Karabasandan kurtulma yolları nelerdir?

• Konuyu başlatan Seherhnm
  • Başlangıç tarihi
S

Seherhnm

Kayıtsız
Misafir
Karabasan duası, karabasan için okunacak dualar, karabasan için kahır duası, karabasandan korunma yolları, Karabasandan kurtulmak için ne yapmalıdır?
Mrb, gece yattıktan sonra henüz uyumadan üstüme doğru karabasan gibi birşey geliyor. Araştırdığım kadar buna karabasan basması diyorlar. Bazı kitaplardan karabasan için okunacak dualar yazdım, bunları okuyorum ama karabasandan kurtulamadım diyebilirim. Yatmadan önce abdestli olarak yatmama rağmen bu korkunç karanlık üstüme geliyor, sanki dilim, elim, ayağım hepsi birden kilitleniyor. Üstümde tarifsiz bir ağırlık, bir çaresizlik gibi şeyler hissediyorum. Karabasandan korunma yollarıyla ilgili neredeyse herşeyi araştırıp öğrendim, yinede çare bulamıyorum. Birde karabasan için kahır duası diye birşey duymuştum. Birde malum dönemlerde bir bayan olarak ayet okumak olur mu yani karabasan için. Sizden ricam bilen arkadaşlar varsa farklı bir karabasan duası yazabilirmisiniz. Herkese teşekkür ederim.

Hasret

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Karabasandan kurtulmak için
Merhaba, içinde bulunduğunuz durumu anlayabiliyorum, gerçekten karabasan konusu çok sıkıntılıdır. Aslında karabasandan kurtulmak için yapılabilecek çok şeyler var. Zaten siz bunları yaptığınızı yazmışsınız. Bende size karabasan basması hakkında bildiğim kadarını aktarmaya çalışayım. Umarım faydasını görürsünüz.

Öncelikle ilk iş karabasandan Allah c.c'ye sığınmaktır. Ama bu teslimiyet ihlas ve samimiyetle olmalıdır.
  • Hem kendiniz hem de yatağınızın temiz olması gerekir.
  • Uzun süre kullanılmamış, temiz olmayan yerlerde yatılmaması gerekmektedir.
  • Tavsiye edilen sureler ve dualar okunmalıdır.
  • Mümkün ise sırt üstü yatılmaması gerekmektedir.
  • Abdestli olarak yatmakta fayda vardır.
Aşağıdaki tavsiyeleri karabasandan kurtulacağınıza inanarak yaparsanız kesinlikle faydası olacaktır. Önemli olan itikad.

Yatmadan önce abdest alınması ve iki rekât namaz kılınması karabasana karşı korunmanızı sağlayacaktır. Yatmadan önce 34 defa Allah-u Ekber, 33 defa elhamdülillah, 33 defa sübhanellah zikredilerek uykuya dalınırsa karabasana karşı korunmanızı sağlayacaktır. Yatmadan önce Cevşen duası okunması, kişinin üzerinde ya da başucunda Cevşen asılı olması karabasana karşı koruma sağlayacaktır. Yatmadan önce Ayet-el Kürsi 7 defa okunarak; sağ, sol, arka, ön, alt ve üste üflenerek ve 7. üfleme yapılmadan uykuya dalınması karabasana karşı koruma sağlayacaktır.

Bu zikirler karabasana karşı korkulardan sizi kurtarır inşAllah. Ancak bu zikirleri sadece yatarken değil gün içinde de yapın. Mesela günde en az 100 defa bu zikirleri kendinize vird edinin.
Subhanallahi velhamdülillahi vela ilahe illallahu vallahu ekber vela havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim
Allah şerikten ve kusurdan uzaktır. Her türlü hamd ve minnet Allah'a mahsustur. Allah'tan başka ilah yoktur. Güç ve kuvvet ancak yüce ve azamet sahibi olan Allah'a mahsustur.
lâ ilâhe illallahu vahdehu lâ şerîke leh lehü’l mülkü ve lehü’l hamdü ve hüve alâ külli şey’in kadîr.
Allah’tan başka ilah yoktur, O tektir, O’nun ortağı yoktur, mülk O’nundur, hamd O’na aittir. O, her şeye kâdirdir
Estağfirullahelazim elkerim errahim ellezi lâ ilahe illahü el-hayyelkayyume ve etubü ileyh
Büyük olan Allah’a istiğfar ederim, Allah’tan başka ilah yoktur. Allah ebediyyen diridir ve Ondan af dilerim.
Lâ havle ve lâ kuvvete illa billah
Allah’tan başka güçlü ve kuvvetli yoktur. Ancak büyük olan ve her şeyi bilen Allah vardır.
İnşAllah bu zikirleri hiç bırakmayın dediğim gibi kendinize vird edinin gece gündüz devam edin. Allah'ın c.c izniyle bunlar sizi karabasandan kurtaracaktır.

Üst Alt