• Forumda Rüya yorumu YAPILMIYOR! Mesaj göndermeyiniz! Mesajınız silinir!

İstihare yorumu

zszs

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Hayirli aksamlar,
Sevgilimle 2 yildir birlikteydik,3 haftadir ara verdik,bende istihare yaptim,7 gun boyunca ruya gordum,ruyalarmi aciklarsiniz sevinirim
1.ruyam yayla gibi yesil cimenler ve gokyuzu acik bebek mavisi gorunuyor,cimenlerin uzerinde yildiz gibi beyaz parlayan seyler gordum,ayaklarim ciplak cimenin nemi ve ayaklarimda hissettim.
2.ruyam yastigimin yaninda telefon var uyari msj geliyor,msjda "telefonun icinde su var onu cikar " diyordu,bende Hemen kalkiyorum haliya oturuyorum Telecomunicacoes kenarini acip cikarirken telefonun icinde renkli Ufak Ufak baliklar cikiyor inanamiyorum gozlerime sonra baliklar olmesin diye Geri telefona koyuyorum,ablam geliyor o baliklar senin kismetin diyor.
3.ruyam evimizin salonunu goruyorum beyaz kapidan giriyorum yerler cimen duvarlar Lila renk, hali beyaz,gidip koltuga oturuyorum,annemde uzanmis sag tarafina yatmis bana bakiyor,arkadasimda onun yaninda oturuyor,kolunda bilekligi var altin kenarlarinda tugra yazili susleri var,bende boynum bukuk sekilde "AAA ne kadar guzel diyorum "
4.ruyam.evlenecegim gun gelmis gelinligimi giymeye calisiyorum,uzerimde siyah atlet var,onu cikariyorum,annem bana gelinligin ustunu giydiriyor ama asagiya indirdigimi tam giydigimi gormuyorum sadece ustumde giyilmis,sonra saclarim parliyor dalgali belimin biraz yukarisinda cok guzel,annem Sacima gumus sag tarafima tel tokanin daha kalinini takiyor,toka cok guzel parliyor
5.ruya,fotograf var elimde sevgilimle ben gulmusuz mutluyuz,kuzenim Siz ayrilin diyor
6.ruya krem renkli islemeli sandik gordum
7.ruya krem renkli masa ortusu uzerinde guler yuzlu olarak yemek yiyoruz.
Yaptigim istihareleri bana yorumlarmisiniz?
Tesekkur ederim.Allah'a emanet olun

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Hayirli aksamlar
Hayirdir insallah
kafaniz oldukca karisik, celiski ve kararsizlik...
Sevdiginiz ile tekrar birlestiginizde yaparsiniz ins..cunku burada icinde bulundugunuz durumdan etkilenmis..bir ruh hali vardir..
"krem renkli islemeli sandik gordum" hersey sandik icinde kapali sanki..
kapalı bir sandığın içinde günışığına çıkmayı bekleyen, kararlari simgeler..
düşüncenin davranışa dönüşeceğine karar verense insandır.
Allah herkese hayırlı kısmetler nasip etsin.haklarında hayırlı olan kimseleri gönüllerine razı etsin. amin
Hayirli geceler..

derya26

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
İstihare

Selamünaleyküm.
Öncelikle iyi günler diliyorum.
Ben bir kişinin benim için hayırlı olup olmadığına emin olmak istediğim için istihareye başvurmak istedim. Kendimin göremiyeceğini düşünerek çok güvendiğim bir arkadaşımın benim adıma yatmasını istedim ve ilk yatmasında kahverengi fare ve siyah böcekler gördüğünü kalkttığında çok rahatsız olduğunu çok daha karışık şeyler gördüğünü ve hatırlamadığını soyledi bunun anlamının kötü olduğunu düşünüyorum ama ilk rüyada bu kadar kötü olması beni çok tedirgin etti acaba benden kaynaklımı diye düşünmekten kendimi alamıyorum diğer günlerde yatılmasıda gerekir mi bilgilendirirseniz cok sevinirim.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam kardesim Size de iyi günler diliyorum

Başkası adına istihare yapılır mı?
Yazar Mehmet Paksu “Başkasının adına istihare yapılır mı? Ben birisinin adına istihare yaptım ama rüyada bir şey göremedim” diyen okurun sorusunu şöyle yanıtladı:

İstihare Allah’tan hayır dilemek demektir Yani yapılacak bir işin iyi mi kötü mü olduğunu anlamak ve kalbinin o meseleye yatışmasını Allah’tan dilemektir.

Ama istihareden önce istişare yapılması o konu hakkında başkasının görüş ve düşüncesinin alınması gerekir. Peygamberimiz “İstihare eden kimse zarar görmez istişare eden pişmanlık duymaz iktisatlı yaşayan da geçim sıkıntısı çekmez” buyurmuştur.

İstihare Peygamberimizin tavsiye ettiği bir duâ şeklidir. Peygamberimiz Sahabilere Kur’ân’dan bir sûre öğretir gibi istiharenin yapılışı ve duasını öğretirdi İstihareyi yaptıktan sona kalbi hangi tarafa yönelirse ona göre davranmalıdır. Gerektiğinde istiharenin 7 sefer tekrar edilmesi tavsiye edilmiştir.
Ama tekrar etmeye zaman yoksa “Allah’ım hakkımda hayırlı olan ne ise onu nasip et Beni kendi halime bırakma” Bazı kitaplarda istihare duasından sonra o niyetle rüyaya yatılması da geçer Sünnetin kendisinde böyle bir şey olmasa da bir sakıncası yoktur.

Ama başkası adına istihareye yatılması diye bir uygulama Peygamberimizin zamanında ve sahabe döneminde yoktu.
Daha sonra bazı tasavvuf ehli arasında yaygınlaşmıştır. Bunun yerine en isabetli olanı kişinin kendisinin bu sünneti yapması ve Allah’tan bizzat kendisinin dilekte bulunmasıdır..

Cunku icinde bulundugunuz ruh halini ve bilincaltini anca Siz bilirsiniz..
Halaniz eminim Size yardim etmek amacli halis samimi bir insandir ama O siz degilsiniz..
Istiharede gorulenin yaninda hissediginiz hislerde cook onemli...
Ben kendim icin kendi kararlarim icin bir cok kez istihare yaptim ama KIZIM icin hic yapmadim O hep kendisi yapmis ben ise Onun istiharesini
en guzel ve dogru sekilde yorumlamaya calismisimdir...
bir sey daha dikkatimi cekti istihare yapmak istediginizde ruhunuz ve bedeninizde huzur ve sukunet ve teslimiyet olmali.. yoksa o gerginlikte kildiginiz istihareye
O An ki duygu ve dusunce ve bilincalti etkilendiginiz gunluk olaylarda karisabilir...
Yatarken onu mu bunu mu gorecem.. ins.. yesil gorurum diye kendinizi sartlandirmayin..
Rahat birakin kendinizi herseyden arinin.. Allah a iman edip hakkinizda en hayirlisini verecek isaret edecek gosterecek O biliyor ilk once buna kendinizi inandirin...
yoksa ruyalariniz da karisik olarak ruh haliniz gibi yansiyabilir...
Kendi istiharenizi kildiktan sonra ins. ruyanizi yorumlamaya calisirim..
Hayirli gunler

elbise

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
istihare

selamun aleyküm.ben istihare yaptığımda rüyamda insanlar daire biçiminde toplanmışlardı ve o daire biçimindeki insanlar dayak yiyorlardı. Sonra çocuk yuvasına gidiyorum orada bana bir bayan bana beyaz bir karanfil verdi. Sonra beraber bir odaya gittik iki kişilik ayrı yataklar vardı. O bayan namaz kılmaya başladı. Sonra o evden çıktığımızda üzerimde sadece bir atlet vardı ve ben atleti düzeltmeye çalışıyordum. İnsanlar arkamdan gelmesin diye. Sonra bir harabe eve gidiyorum. Yaralı bir adam vardı orada hastahaneye yetişirmi yetişmez mi diye bir adam soruyordu ama uyandığımda çok huzurlu bir şekilde uyandım ama karışık gördüğüm rüyadan dolayı kafam biraz karışık. Yorumlarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ediyorum Allah'a emanet olun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum Selam Rabbim Ruyanizi Hayra cevirsin ins..
bazen insan Dis dunyasinda yasadigi olumsuzluklar ,celiski, kararsizliklar :
acaba Ana okulu ogretmeni mi olsam yoksa ticaret mi okusam yook yook;calismaya mi baslasam gibi karmasilikta olan insanlar boyle karışık rüyalar gorebiliyorlar..
İnsanın sürekli içinde ic dunyasini da etkileyip yaşadığı olaylardan doğan bilincalti rüyalarda gorebilmekteyiz..
Bu ruyaniz hersey ic ice birbirine Bağlanmak da ne demek,
Sizin ki kördüğüm ..
o yuzden ne icin istihareye yatti iseniz simdilik hic bir karar,sonuca baglamamaniz gerektigine..
Herşeyi Zamana Bırakin...herseyi Zamana bırakmak bitmesi anlamına gelmez tabi!! eğer bu zamanı iyi değerlendirirsek yeniden canlanabilir herşey.
Birşeylerde bir eksiklik varki vakti gelmemis ki zamana bırakmışız..

Zaman ustası, kendisine, çalışma hayatına, evine, kültüre ve biyolojik ihtiyaçlarının teminine ayırdığı zaman birimleri arasında
dengeyi kurabilen ve hepsini yapabilen kişidir.
Hedeflerimizi başkaları değil, kendimiz belirlemeliyiz.

rüyada Beyaz karanfil gormek;temizlik ve saflık anlamına gelmektedir. Dostluk ve arkadaşlığın temiz yüzünü göstermektedir.
gelin arabası süslemesinde beyaz karanfil kullanılmasının amacı ise “temiz ve saf güzelliklere açık” bir aile kurulmasını temenni anlamına geldiği niteliğinde kullanılmaktadır...
ruyanizda bundan uzak degildir...
Hayirli gunler..

taçlı

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
istihare rüyası

selamun aleyküm. ben, istihareye yatıyorum dört gündür. beyaz ve siyahı ya da beyaz ve kırmızıyı aynı anda görüyorum. üstelik bir gecede birden fazla rüya gördüğüm oluyor. hangi birini yorumlayacağımı şaşırdım. hangi rengi dikkate almalıyım yardımcı olursanız sevinirim. çünkü acele bir şekilde karar vermem gereken mevzu bu

anstz

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
ruya

Merhabalar abla iki kişi arasinda kalıp kalbinin temizliğine inandığım bir arkadaşıma istihare için rica ettim.rüyasında ilk kişi için evrak çantaları ofisler görmüş ve huzurla uyanmış.diğerinde ise bomboş bir tarla sonbahar yaprakları bir kosusturmaca görmüş niçin kosusturmaca vardı dedim hatiamiyor tam olarak.birde kız sesleri gulusen kalabalık bir ses topluluguydu dedi.bundada kötü uyanmadim ama digerinde çok daha huzurlu uyandım.bence kendin de yatmalisin dedi.kendim yattım.rüyamda aslerdeyim.iki ayın dolmuş tekrar yerler belli olacak beklerken sen tezkere alsın diyorlar bana hazırlan otobüs goturcek diyorlar.otobüsten indiğimde ilkokulumun önünde iniyorum bahçesinde taksi bekliyorum.yanımda bir önceki ruyada ilk kişi dediğim kişinin bavulu var.kendi bavullarını kemanim ve evdeki o kişiyle birlikte aldığım yapbozum var.taksiye biniyorum.ilkokuldaykebn evimiz 5 dk uzakliktaydi oraya gidiyorum ruyamdada.beyaz 7 katlı bir bina. Içeri giriyorum tum merdivenleri çıkıyorum (6.katta oturuyorduk).kapıyı çalıyorum açani göremeden uyandım.bunların manası ne olabilir..hiç bir yorum yapamadım

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Gonul dostum hosgeldiniz hayirli cumalar ve Rabbim hakkinizda HAYIRLI olani versin insallah..
guzel kardesim hic kimse kimse icin istihare yapamaz.. cunku istiharede ruyalardan cok kisinin o an hissetigi icinde duydugu duygu ve hislerde onemlidir..
hic kimse senin Senin kadar bilip hissedemez...
ama sizin de istihare kilmaniz icin huzurlu, sakin,rahat, ve Allah a tam teslim olmus sukun sukunet bulmus bir ruh haliniz gerekli..
ayni hipnotizm gibi.. icindeki kendin ile irtibatta gecebilmek icin ilk once iç ve dış dünyan bir duzene huzura girsin de gerisi Allah kerim..

Hipnotizm mi bilirsiniz insani bilincalti rahatsiz eden olayi hatirlamasi icin derin uykuya yatirilarak o bilincalti karanlik mekana girip onu rahatsiz eden
olayi hatirlamasi ve yuzlesmesi icin yapilir..
Ben bunu bir bolumunu istihare icin yatanlara benzettirim..
Ve bazen insanlar derki ben 7 gecedir istihare yapiyorum sanki ruyami birisi birsey unuturuyor hic bir sey hatirliyamiyorum.. neden acaba?Hipnotizm de de oyledir..
Bu neden oluyor biliyormusunuz aklinizdaki celiski endise daginiklik kararsizlik iki Alem iki tercih arasinda kendiniz bile emin olmadiginiz icin..
bavul okul beklemek gibi karmakarisik seyleri gorursunuz...
karar verilmemis bir seyi nasil ruh aynanida yansimasini gorebilirsiniz ki...

Siz iki kişi arasında kalmışsıniz..Biraz sabretmelisiniz su akacak ve yolunu bulacak ..
Peki su nerede duracak diye sorarsaniz Allahin takdir ettigi ve sen hangisini istiyor ve tercih ediyorsan orada...
Sen ilk once kim oldugunu ve ne istediginizi bir bulun da gerisi Allah kerim..
Ruyaniz acik degil.. ama gelin Sizin ile bir anlasma yapalim.. simdilik ikisinden de ayrilin..
hic bir sekilde gorusmeyin.. ve Kendinize de onlara karsi da durust olun...
Ve karar verebilmek icin bir iki hafta yanliz kalin.. ve daha sonra hangisini daha cok ozlediginizi anladiginizda sadece o kisi icin istihare yapin
ben de yorumunu yapayim olur mu...

İnsanoğlu hayatı boyunca çeşitli seçimlerde bulunur.
en önemli seçimlerden birisi de eş seçimi sayılabilir.
Çünkü gerek dinin hayata tatbik edilmesinde gerekse mutlu bir hayat kurmada en önemli etkenlerden birisidir eş seçimi…
yasiniz daha cok genc..dedim ya ikisinden de bir sureligine ayrilin
ve kendinizi buldugunuzda istihare kilarsiniz.. Hayirli Gunler...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
selamun aleyküm. ben, istihareye yatıyorum dört gündür. beyaz ve siyahı ya da beyaz ve kırmızıyı aynı anda görüyorum. üstelik bir gecede birden fazla rüya gördüğüm oluyor. hangi birini yorumlayacağımı şaşırdım. hangi rengi dikkate almalıyım yardımcı olursanız sevinirim. çünkü acele bir şekilde karar vermem gereken mevzu bu

Aleykum selam Hayirdir insallah kardesim butun ruyayi etrafinda olusan olay ve sizin o anda hissediklerinizi de bilmedigim icin sadece renkler ile ruya yorumu yapilamaz...
ins. butun ruyayi ayrintilari ile anladiginizda Allah-in izni ile yorumlamaya calisirim..
Hayirli gunler..

anstz

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Teşekkürler abla haklısın aslında en doğru karar için bunu yapmalıyım ...çok zor birsey Allah kimseye vermesin.

cerkezim

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
istiare

merhaba kardeşimin evlenmeyi düşündüğü kişi için annem istihare namazına yattı ve SİYAH-BEYAZ çizgili bir tişört görmüş biz bir yorum yapamadık şuan durumları çok karışık kritik bir karar aşamasında durumlar daha çok olumsuz yönde ağırlıkta istiharenin sonucunu yorumlayabilirseniz çok sevinirim .

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba kardesim ins, kardeşiniz hakkinda hayirli olani olur..
Rüyada siyah beyaz görmek
bu tip rüyalar,insan hayatında kararsiz kaldigi anlarda bilinç altına yansıması sonucu görülen rüyadır.
neyin ne olduğunu hem net olarak kavrayamıyoruz hem de hiçbir şeye gerçek adını koyamıyoruz.
olaylarin netleşmesinden ayrımın gerçekleşmesinden hakla batılı da ayırmak doğruyla da yanlışı ayırmak taraftarı oldugunuzu
lakin simdilik bu karari bir sureligine rafa kaldirmaniz gerektigini,
O sahsi tanimak, istisare etmek icin zamana ihtiyaciniz olduguna isarettir..
karar verme zamani daha gelmedigi seklinde Yorumlanir..
kafaniza takilan bazi sorularin beyana, aciga cikmasi icin biraz sabr edin ve hakkinizda HAYIRLISI icin cokca Dua edin...
tanımadan insanı yargılamak doğru değildir.Herşeyin hayırlısı.

Siyah renk: Rüyada her seyde görülen siyah renk ululuga ve mala isarettir,Adeti olan kimsenin rüyada siyah giymesi,
ululuga ve siyah giymek aliskanligi olmayan kimsenin rüyada siyah giymesi ise UzüntU ve kedere isarettir.

Beyaz gömlek Murada ermek, iyi halleri temsil eder.
lakin ikisinin zid renkleri bir arada gormek celiski, endise kararsizlik isarettidir..
Hayirli gunler...

cerkezim

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Yorumunuz için çok teşekkür ederim kardeşim. Bu çocukla 4 yıldır tanışıyo zaten ama, çocuk yurt dışına gittiğinden beri de ona karşı olumsuz tavırlar sergilemeye başladı. Bu yüzden çelişkiye düştü, biz de istihare namazına karar verdik. 7 gün devam etmeyi düşünüyoruz yeni yorumlarınızı bekleriz inş :) . Hayırlı günler dilerim.

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
merhaba kardeşimin evlenmeyi düşündüğü kişi için annem istihare namazına yattı

Yorumunuz için çok teşekkür ederim kardeşim. Bu çocukla 4 yıldır tanışıyo zaten ama
Bakın kardeşim ilk yazınızda kardeşinizin bayan yada erkek olduğunu belirtmemişsiniz ki ikinci yazınızda ise bu çocukla diye tanımlamışsınız, şayet, bu çocuğu (kız veya erkek kardeşim diye) ilk yazınızda belirtseydiniz yorum daha farklı olabilirdi.
Lütfen bugibi durumlara dikkat edelim.

cerkezim

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
haklısınız kusura bakmayın kardeşim kız ve erkek arkadaşı için istiareye başvurduk. Aslında öncesinde istişare yaptık kardeşim dışında hepimizin kararı olumsuz ancak kardeşim bir de istiare istedi. annem bir kez daha yattı bir şey görememiş, kardeşim kendi de yattı karma karışık bir rüya görmüş.

Kusura bakmayın biraz çok oldum ama :) kardeşim birkez daha yattı istihareye çok karışık rüyalar görüyor ilk önce annemin kahverengi gördüğünü söylemişler rüyasında. Kendisininde yanlış hatırlamıyorsa mavi gördüğünü söylemişler. Sonra kuzenleri teyzemleri görmüş uzun tırnaklı bir kuzeni elini çizmiş daha sonra başka rüya görmüş oradada üzerinde siyah badi bulunduğunu hatırlıyor sadece. Sizce nasıl yorumlayalım ??? hayırlı günler...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
kusura bakmayın biraz çok oldum ama :) kardeşim birkez daha yattı istihareye çok karışık rüyalar görüyo ilk önce annemin kahverengi gördüğünü sölemişler rüyasında kendisininde yanlış hatırlamıyorsa mavi gördüğünü söylemişler sonra kuzenleri teyzemleri görmüş uzun tırnaklı bi kuzeni elini çizmiş daha sonra başka rüya görmüş oradada üzerinde siyah badi bulunduğunu hatırlıyo sadece sizce nasıl yorumlayalım ??? hayırlı günler...

est kardesim.. elimizden geldigince Allah RIZASI icin yardimci olmaya calisiriz...
yukarida iki resim var..ikiside ayni akiyor degil mi?evet gorunusleri ayni ama kaynak ve icinde, dibinde, derininde farkli frekanslar var..
çok şey değişti. Bir şey hariç…kardesinizin sevgisi...
kardesinizin evlenmek istedigi genc de bu iki su gibi..yurt dışına gitmeden once ve sonrasi olarak iki farkli kisilik,
tecrube,inanc ve duygu yuklu ama disaridan ayni genc gorunuyor!!
Siz kardesinize bunu su an ne yaparsaniz yapin inandiramazsiniz!!
O yuzden bu evlilik isini mumkun ise sadece bahaneler ile uzatmaya calissin!! ki Zaman oyle bir nimettir ki..
bilinmiyeni, gorulmiyeni de su yuzune cikaririr ins..
Hakkinda Hayirlisi icin cokca Dua edin...Rabbim ona insanin ve esyanin aslini göstersin!! hayirli gunler..

cerkezim

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
çok tşk ederiz bizim için çok aydınlatıcı bir yorum oldu Allah razı olsun hayırlı günler :)

yorgun03

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
bir arkadaşım benim için istihare yaptı ve rüyasında "bembeyaz duvar ve beyaz gelinlik görmüş" fakat bugün ben erkek arkadaşımla ayrıldım ve bir daha dönmesi imkansız ne yapacağımı bilmiyorum bekemelimiyim onu yoksa devam mı etmeliyim yoluma yaklaşık olarak 1,5 aydır konuşuyorduk ve onun isteği üzerine bitirdik kafam çok karışık ve karmaşık duygular içindeyim

Yönetim/Edit;
https://www.islamiforumlar.net/ruya...-paylasmak-icin-uymaniz-gereken-kurallar.html

çok özür dilerim çok caresizhissettim kendimi slm vermeden konuya girdim öncelikle selamün aleyküm

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykum selam kardesim insanlik hali unutuyoruz..
Başkası adına istihare yapılır mı?
Yazar Mehmet Paksu “Başkasının adına istihare yapılır mı? Ben birisinin adına istihare yaptım ama rüyada bir şey göremedim” diyen okurun sorusunu şöyle yanıtladı:

İstihare Allah’tan hayır dilemek demektir Yani yapılacak bir işin iyi mi kötü mü olduğunu anlamak ve kalbinin o meseleye yatışmasını Allah’tan dilemektir.

Ama istihareden önce istişare yapılması o konu hakkında başkasının görüş ve düşüncesinin alınması gerekir. Peygamberimiz
“İstihare eden kimse zarar görmez istişare eden pişmanlık duymaz iktisatlı yaşayan da geçim sıkıntısı çekmez” buyurmuştur.

İstihare Peygamberimizin tavsiye ettiği bir duâ şeklidir. Peygamberimiz Sahabilere Kur’ân’dan bir sûre öğretir gibi istiharenin yapılışı ve duasını öğretirdi
İstihareyi yaptıktan sona kalbi hangi tarafa yönelirse ona göre davranmalıdır. Gerektiğinde istiharenin 7 sefer tekrar edilmesi tavsiye edilmiştir.
Ama tekrar etmeye zaman yoksa “Allah’ım hakkımda hayırlı olan ne ise onu nasip et Beni kendi halime bırakma” Bazı kitaplarda istihare duasından sonra
o niyetle rüyaya yatılması da geçer Sünnetin kendisinde böyle bir şey olmasa da bir sakıncası yoktur.

Ama başkası adına istihareye yatılması diye bir uygulama Peygamberimizin zamanında ve sahabe döneminde yoktu.
Daha sonra bazı tasavvuf ehli arasında yaygınlaşmıştır. Bunun yerine en isabetli olanı kişinin kendisinin bu sünneti yapması ve Allah’tan bizzat kendisinin dilekte bulunmasıdır..

Cunku icinde bulundugunuz ruh halini ve bilincaltini anca Siz bilirsiniz..
arkadaşıniz, eminim Size yardim etmek amacli halis samimi bir insandir ama O siz degilsiniz..
Istiharede gorulenin yaninda hissediginiz hislerde cook onemli...
Ben kendim icin kendi kararlarim icin bir cok kez istihare yaptim ama KIZIM icin hic yapmadim O hep kendisi yapmis ben ise Onun istiharesini
en guzel ve dogru sekilde yorumlamaya calismisimdir...

istihare yapmak istediginizde ruhunuz ve bedeninizde huzur ve sukunet ve teslimiyet olmali.. yoksa o gerginlikte kildiginiz istihareye
O An ki duygu ve dusunce ve bilincalti etkilendiginiz gunluk olaylarda karisabilir...
Yatarken onu mu bunu mu gorecem.. ins.. yesil gorurum diye kendinizi sartlandirmayin..
Rahat birakin kendinizi herseyden arinin.. Allah a iman edip hakkinizda en hayirlisini verecek isaret edecek gosterecek O biliyor ilk once buna kendinizi inandirin...
yoksa ruyalariniz da karisik olarak ruh haliniz gibi yansiyabilir...
Kendi istiharenizi kildiktan sonra ins. ruyanizi yorumlamaya calisirim..

"yaklaşık olarak 1,5 aydır konuşuyorduk"
Evlilik öncesi karşınızdaki kişiyi iyi tanımalısınız. Bu tanıma sadece bedensel veya ruhsal değil. Herşeyden önce kendinize uygun olup olmadığını bilmelisiniz.1,5 ay yeterli degil!!

"onun isteği üzerine bitirdik "nedeni,sebebi ne idi?mantikli mi yoksa macera pesinde Mi?

"kafam çok karışık "
karışan şey hayatındır, için dışın sersemlemiştir. bugünlerde kendini hissedemiyosundur ..her seyi zamana bırakin..
kafaniz, yureginiz bir durulansin olaylari daha net bir sekilde gorup, ne yapacaginiza o zaman karar verirsiniz ins.
Allah herkese hayırlı kısmetler nasip etsin.haklarında hayırlı olan kimseleri gönüllerine razı etsin. amin
Hayirli geceler..

acilangul1

Üst Alt