Kâhtani hakkında

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Bir yerde gördüm ama yeterince açıklama yoktu, Kahtani hakkında bilgisi olan var mı acaba ?

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Zaviyelerinin hegomanyası kılıçtan geçirmeleri yaşananları dur diyecek bir baştır belkide. Bilmiyorum okudum biraz araştırdım sayenizde.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
«Benden sonra, başınıza halkı adaletle yönetecek olan halifeler (Yani, halkı Allah ve Resulü adına yönetenler) gelecektir. Halifelerden sonra Emirler yer alacaktır. Emirlerden sonra melikler gelecektir. Meliklerden sonra ise zalimler gelecek ve halka şiddetli zulüm yapacaklardır. Bundan sonra ehli beytimden bir kişi çıkacak ve yeryüzünün daha önce zulümle dolduğu gibi, bu defa onu adaletle dolduracak. Daha sonra Kahtanlı birisi, idareyi ele alacak ve daha önceki benim soyumdan olan adil hükümdar gibi yeryüzünü, Allah'a kasem (yemin )ederim ki, ondan az olmak kaydiyla adaletle idare edecektir.»

Suyuti'den nakledilen bir hadis bu, lakin, Kahtani hakkında ifade edilen bununla sınırlı değildir...

Kurtarıcı olduğu söyleniyor...
Bir ırka ait isim olduğu ifade ediliyor...
Yanlış yola sevkeden bir kimse olacağı söyleniyor... (Uydurma belki de..)
Asıl Arapları ihtiva eden bir isim olduğu söyleniyor vs...
En iyisini Rabb'im bilir...

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Hz. Mehdi a.s sonrası imamların sonuncusumu ihvan abi. okudum özetle anlayamadım.

Üst Alt