Kaderimdeki kişiyle kavuşmak için dua etmiştim

Sessiz kadın

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
2 yıl önce biriyle tanıştım ama tanışmadan önce hep dua ediyordum. Kaderimdeki kişiyle karşılaşmak, kaderimde olanla kavuşmak için dua ediyordum. Allah'ım ne olur karsima kaderimdeki kişiyi çıkar diye. Hatta burcuna kadar dua etmiştim oğlak burcu olsun diye. Karsimdaki kişi de hep dua ediyormuş. Sonra birbirimizi bulduk, ailemin korkusundan diyemedim onlara. Yoksa o hemen evlilik istiyordu, ailem gelsin diyordu.
Benim ailem sevmeye karşı diyemedim. 2 yılın sonunda anneme anlattım, tepki gösterdi senden beklemezdim falan işte. Ailesi 2 defa geldi ama sadece annesi, yengesi ve teyzesi geldi, erkekler hiç gelmedi.

Birinci de yabancılara vermeye korkuyoruz dedi ailem, akrabaya vermekten yana, huyunu biliyorlarmis neyse. 2. Defa yine geldiler annemle konuştular gerçekten annesini çok sevdim çok iyiydi bana hep gelinim dedi ilk karşılaşmada çok isindim. Annem hala isteksizdi sebebi yabancı olusu. Oysa ki aynı şehirde yaşıyoruz sadece köylerimiz farklı.

Neyse babama dur bi soruşturayım dedi onu da beceremedi zaten. Teyzemin ogluna söyledi, bu sevdiğim kisi fabrikada operatör teyzemin oğlu da fabrikanın yanında kamyoncu. Şans bu ya sevdigim kisinin bir amcası var içki içiyor o da kamyoncu. Zaten direk herkesin düşüncesi değişti, içkiler falan ama ben biliyordum amcasını zaten onların araları yok amcasıyla.

Kuzenim araştırıyor sözde kamyonculara soruyor, bu arada işte benim babam müteahhit, herkes onlar parayı çok seviyor o yüzden sizin kızı istiyorlar vermeyin iyi değiller demiş ama kamyoncular demiş. Ne garip evlenecegim insani komşularından yanındaki marketten sormuyoruz, kamyonculardan soruyoruz. Akşam babam geldi olmaz dedi tabi ben odama gittim agladım annem geldi dertlesiyorduk babam kapıyı dinlemis duymuş herşeyi içeri girdi bagirdi çağırdı beni dövmeye kalktı, kactım.

Evin yanında mezarlık vardı orada saklandm o kişiyi aradım herşeyi anlattım gel dedim, daha eve gidemem babam beni öldürür falan. Sonra herkes beni aradı engel oldular gidemedim, ninemlere gittim. Annemle babam tartışmış, annem o kadar üzülmüş kı o gece dili 2 defa boğazına kaçmış zor acile götürmüşler.

Hayatım bir anda alt üst oldu. Üstünden 3 ay geçti ben hala babamla konusmuyorum asla onunla aynı odada bile oturmadim, ondan nefret ediyorum zaten yıllarca yurtdisindaydi 3 sene önce gelmisti. Baba sevgisi görmedim, ben 23 yaşındayım şuan ve babamdan nefret ediyorum tüm hayallerimi yıktı. Sevdiğim insanı yolda görseler tanımazlar babasını da aynı şekil, boşuna bize engel oldular. Tekrar gelin demeye de korkuyorum ne olacağını bilmiyorum bu yüzden sevdiğimle de aramız açılmak üzere ve ben şuan çok cikmazdayim ama gerçekten çıkmazdaym, psikolojim bozulmus 60 kilodan 50 kiloya düştüm onu hala seviyorum o da beni seviyor ama bir çıkış yolu bulamıyoruz. Lütfen siz bize akıl verin ne yapayım ben şimdi tüm hayallerim yıkıldı. Şu an yaşıyorum ama ölü gibi. İnsani ayakta tutan hayalleri, ümitleriymis benim hepsi bir anda yıkıldı. Oysa dusunsenize herşeyin hayalini kuruyorsunuz, düğünüm böyle olsun sözde bunu giyecem. Ailesi bizim için eşya bile bakmıştı şimdi hepsinin yalan olmasını kaldıramiyorum ve hele ki ailem yüzünden, saçma sebepden olmasını. Bana akıl verin ne yapayım ben.

Üst Alt