İslamı yaşayamıyorum

Hdayet

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
İslamı yaşayamıyorum. Ben ne yazık ki islamı doğru düzgün tam anlamıyla yaşayamayan bir insanım keşke böyle olmasa bu da benim elimde Allahın izniyle biliyorum. Son iki senedir harama helale çok takılıyorum, kuran meallerını okuyorum yasin suresindekiler beni mahvediyor. Yanlış anlamayın halimi düşündükçe mahvoluyorum. Bir nişanlım var rabbime cok dua ettim ama ne dualar ne yalvarışlar. Allahım o adamla beni el ele cennetine al hesap gününde diye. Biz evleniyoruz kısmetse ama yok içkiden soğutamıyorum. Devam etmeye sureleri okumaya devam ediyorum bir de ben çok dile getirdiğim için iş artık inada bindi ben söyleyince olmuyor. Üniversitede ben de içtim arkadaşlar şu anki aklımla yine gitsem asla yapmam çok pişmanım. Aynı tadı aynı zevki Allaha güvenmeyi imanın o tadını o da alsın istiyorum çünkü çok güzel çoook.

Çok üzülüyorum bu demek değil ki duadan vazgecicem aska devam edicem, çünkü Allahtan ümit kesilmez ol derse olur. Rabbimin ol demesine ihtiyacım var onun da benim de. İçim çok hüzünlü bir Allaha bir de size döküyorum içimi, tanıdıklarıma açamıyorum herkes bir başka bakıyor bana. Ne olur dua edin belki benim günahlarım büyüktür benim ki kabul olmuyordur ama sizinki kabul olur, rabbim tiksindirsin diyorum.

Bir de cevremde bu yoldan dönenleri gördükçe daha da ümitleniyorum ne olur birsey söyleyin dua edin belki sizinki kabul olur çok üzgünüm bu üzüntü yiyip bitiriyor beni. Allahım tiksindirsin tez vakitten. Şunu oku diyebileceginiz bir dua varsa onu da uygularım. İçim titriyor yüregim acıyor hayalim ne biliyor musunuz onunla birlikte 5 vakit namaz kılmak.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Cübbeli Ahmet Hoca'ın "İÇKİ, UYUŞTURUCU, KUMARIN İKİ CİHANDA YOL AÇACAĞI FELAKETLER" adlı kitabını alın ve ilgili kişiye okutun. Fayda görmesi mümkündür.

Virus303

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Sen onu kulağından tut menzil şeyhi nin yanına götür.Oraya giden içkiyi bırakıyor nasıl oluyor bilmiyorum ama oluyor.

Üst Alt