Kadınlar gününü kutlamıyorum aşkım

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamıyorum,çünkü benim için her gün Kadınlar Günü ne istersem ,canım ne isterse yapıyorum ne kocamı nede ailesini takmıyorum...sırıtık.:,.:tamam:.
beni kızdırma bak haa, İki çocuğumu da alıp giderim.. sanki onları ceyizimde getirmiştim..

Biz kadınlar; zorda kaldığında kendini savunurken ya da erkeğine saldırırken, dişiliğini de kişiliğini de anneliğini de silah diye kullanan biz kadınlar....
Gözyaşlarıyla erkeği kaçırtan da kandıran da...
Dilberliğiyle erkeği ağlatan da, aldatan da...
Biz kadınlar; sınırsızca kıskanç, kaprisli, ama sınırsızca sevecen, özverili...
Öldüren de, güldüren de...
Rezil de eden, vezir de eden...
Biz kadınlar; erkeğin baştacı, gönül yoldaşı,imtihanı da olabiliyoruz...

Ve işte; 8 Mart DÜNYA KADINLAR GÜNÜ diye bir gün, bizim günümüzmüş... Oysa hangi gün bizim değil ki ?...
Her gün bizim günümüz...
Çünkü biz kadınlar, bir kez olmaz dedik mi; Dünya durur, akan sular kurur...cddvb..dfgtn

Bütün bunların tersini söyleyecek biri varsa, beri gelsin...
sömürülen Anadolu kadını öykünmelerimiz, dayak yiyen kadın yakınmalarımız... Onlar da kadının değil, yaşamın ,cehalettin cilvesi...
Yasalarımızdaysa, kadın olabildiğince haklı, olabildiğince ayrıcalıklı...Üstelik de günümüz yaşam koşullarında olabildiğince özgür, olabildiğince bağımsız..

8 Mart DÜNYA KADINLAR GÜNÜ'ne mi?...Yalnızca gülüp geçerim....
çokk kommikk

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Niye durcakmis canim, itaat etmiyorsa erkegine o evde huzur olmaz tabikinede, kilibik bi nesil yetistirmeyin lutfen.

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Latife yapıyorumda, sizde iyice kılıbık yaptınız biz erkekleri sayın admin. :)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Latife yapıyorumda, sizde iyice kılıbık yaptınız biz erkekleri sayın admin. :)

Af edersiniz ama galiba Zamane erkeklerin çoğu kılıbık... Ah nerede o bağırınca yerleri titreten erkekler! piyasada yok çünkü,kadınlar bağırıyor artık... dfgtn

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Kadınlar günü elbet saçmadır. Müslümanlar için tabiki.
Erkek, İslam'ın erkeği; kadın da İslam'ın kadını olmalıdır!
Erkek neden kadınına bağırsın, kadın neden erkeğine itaat etmesin? İslam görevlerini açık açık onlara duyurmuş. Onlar da bu duyurulan değerlerle hayatı tanzim ederler.
Erkekler de mutludur kadınları da; ya da kadınlar da mutludur erkekleri de...
Kadınlar günü ne kadar manasız ise, kılıbık, erkeğinden korkan gibi ifadeler de o kadar manasızdır.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
İslam, anneliği ve anneyi sahiplenmiş, cenneti annelerin ayaklarının(rızalarının) altında göstererek anneliğin ve anne olan kadının hak ettiği yeri belirlemiştir.

İnsanlığın önderi ve örneği olan nebimiz, toplumun iki ayağından birini oluşturan kadınlara haklarının verilmesini ve onlara iyi davranılmasını öğütlemiştir. “…Ve hanımlarınızla güzel bir şekilde geçinin…” (Nisa:4/19) ayetinin öncülüğünde başta kendisi hanımlarına iyi davranıp, haklarını gözetmiş ve gözetilmesini vasiyet etmiştir.

“Kadınlara iyi davranmanızı tavsiye ediyorum; vasiyetimi tutunuz.” (Buhari-Müslim)

İnsanlığın en hayırlısı olan Efendimiz, hayırlı insanları bizlere tanıtırken, onların hanımlarına karşı iyi davrananlar olduğunu bildirmiştir.

“Hayırlınız, kadınlarına karşı hayırlı olanlardır.” (Tirmizi-Ebu Davud)

Hatta vefatından önceki Veda Hutbesi’nde şöyle buyurmuştur:

“Ey insanlar! Kadınların haklarını gözetmenizi ve bu konuda Allah’ın belirlediği ölçülere hassasiyetle uymanızı tavsiye ederim.” (Tirmizi-Ebu Davud)

Her kadın, bir erkeğin ya kızıdır, ya kardeşidir, yahut hanımı veya annesidir. Kadınlara kötü şeyler reva görülmemeli, onlara layık olduğu değer verilmelidir. (R. Nasıhin)
(Hanımının haklarını ifa etmeyenin; namazları, oruçları kabul olmaz.) [Mürşid-ün-nisa]
(Hanımını döven, Allah'a ve Resûlüne asi olur. Kıyamette onun hasmı ben olurum.) [R.Nasıhin]
(Kadınlara ancak asalet ve şeref sahibi kimse değer verir. Onları ancak kötü ve aşağılık kimseler hor görür.) [İ.Asakir]

tozduman

Moderatör
Moderatör
Cemresin kadının karnında , sonra kucağında, ağladığında omzunda !

Üst Alt