İstihare hakkında soru

Kelebk

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Merhabalar. Ben zamanında bir hata yaptım çok pişman oldum bir kişi hakkında o kişinin herşeyden habersiz amca oglu beni sevdi bende onu sevdim evlenmeyi düşünüyor ve o hatamı ona anlatmadım istihare namazı kılsam o hakkımda hayırlı cıksa bu o hatamın gündeme cıkmayacagınıda gösterirmi hayırlı cıkması?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Merhaba, hatanın ortaya çıkmayacağını göstermez!

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Böyle şeyler için istihare yapılmaz, istihare bir fal değildir.

Hikmet

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
O hatanın ortaya çıkma ihtimali varsa bunu güzel bir üslupla karsidakine en başından anlatman daha uygundur. Sonradan öğrenirse daha büyük sıkıntılar ortaya çıkabilir.
Eğer hatamı anlatırsam o kişiyi kaybederim diye korkuyorsan evlendikten sonra o hata yüzünden boşanmaya gitmesinden daha iyidir. Acizane fikrim bu.

Kelebk

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
O hatanın ortaya çıkma ihtimali varsa bunu güzel bir üslupla karsidakine en başından anlatman daha uygundur. Sonradan öğrenirse daha büyük sıkıntılar ortaya çıkabilir.
Eğer hatamı anlatırsam o kişiyi kaybederim diye korkuyorsan evlendikten sonra o hata yüzünden boşanmaya gitmesinden daha iyidir. Acizane fikrim bu.
Haklısın ama diyemiyorum malesef :( o kişiye dedim böyle böyle evlenme konusu olsa engel cıkarmısın diye yok dedi helallik aldım söylemez herhalde

Üst Alt