Kemik erimesine karşı doğal çözüm

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
MUTLAKA OKUYUN !

kemikerimesi.jpg

KEMİK ERIMESİNE KARŞI, DOĞAL BİR ÇÖZüM...
BİR DOST TAVSİYESİ
YOĞURT-NANE

Yıllarca yoğun kemik erimesi tedavisi görürken, devlet bunun ilaçlarını vermeme kararı aldı biz emeklilere.

Bu arada ben yoğurdu çok çok sevdiğim için ve rejim olsun diye her akşam yemek yerine bir kase yoğurt yemeye başladım.

Ancak öylece yemek değil; içine bir avuçta çok sevdiğim naneden ve biraz da zeytinyağı ile pul biber koyarak ve içine bir de peksimet doğrayarak.

Geçen sene kemik ölçümü için verilen tarihte dispansere gidip tahlil ve MR' larımın çekiminden sonra doktor, kemik erimesinin sızıntıya dönüştüğü yani hızlı erimenin neredeyse durur gibi olduğunu söyledi ve bana ne kullandığımı sordu, ben de hiçbir şey sadece bol naneyle karışık yoğurt yediğimi söyledim;

Doktor:" - Nane ile yoğurdun birleşmesiyle doping yapmışsınız..." dedi.

Şimdiyse, her kadın hastaya "Kür olarak haftanın her günü böyle yoğurt yiyeceksiniz ilaç gibi..." diye tembih ediyormuş.

Benden söylemesi. Denemekten zarar gelmez. Ancak unutmamalı ki yoğurdun içinde mutlaka bolca kuru nane olacak...

Sağlıklı bir yaşam dileklerimle.

Gülten Karadoğan Hatipoğlu​

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Allah razı olsun, merak ettiğim bu yoğurt nasıl olmalı? Yani bizim bulabildiğimiz, her zaman aldığımız plastik kaplardaki pastörize edilmiş yoğurtlar mı? Yoksa hiç bulamadığımız, yiyemediğimiz hatta tadını bile doğru düzgün bilmediğimiz doğal yoğurt veya köy yoğurtları mı? Hiç bir şeyin doğalını bulup yiyemediğimiz için, bizim gibi yapay ve bol katkılı besinlerle hayatını devam ettirenlerde ne kemik kalacak, ne dalak ne böbrek. Haydi bizim nesilden geçtik de. Bizden sonrakiler, gençler, çocuklar bizlerden daha çok katkılı, hormonlu, yapay, kimyasal şekilde beslenmeye mecbur bırakılıyor... Doğrusu hocam bu konu senin ve senin gibi doğaya ve doğala bizlerden daha yakın olanlara bir şükür vesilesidir. En azından birçok besini doğal haliyle yeme şansınız var.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Ecmain olsun hocam,
valla hocam her akşam bir kase yoğurt yediğini söylemiş ama netür bir yoğurt olduğunu söylememiş demekki marketlerde satılan bildiğimiz pastörize yoğurt yiyor olsa gerek

Valla bize imrenmeyin hocam, bizim doğal olarak bahçeden yediğimiz sadece dalından elma, kiraz, armututngc.. yenidünya, üzüm.
domates, biber, marul, maydanoz, salatalık, patlıcan gibi şeyler.
Yoğurt, süt vs.vs. gibi birçok şeyleri bizde marketlerden alıyoruz yani,
Eskiden neydi be evin altında (ahırda) eşşek, inek, inek yavrusu hepsi mevcuttu, anacığım peyniri dahi inek sütünden kendi yapardı eh yoğurt yaptığınıda anlatmaya gerek yok tabi.
ineği sağıp sütü pişirince birde kaymak olurduki sormayın, ama şimdi kaymağı dahi marketten alıyoruz.

Üst Alt