İşsizim ama gelen iş teklifini geri çevirdim

guzelhuylu

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selam,
Hayatını kariyer odaklı yaşayan bir insandım. Öyle ki, hiç kimseye nasip olmayacak kadar güzel mesciti olan çok büyük bir firmada çalışıyordum. Ancak, bir kere bile gidip namaz kılmadım. hy.. Sonra o işten ayrıldım evde kaldığım sürede namaza başladım, çok huzurluydum. Ve Allah'ın bir mucizesiyle hiç olmayacak bir yerde çok iyi bir pozisyonda iş buldum. Ancak namaz kılamadığım bir yerdi maalesef. 2 yıl boyunca çekmediğim çile kalmadı ama sabrettim. En sonunda şirket satıldı ve işsiz kaldım. Eski iş yerimden çağırdılar,geri döndüm ama insanlar bana köpek yavrusu gibi davranınca gücüme gitti oradan da ayrıldım. Şimdi tanıdıklarım aracılığıyla bir iş imkanı sunuldu ancak maaşı eski maaşımın çok altında, çok küçük bir firma, yeri çok uzak ve yapmakta fayda bulmadığım bir iş. Hamdolsun Allah'a şu an maddi bir sıkıntım yok. O yüzden bu iş teklifini kabul etmemeyi düşünüyorum. Ancak, içimde bir şüphe var acaba Allah'a nankörlük mü ediyorum, günaha mı giriyorum diye. Çünkü Allah'ın razı olacağı şekilde hareket etmek isterim böyle bir durumda. Yorumlarınızı bekliyorum. Allah hepinizden razı olsun.

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm kardeşim hoşgeldiniz forumhanemize; Bu soruya en güzel cevabı nefsiniz verir biliyor musunuz? Şaşırmayın ona sorun iş hakkında ne düşünüyor ve onun dediğinin tam tersini yapın. Bakın Allah cc ayeti kerimede şunu söylüyor; ''Olur ki hoşunuza gitmeyen bir şey, sizin için hayırlıdır ve olur ki, sevdiğiniz şey de sizin için bir şerdir. Allah bilir de siz bilmezsiniz. (Bakara Suresi, 216)'' İşte bu sebep ile eğer nefsiniz hoşlanıyor ise kaçın, hoşlanmıyor işinizi yokuşa sürmek için bin dereden su getiriyor ise engellere bakmadan yolunuza devam edin inşallah...

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Güzelhuylu kardeşim bir şey farkettim, rüyanızla burada anlattığınız konunun aslında ana teması namaz. Sevgili gönül sızım rüyanızı yorumlamış ve siz şimdi hepsini toplayıp ortaya çıkan tabloya şöyle bir bakın. Yaşadıklarınız ve rüyalarınız doğal olarak bağlantılı ve rüyanız yoluyla gerçekleriniz size neler söylemiş biraz tefekkürle her sorunuzun cevabını bulacağınıza eminim. Yönetici olarak strateji planlama ve diğer özelliklerinizden de faydalanın derim... Selametle kalın, çözümler fıtratımızda şifreli sadece şifreyi kırmak kalıyor bizlere.

guzelhuylu

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Sevgili Hümeyra Kardeşim,
Ben de ilk söylediğiniz ve ikinci söylediğiniz iki mesaj arasında gidip geliyorum. Ve bir diyorum ki; küçük bedeller karşısında evde ibadet etmek lütfunu kaybetmeye ne gerek var. Sonra da diyorum ki; yoksa bu bana nefsimin bir oyunu mu Allah'ın verdiği rızka nankörlük mü ediyorum. Hem aklım,hem yüreğim, hem ruhum gidip geliyor. Ama sizin rüyamda gördüğüm "namaz" konusunu hatırlatmanız sanırım beni azıcık aşım evdeki namazım diye bir karar vermeye götürecek. Allah utandırmasın,İnşallah...
Hem size hem de Gönül sızım'a da çok teşekkür ederim, Allah sizden razı olsun.
Sevgi ve saygılarımla

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Biz teşekkür ederiz güzel kardeşim Allah cc sizden de sonsuz razı olsun yazınızdaki maddi konumunuzu kaçırmışım o yüzden aldığınız karar isabetli olmuş bir hanım için en güzeli evinde olması bakın bunu da Allah cc Kur'anı Kerim de efendimizin hanımları üzerinden biz ümmeti hanımlarına da söylüyor ''Ahzap 33. Evlerinizde oturunuz ve daha önce Câhiliye döneminde olduğu gibi açılıp saçılmayınız, namazı güzelce kılınız, zekâtı veriniz, Allah'a ve Resulü'ne itaat ediniz. Ey peygamber ailesi! Allah'ın istediği, sizden kirliliği gidermek ve sizi tertemiz kılmaktan ibarettir.''

Az da olsa geliriniz var ise ki var diyorsunuz elhamdülillah... Önceliklerimiz kulluğumuz olması gerekiyor siz hak yolda doğru irade ettiğinizde Rabbül alemin utandırmaz inşallah yerlerin ve göklerin sahibi Allah cc emanet olun.

guzelhuylu

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Amin... Kuran-ı Kerim'in bu hükmünü paylaşarak içimi iyice rahatlattınız.Allah utandırmasın. O, her şeye muktedir olandır ve rızık yalnızca ondandır. O'ndan başkasının önünde eğilip bükülmekten, O'ndan başkasına kulluk etmekten korusun hepimizi. Bu hayırlı Cuma gününde bir kez daha Allah sizlerden razı olsun. Tüm mazlum,masum,dertli ve hasta kardeşlerimizin duaları kabul olsun İnşaallah.
Sevgiler,

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Amin amin amin güzel kardeşim Allah cc den bana da sizin gibi evde olabilmeyi rızık ve nimet bolluğu ile nasip etmesi için dua edermisiniz ben çalışıyorum ve çok huzursuzum bu konuda neresinden tutsam elimde kalır hani o derece ama başka geçim kaynağım olmadığından çalışıyorum ve dualarınızı bekliyorum selametle kalın.

Üst Alt