyi gelişmelerin olduğunu da görecektir.

Üst Alt