Kadınlarımız neden aldatıyor

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selamun Aleyküm.
Kardeşlerim Nasılsıniz ? Allah oruclarinizi kabul buyursun, inşallah Allah bize hakkıyla teslim etmeyi nasip eylesin bu ramazani, Amin ecmain.

Son zamanlarda herkes vakıftır, mümine kardeşlerimiz, neden bu çıkmaza giriyor.
Yeterince helal ve harami kavrayamadik mi ?
O kadar çok hanim var ki bu durumda. Artık erkekleri bile geçildi .
Günahları ayrı Allah ile onların arasında, inanın ki ben o hanımların vicdaniyla sürekli hemhal olmalarına üzülüyorum. Ve son günlerde çevremden de duyuyorum, kim kime dum duma !
Hanımlar sizler eşlerinizi aldattiginizda, bir çok erkek arasında belden aşağı ortam muhabbeti olduğunuzu bir bilseydiniz. Arkanızdan dökülen lafları bir duysaydiniz kahrolurdunuz.
Geçen gün arkadaşım abisinden duyduğu şeyleri anlattı bana, kadınlara üzüldüm. Meze olmayın kimsenin çenesine !
Önüne geçilmedigi sürece, bu durum daha kötüye gidecek.
Aslında diyanet ve tv de çıkan sosyete hocalar bu konuda biraz daha baskın olsalar. Belki mümine kardeşlerimizi biraz daha doğruya getirebiliriz.
Ne yapılabilir, nasıl bunun önüne geçilebilir bilmiyorum. Ama bu konuda mümine kardeşlerimizin bu çıkmaza girmesini önlemek için mutlaka bilinclendirme yapılmadı.
Aldatma nedenleri, neden bu kadar basit ?
Bana ilgi göstermedi aldattım.
Bana tokat attı aldattım.
Beni aldattı, bende onu aldattim.
Sevgili mümine kardeşlerim, analarimizin üstünden gectiler de başını kaldirmadilar.
Annelerimizden, sadakati, harami ve helali örnek bile alsak, hakikate geliriz.
Allah sonumuzu hayırlı kılsin.
Müslüman ve mumine hiç bir kardeşim, böyle hallere düşmesin.
Selametle.

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Ve aleyküm es selam tozduman kardeşim ne güzel bir konu seçmişsin konunun kaynağı;kul olduğunun farkında olmamak, dünyaya gününü gün etmek için geldiği zannı ile ahireti ,yaradanı, hesaba çekilecek olmayı hiçe saymaktan geçiyor.Efendimiz sav Miraç'a çıktığı gecenin sabahına kadar ağlıyor sebebi ise cehenneme en çok kadınların girmiş olmasından dolayı ve sabah namaza gelen hanımlara bol tövbe etmelerini söylüyor ve sadaka vermelerini istiyor orada bulunan hanımlar yanlarında bulunan tüm ziynetlerini çıkarıp sadaka olarak veriyorlar.Bizler ahir zamanın çalkantısına kapılmış yaşayan efendimizin en çok dua ettiği ümmetiyiz çünkü o bu halimizden haberdar edilmişti. Rabbim cümlemize hidayet nasip etsin şuan yaşadığım ortam itibari ile oldukça olmak istediğim çevre kavramından uzağım, dışarı çıkmaya çarşıya pazara gitmeye çekiniyorum her yer haramı bilmeyen bu meşru bir halmiş ve kendileri ile dini değişmiş insanları aynı kefede tutmaya çalışan bunun için özel gayret gösterenler ile dolu etrafım...
Israrla yayınlanmaya devam eden aldatma,zina temalı dizilerin etkisini unutmamak gerekiyor.
Örnek verdiğin kanallarda ki hanımlarda fark ettiysen zaten İslam uslubu ile orada değiller kibar konuşmak veya bir kaç unvana sahip olmak bizlere doğruyu hakkı hakikati aşılıyorlar anlamına gelmiyor.Söylediğin örnek verdiğin anneler en güzel kaynak lakin onların nesli de giderek azalıyor:( Cümlemize kadınımıza, erkeğimize Rabbim doğru yolunu göstersin.
Ahzab suresinde sanırım bir ayeti kerimede kalpleri eğri insanlardan bahsediliyor kadınlar bu durumu sırf kendilerini dışarıda da güzel olarak sergileme sevdasına es geçiyor dolayısı ile orada ikinci es geçilen de örtünme ayeti oluyor.Bahsettiğin sohbetlere hanımlar hakkında iğrenç konuşmalara malesef bende şahit oldum ve o konuşulanları duysalar idi kalp temizliğinin sadece kendinde olmasının yetmediğini Allah cc yarattıklarını haber verdiğini anlardı...Konu o kadar detaylı neresinden tutsak elimizde kalıyor selametle dua ile Allah cc ümmeti Muhammed için dualar ederek sizleri yerlerin göklerin tek sahibine emanet ediyorum dostlar....

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Eyvallah. Herkes Ey Nefsim demeli. Ona,buna suç bulmak,sadece bahaneler üretmek nefsine esir olmuş aciz,zavallı,zayıf insanların işidir...!! uçkuruna sahip Çık her şey gelir geçer sen sadece yaptığın haram ile kara toprağa yanlız girersin hesabını kendin verirsin....

Every Action Has Consquences demek Her yaptığımız yanlış fiil ve harekettin ,haramın bir bedeli, bir faturasi bir akibetti, vardir!!
O hareketti yaparken de sonrasında da o bedelin sorumluluğunu cehennemde de almayı bileceksin!!
yook ben bunu kaldıramam diyorsan zinadan uzak duracaksın...

Ebû Hureyre’den (r.a.) rivayet edildiğine göre Resûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: “Bizi aldatan bizden değildir.” [Müslim, Îmân 164, ...

tozduman

Moderatör
Moderatör
Amin ecmain Hümeyra ablacigim , gerçekten de neresinden tutarsak elimizde kalıyor.

Üst Alt