islami siteler Paralı mı?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum.. yillarca Bati da Gurbet Diyarinda yasiyan bir Muhacir oldugumu bir cogunuz bilirsiniz..
ve ilk kez bir islami bir siteye uye oldugumda aslinda kendi aptaligim nerden oldugumu soyledigim de
Sitenin kurucusu.. Sahibi benden para istemeye baslamistir..
isterseniz makbuzu buraya ekliyebilirim..
ben de tabiki o Islami siteyi burasi gibi sandim..burada islamiyeti hamd olsun yasiyoruz ama cami.. islami okullar vs. hep serbestir ama kendimiz ozelden odemek zorundayiz...
iste bu Kardesimiz de (O forumun ismini burada vermek istemiyorum) Formun bir sistemi pc bozuldu diye benden para istemistir.. Ben de buyuk bir miktarini hemen gondermisimdir..
ama bu ilk ve Son olmadigini o zaman fark etmistim..
keske hic gondermeseydim hiic istekleri bitmedi ki..
her yazdigi mesaj..mailde para istiyordu..
artik ona para yetistiremez olacagimi fark ettigim icin..
gonderemiyecegimi soyledigimde bana karsi cephe aldi..
ve beni savunanan.. bir uyeye '
"hAKKINDA HIC BIR SEY BILMEDIGIN KADINLARI KORUYANLARI SEVMIYORUM "diye ilk tepkisini gostermistir..
hamd olsun cook gec olmadan o kisinin farkli niyet ve planlarini fark edip oradan uzaklasip konularimin da silinmesi icin israr etmisimdir...
daha sonra ona verdigim paradan bahsedigimde zaten mayis ayinda verecektim diyerek olayi kapatmaya calismistir..
ben de bu tip insanlar ile vakit kaybetmemek icin bu olayi kendi avukattima devr ettim.. ve parami geri istedigimi belirttim..
SIMDI GORECEGIZ BU KISI VE ISLAMI SITENIN KURUCUSU NE KADAR SOZUNUN ERI BIRI.. DIR..
ins. parayi verirse ki verirse kul hakkindan kurtulur ve ahirette kendisinin helal alin teri ile kazanmadigi bir paranin hesap ve yuku vebalinden kurtulur...diye dua ediyorum..
Allah cc. Yar ve Yardimcisi olsun..
Ve insan Aldan-di..
insan kendi alin teri ile kazandigi paranin hesabini vermekten zorlanir iken.. baskasinin ozellikle yetimlere ait olan ve kendi hakki olmadigi bir paranin hesabini nasil veririr diye dusunuyorum...

Fani

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz

insan kendi alin teri ile kazandigi paranin hesabini vermekten zorlanir iken.. baskasinin ozellikle yetimlere ait olan ve kendi hakki olmadigi bir paranin hesabini nasil veririr diye dusunuyorum...
Allah size kolaylık versin ve birazdahmmnn versin kardeşim,
siz oraya üye olduğunuzda ve sizden para talep edildiği zaman oradaki herhangi bir üyeye soramadınızmı bu sitede yazmak paylaşmak paralımı diye, ve üstelik yetimlerin hakkı demişsiniz, demekki yetimlerin hakkını o site sahibine postaladınız,
neyseki daha fazla söğüşlenmeden uyanmışsınız inşallah paranızı geri alırsınız gerçi giden gelseydi rah, eşimde gelirdi.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah size kolaylık versin ve birazdahmmnn versin kardeşim,
siz oraya üye olduğunuzda ve sizden para talep edildiği zaman oradaki herhangi bir üyeye soramadınızmı bu sitede yazmak paylaşmak paralımı diye, ve üstelik yetimlerin hakkı demişsiniz, demekki yetimlerin hakkını o site sahibine postaladınız,
neyseki daha fazla söğüşlenmeden uyanmışsınız inşallah paranızı geri alırsınız gerçi giden gelseydi rah, eşimde gelirdi.
aynen haklisiniz.. Akil Fakiriyim aslinda.. nikkimi degistirsem mi?dfgtn::komik..
ya sormadim cunku para isteyen kisiye guvendim.. oysa istisare neden vardir.. ahh aklim ahhh. uyandim en sonunda..
aynen suclu tek o degil ben de sucluym.. o forumdan bir kardesimiz beni uyarmisti aslinda..ama ben ona inanmamistim.. illa kendim gorup anliyacaktim genc de degilim ama sacim uzun aklim kisa iste....cddvb..
evet gidenler bu dunyada degil ahirette geri geleceklerdir.. iste butun meselede burada.. hesap cetin...
Allah yardimcisi olsun...sırıtık.:,

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
aynen haklisiniz.. Akil Fakiriyim aslinda.. nikkimi degistirsem mi?dfgtn::komik..
illa kendim gorup anliyacaktim genc de degilim ama sacim uzun aklim kisa iste....cddvb..
İsterseniz nikinizi değiştirebiliriz gönülsızım kardeşim, kendinize bir nik seçip bize bildirmeniz yeterlidirsırıtık.:,
Hee buarada aklıma gelmişken şunuda diyeyim, forumun bazı giderleri var bunedenle her üyemizden 100 TL alıyoruz

forumda birtek siz özel ve okyonuslar ötesi ünvana sahip üyemiz olduğunuz için payınıza 2000 dolar düştü tutarın tamamını mayıs ayı sonuna kadar tahsil etmek zorundayız, üyeler kendisine düşen payı itiraz hakkına sahip değildir
ücreti itiraz edip ödemeyen üyeler forumda islami konu açamaz, yorum yazamazdfgtndfgtndfgtn

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
tamam ins. oteki Forum Sahibi beni Kaz gibi yoldugu parayi Mayis ayinda verdiginde Size gonderirim.. tabii Kirmizi kar yagdiginda mesela..dfgtn
cunku Ben O kisiyi önce rabbime sonra avukatıma havale ettim..
neyse Mayisa kadar bekliyecegiz.. Allah Kerim ve Cook buyuk mucizeye inanlardaniz...sırıtık.:,
ben sadece HAKKIM olan paranin iadesini istedim cook sey mi istedim Orhan Baba.. Batsin bu Dunya..:bilmemm:.
benim gibi Akil fakirleri oldukca Abdurrahim gibi de sivri zekalilar parazit gibi baskasinin sirtindan yasamaya devam edecekler...
Onu Allah a havale ediyorum..
inanin paraya degil aptaligima yaniyorum...her okullun bir bedeli varmis.. bizde aptaligimin okulunun bedelini odedim...
onun vesilesi ile artik gercek ihtiyac sahiplerine bile guvenmez oldum..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
İnsanları 2 'ye Ayırıyorum ..
Sopa ile Dövülcekler ,Yürek 'le Sevilcekler ...
Yürek 'le Sevilceklerin soyu tukenir iken
sopa ile Dövülceklerin artmasi kainattaki dengeden mi acaba?
dfgtnsırıtık.:,

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
inanin paraya degil aptaligima yaniyorum...her okullun bir bedeli varmis.. bizde aptaligimin okulunun bedelini odedim...
onun vesilesi ile artik gercek ihtiyac sahiplerine bile guvenmez oldum..
hayır bunu aptallık olarak yorumlamayalım lütfen,
çünkü biz senin nekadar saf ve temiz kalpli olduğunuzu biliyoruz,
sizinde kaybetmenizin nedeni herkesi kendiniz gibi sanıp güvendiğiniz içindir.
aslında budevirde babanın oğluna dahi güvenmiyeceksinqqww..k
(bende bunu kulağıma küpe olarak astım)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
SIMDI GORECEGIZ BU KISI VE ISLAMI SITENIN KURUCUSU NE KADAR SOZUNUN ERI BIRI.. DIR..
Mayis Ayina giriyoruz...::komik..alkis:;:
Benim O paraya ihtiyacim yok!islikcalansadece Onun Sozunun eri mi Emin mi diye yuregim Mutmain olmasi icin ins. Parayi gonderirir...
Ne demisti basi SIKISINCA "Ben zaten O parayi borc almistim Mayis da gonderecektim.."
Dua ediyorum ki gondersin.. cunku Yarin yalan, dolan Allah-in adini kullanarak benden aldigi Paranin hesabini zoor veririr.. Hesap cetin.. O paraya Benim degil! Onun kul HAKKINDAN ,vicdanindan kurtulmasi ve Sozunde durdugunu gostermesi icin geri vermesi lazim...
Vermese bile benim icin hic fark etmez! .:tamam:.
Haram para helal paraninda berekettini alip goturdugunu biliyormuyuz..
rah. annem inegini tarlaya otlatmaya gotururken agzini baglarmis ki yabanci tarlalardan gecerken inek ot yemezsin diye.. Haram ile evladlarini buyutmesin diye...
neyse kendi bilir.. Harami zikkim zikkim harcandigini hepimiz biliriz..

dervish

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
sitenin ismi ne?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
O kendini biliyorsa ismi onemli degil kardesim...biz kendi nefsimizin eksik ve zayifligi ile ugrasalim derim..
butun Suc o sitenin ve Sahibin degil dir..Ben de ayni zamanda sucluyum veya aptalim veya Saffim veya illa Fani olan insanlar tarafindan sevilmek, sayilmak, hurmet gormek belki de o sitede kendime bir yer edinmeye calismis veya riya gosteris yapmis olabilrim..
Nefsimi koruyacak degilim! muhakkak ki Nefis bizim en buyuk dusmanimizdir...
La Havle vela Kuvvete illa billah...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
BENDEN FORUM ADINA PARA ALAN SITE SAHIBINE BASKA BIR ISLAMI SITEDE BU KONUDA YAZDIGINI TESADUFEN BULUNCA
SOK OLDUM.DEMEK KI BENDEN BASKALARINDAN DA ISTEMIS..VE BU INSANIN YAZISINI
COK BEGENDIGIM ICIN ALINTI OLARAK BURAYA EKLEMEKTEYIM..
YORUM-SUZ!

"hiçbirzaman hizmetimizin karşılığında insanlardan maddi taleplerimiz yada onların üzerinde hak talep etmelerimiz olmamıştır.
örneğin para vermedi diye kalkıp bir üyenin üyeliğini silmeyiz 3 kuruş gönderene beş daha gönder demeyiz.bu aptalca olur bunun sonu yıkımdır tekke düşer kel görünür
çünkü hizmet insanlar üzerinde hak talep etmek için verilmez Allahın rızasını kazanabilmek için verilir hep nasıl kişisel çıkar sağlarım düşüncesi gütmeyin biraz Allahın rızasınıda dikkate alın.
zira bu yanlış mantık yanlış yöntemdir ve sizide yanlış uygulamalar yanlış davranışlara sürükler ve her daim kendi menfaatinizi gözeten bir tutum içine sokar.bitersiniz elinizdeki herşeyi kaybedersiniz.."

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum biraz once amerikan asilli musliman olmus avukat arkadasim arayip Ona devredigim konuyu sordu..
yani 2011 yillinda islami bir sitenin Sahibi olan ..A....Ben den form icin yukluce bir para aldigini belirtmistim..
ve 6 ay once ondan parami geri vermesini istedigimde..
"Lutfen bu konu internet Alemine yansimasin! Zaten ben senden borc almistim.. Mayis ayinda odiyecegim "demisti...
ve Mayis ayi bittigi icin avukattim bu meseleyi mahkemeye alalim mi diye sordu.. uluslararasi iletisim ve dolandiricilik safhasina giriyor..
Bos ver dedim.. Allahin dan bulsun..ben para icin bir Musliman kardesimi mahkemeye verecek kadar vicdansiz degilim..
Para Sorun degil Ama O Kul Hakkina girdi ben Ona yanarim..!!
insan kendi alinteri ile kazandigi mal, mulk, paranin hesabini veremez iken.. islami,
islami Sitesini Allah adi ile anarak kullanip yetimlerin HAKKI olan paranin hesabini nasil verecek?
Niye Anlamiyor! Alinteri dokulmeden bize ait olmiyan alinan para helal degildir.. Iste..
Ve insan aldandi.. Dolar ve suslu bilgisayar icin ahirettini yakacak kadar mi aptal olur bir insan?
Oysa dunya ve icindeki hersey gecici ve imtihan vesilesidir..
Kim bilir belkide gercekten ihtiyaci vardi.. zor durumda issiz, parasiz kalmis olabilirdi.. ama Keske Benden acikca para isteseydi de boyle yalan, dolan, oyun ve Islami bir formu kendi oyununa Alet etmeseydi...
Birakin benden sadece Forum icin para istemesi son zamanda
Dul Alevi Yasemin adinda olan bir kadin icin de istediginde gercekten cook sook olmustum..Yahu Bu kardesimizde sadece bayan ve Dullar icin mi yardim topluyor diye icimden gecirmistim..sırıtık.:,sırıtık.:,
isin ilginc tarafi bu bayanlar icin topladigi parayi yine zengin bayanlardan para alip kendini guzel ve yardimsever gostermesi...
neyse olan oldu...Allah Affetsin Onu.. Yar ve Yardimcisi olsun..Hidayet versin..
ve Forumdaki uyelerden para ,hediye, istemeyi biraksin..
Ve avukattima bu meseleyi kapatmasini istedim..
islam dusmanlari islami karalamak icin firsat kolliyan kisilere vermiyelim.. dedim..
ve O parayi O kimseye sadaka olarak bagisladigimi belirttim..
beni uzen o para degil de musliman kimliginde musliman isminde El -Emin adi altinda Emin olmamasidir...
Onun yaptigi dolandiricilik beni hic bir zaman islami sitelerden de uzaklastirmiyacaktir..
cunku Onun kadar Ben de sucluyum..
benden Forum adina devamli.. para ,saat ve hediyeler,islerim bozulursa destek olurmusun diye mail attiginda perde arkasindaki oyunu anlamaliydim..
neyse olan oldu.. her Seyde bir HAYIR var! ben de bu olaydan dersimi aldim..
AFFET BIZI ALLAHIM.. SENDEN COOK UTANIYORUM YA RESULULLAH SENIN GIBI EL EMIN OLAMADIK..hy..
SANA LAYIK UMMET OLAMADIK.. TEBLIG VE HIZMET YAPARKEN BILE CIKAR VE MENFAAT PESINDE KOSTUK...agla..:,
SAHABE -I KIRAM ISLAM ICIN YASAR IKEN BIZ ISLAMDAN YASAR OLDUK....

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Şems'i, konuşup nasihat etmesi için bir meclise davet etmişler.
Sems meclise girer girmez, kapı eşiğine oturmuş. Kendisini baş köşeye
davet edenlere de şu cevabı vermiş:

- Adam adamsa oturduğu her yer köşe olur ona! Adam adam değilse, köşe bile
eşik olur ona!

SiLa

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Tuaf bi durum Gönül sızım ne diyelim mesajını okurken bir yandan güldüm bir yandanda kurucu olan o cahil insanın haline üzüldüm.
Be kardeşim sen kaç yıldır internettesin bilmiyormusun islami sitelerde paramı olur. Bizler zevkle islama hizmet için yapıyoruz bu siteleri ,+ Bazı hostingler islami sitelere ücretsiz hosting veriyor bilinçli Webmasterler ücret almadan yapıyor bu siteleri , Adamın da ALLAH gözünü doyursun. keşke sen o dönemde bizlerle tanışsaydında o adama bi hesap sorsaydık ne parası bu diye.:) şok oldum yaf bende 8 yıllık islami site kurucularındanım, mesleğimizede leke getirecek n.......Adam Tövbe tövbe. İnş. bir daha böyle tuzaklara düşmezsin,geçmiş olsun kardeşim....

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
aynen cook tuhaf bir durum.. simdi o gunlere donup baktigimda kendi aptaligima kendim de inanamiyorum...
Sevgi,guven insanın gözünü kör edermiş..O insani Allah icin cook seviyor ve guveniyordum..
Ben uzun yillar gurbetteyim ve o site ilk girdigim islami sitedir yani hayattimda hic internet veya islami siteye girmemistim..
ve burada islami yasiyoruz..ama hersey private yani ozeldir yani cebimizden oderiz..
O insanda masallah yillarin kurdu idi..iyi bir oyuncu, iyi bir duygu somurucu artist di.. ama ben anliyamadim.. cunku ben burada kimsesiz, yetim cocuklarina koruyucu anne oldugum icin biraz da yaptigim hizmet kisiligime etki mi yapmis anliyamadim gitti..

"Bazı hostingler islami sitelere ücretsiz hosting veriyor bilinçli Webmasterler ücret almadan yapıyor bu siteleri , "

ben bunlari anlamam..cunku meslegim insan ruh ve sagligi yani politika, ekonomi, bilgisayar, teknoloji engelisiyim..
O insanin yaptigi beni islami sitelerden bir an ne uzaklastirdi nede guvenimi kaybettim sadece bir an Insanlara olan guvenimi yitirdim...
haa siz belki bilmiyorsunuz ama o kisinin forum adina veya uyelik veya sitenin giderleri icin ilk para istedigi kisi de ben degilim.. bir cook kisiden uyeligin ve formun giderleri icin para istedigi sabit edilmistir..
dedim ya ben bu konulari anlamam.. ama islami sitelerde hizmet veriliyorsa herkesin bir kosesinden tutmasini sakincali gormuyorum..
ama forum adina para toplayip sonrada kendi ozelli icin kendisine en son model pc, saat, ipod alinmasina karsiyim.. cunku bu paranin hesabini veremeyiz.. alinteri ile kazanilmiyan her sey bana gore haramdir...
selamet ile hayra kalin...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
BENDEN FORUM ADINA PARA ALAN SITTE SAHIBINE BASKA BIR ISLAMI SITTEDE BU KONUDA YAZDIGINI TESADUFEN BULUNCA
SOK OLDUM.DEMEK KI BENDEN BASKALARINDAN DA ISTEMIS..VE BU INSANIN YAZISINI
COK BEGENDIGIM ICIN ALINTI OLARAK BURAYA EKLEMEKTEYIM..
YORUM-SUZ!

"hiçbirzaman hizmetimizin karşılığında insanlardan maddi taleplerimiz yada onların üzerinde hak talep etmelerimiz olmamıştır.
örneğin para vermedi diye kalkıp bir üyenin üyeliğini silmeyiz 3 kuruş gönderene beş daha gönder demeyiz.bu aptalca olur bunun sonu yıkımdır tekke düşer kel görünür
çünkü hizmet insanlar üzerinde hak talep etmek için verilmez Allahın rızasını kazanabilmek için verilir hep nasıl kişisel çıkar sağlarım düşüncesi gütmeyin biraz Allahın rızasınıda dikkate alın.
zira bu yanlış mantık yanlış yöntemdir ve sizide yanlış uygulamalar yanlış davranışlara sürükler ve her daim kendi menfaatinizi gözeten bir tutum içine sokar.bitersiniz elinizdeki herşeyi kaybedersiniz.."

Halkın üzerinde ki, Hakkın takdirini ayan beyan gören,
zarar, fayda....izzet,zillet...hepsi O`ndandır diyen Allahı bilendir...
ben Allahı biliyorum deyipte,insanlardan hak talep etmelerine..ben yaptim ,ben ettim ,ben baslattim
diyerek,ilmi,irfani, kerametti,nimetti kendilerinden bilenlere şaşıyorum ya huu.....

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
"Bana sorarsanız İslami Sitelerin çoğalması, camilerin çoğalması gibi bir şeydir. Camilerin çoğalması, nasıl ki, Müslüman'ların ayrışması ve ayrı bir grup olması anlamına gelmiyorsa, İslami Forum Siteleri'nin çoğalması da ayrışma ve ayrı ayrı gruplar oluşturulması anlamına gelmiyor.
Allahü Teala sanalı da bu anlamda İslamileştirmeyi bizlere nasip eylesin.
Elbet İslami Forum Siteleri içersinde aktiviyet de, canlılık ve performans da ziyade önemlidir.
Üyelerin, yazı, yorum ve paylaşımlarıyla site içersinde aktiviyet içersinde olmaları hem site için ve hem de daha çok insana ulaşmak için ve hem de siteyi üyeliksiz ziyaret edenler için tatmin edici ve doyurucu özellik taşıması açısından önem arzediyor.
Sitede ifade ettiğim anlamda canlılık olması demek daha çok insana o güzel niyyet ve amacın ulaştırılması demektir.
İçersinde bulunduğumuz site genel anlamda üyelerinin yazı, yorum ve paylaşımlarıyla canlı ve diri olan bir sitedir.
Zaten içersinde bulunduğumuzda ve sahifelerini dolaştığımızda buna vakıf oluyoruz.
Bazı İslami Forum Siteleri bu özelliğe sahip değildir.
Bu da normal ve doğaldır diyoruz. Ellerinden gelen gayreti illaki üye ve sahipleri adına gösteriyorlardır ama bir türlü de istenileni yakalama anlamında bir sonuç da alınamıyordur.
Yapacak bir şey yoktur ve bunu anlamlı da karşılıyoruz.
Bazı İslami Forum Siteleri de vardır ki, benim söylemek istediğim husus da burasıdır, gerek niyyet ve amaç olarak fisebilillah düşüncesine vakıf olamadığı gibi site sahibi olarak da İslam Ahlakı ekseninde "Doğru olma" düsturunu maal esef gaye edinememiştir. Hal böyle olunca da site sahibi sitenin aktiviyet içersinde olduğunu yalancıktan gösterme adına da bin bir türlü tilki kurnazlığı ekseninde sitesinin üye mesajı ve mesajın tarihleriyle oynamaktadır. İşte bizim anlayamadığımız yer de burasıdır.
Site sahibi, kendisinin sahibi olduğu sitenin dışında kalan İslami Forum Siteleri'ni, aktiviyetsizlikle suçlar ve ardından da kendi sitesinin üye potansiyeliyle yalancıktan övünür.
İslam Ahlak ekseninde bu sıfatlar anlaşılmaz sıfatlardır.
Halbu ki site sahibinin bu söylemini site içersinde geçilen mesajların kimlere ait olduğu ve kimlerin mesaj adedi noktasında daha ziyade olduğu yalanlar da yalanlar.
İşte bütün bunlardan mütevellit kendisinin sitesini terkeden üyeler 2 sene gibi bir zamanı geçmiş olmasına rağmen ayrılan üyelerin mesaj sayısı yukarıdan aşağıya sırasıyla ilk 15'te halan varlığını korumaktadırlar.
Yani site sahibi diğer sitelere karşı kendi sitesinin canlılığıyla övünürken aslında sitedeki üye mesaj geçme performansı yüzüne kuvvetli bir şamar olarak iniyor ve kendisini de yalanlıyor!!!
İşte tekrar ifade edecek olursak, İslami Ahlak içersinde bu davranışı anlamak mümkün değildir.
Peygamberimiz'in ifadesiyle bu türlü davranışlar Münafıkların davranışlarıdır.
Münafıkların sıfatlarından ziyade uzak olması gereken biri maal esef onların sıfatları içersinde lisanını ve fiilini tezyin edebiliyor ve işin garip tarafı da içi boş ve kof narasına devam edebiliyor.

Netice:
Bulunduğumuz mekan sanal mekanın İslami Forum Sitesi de olsa,
Gerek Site Sahibi olarak,
Gerek admin ve admine olarak,
Gerek Yönetici ve üyeler olarak,

İslam Dini ekseninde bir duruş ve ahlak sergilemek görevimiz olmalıdır. Kişiliğimiz olmalıdır.
Zahirimiz ve özümüz ve maneviyatımız olmalıdır.
Rabb'im bizleri her daim güzel kılsın. "
ALINTI..

Selamun aleykum Bu kardesimizde Benim gibi islami.....
yoneticisi pek emin olmiyan tarafindan yanmis ki bu yazisini tesadufen gordum ve buraya ekledim..
Hatirlarsaniz bu Cahil mi desem kendini Kurnaz sanip Islami Formunu Allah RIZASI sini kullanarak uyelerden para koparan sahis..Ahirettini mahv ettigini anliyamiyor..
yahu insan hic ebedi dunyasini yok 700,yook 1000 dolar icin satar mi?
deger mi? O para ile aldigi son model bilgisayar yok son model telefonu nasil aldiginin hesabini nasil verecek..
insan alinteri ile bile kazandigi paranin hesabini veremez iken Forumu kullanarak Kari kizdan aldigi paranin hesabini nasil verecek?
Malesef ben de bu yollunan Kazlardan biriyim..cddvb..
kim bilir bu 7 sene icinde ne Kazlar gelip gecmistir...gelen yolunan bir daha geri gelmemistir..sırıtık.:,
Mayisda parami verecegini belirtmisti mayis Geldi gecti Ramazana az kaldi surda halen ne para ne de paranin izini goremeyince ben de Hibe ettim!!
Parami kaybettim bari ahirettimi kurtarayim dedim.
ve Parami ve yetimlerin Hakkini emin olmiyan gafil kisinin karnindaki ates bankasina yatirdim...:tamam:..:tamam:.
Allah cc. Yar ve Yardimcisi olsun Allah hidayet versin.
artik artistligi birakip el emegi goz nuru elin teri ile kazandigi helal para helal lokmayi yemesini nasip etsin...
artik insanlarimiz da uyaniyor eski safca inanis ,guven bunun gibi insanlar sayesinde yok oluyor!
Yolunacak Kaz bulamayinca ins. kolarini sivayip ya calismaya basliyacak yada kim bilir o baska bir yol bulacak....hmmnn

"Hiç kimse el emeğiyle kazandığından daha hayırlı bir lokma yememiştir."(Hadis-i Şerif) ...
ahh bunun bir bilincine bir varabilsek hep KISA yoldan zengin olmak isteriz ama Cennete giden KISA yollar yoktur...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
sitemiz paralı olsunmu?

Sizi bilmem ama ben parali olan bir Siteden buraya geldim.. bedelini de hem cook pahalli ödedim...
inanmiyorsaniz asagidaki linke bakin..parali sitte kendi kendini dille getirsin..
aman Allahim ne kadar da zamanin da cahilmisiz!cddvb..dfgtn
aslinda artik İslami sitelere fazla ragbet yok!.
Neden mi? cunku bütün İslami siteler birbirinin aynısı bir formatla kurulmuş o şekilde de yola devam ediyor.
Yani bütün siteler hacı yağı kokuyor.
Farklı açılımlar için bir arayış yada gayret gözükmüyor.
hep alinti ve KOPYA..hep ayni konu ve bahsi okumaktan insanlara GINA geldi sanirim...sırıtık.:,
bu da benim sahsi dusuncem dir...
https://www.islamisohbet.gen.tr/anketler-33/sitemiz-parali-olsunmu-28633/index11.html

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz

Farklı açılımlar için bir arayış yada gayret gözükmüyor.
hep alinti ve KOPYA..hep ayni konu ve bahsi okumaktan insanlara GINA geldi sanirim...sırıtık.:,
bu da benim sahsi dusuncem dir...
https://www.islamisohbet.gen.tr/anketler-33/sitemiz-parali-olsunmu-28633/index11.html
size aynen katılıyorum,da buneki linke tıklayınca daha siteyi görmeden facebook bilmem nesini beğendinizmi diyor helebi dur önce siteyi bi görek hele facebook sayfanı sonra düşünürüz ya huu:D

Sanırım bu kardeşimizde bahsettiğiniz bu malum siteden yanmış.sırıtık.:,
Elbet pespayelik'te önderligi oynayanlar maal esef kandirmacalikta da önderligi oynarlar.

Safiyane tartismalarin icersinde olurdum. Bilemezdim ki Islami Site'nin icersinde ERGENEKON var. Site sahibi adimin ya da admine görevden ve üyelikten tardedince e mailime:

"Hakkini helal et. Senin yazi, yorum ve paylasimlarinla cok ugrastim, müdavim seni galeyane getirdim hakkini helal et bu sekilde davranmami site sahibi istiyordu..."

Seklinde not birakiliyordu...

Üyeler arasinda yazi cedellesmesi olunca siteye cok giren cikan oluyormus site sahibinin de bu isine geliyormus.

Yani site sahibi mi ERGENEKONCU mu belli degilmis.

Bir de kendisini agir müslümandan satmasi yok mu? Resmen iki yüzlülügüyle de sömürüyormus...

Insanlari kandirmanin reeli sanali olmaz Islam'da.
Her ne kadar internet ortami sanal da olsa, gecilen yazilarin okunmasi "reel"i ifade eder. Dolayisiyla, yazilarla da yalan konusmak, insanlari kandirmak haramdir.
Sanalda, site sahibi olan biri, mesaj olarak 1000 mesajin üzerinde (2000 degil) bir mesaja sahipken kendi sitesinde ne olduysa birden 14.000 mesajin üzerinde bir mesajla en cok mesaj gecen olmus ve isin garip tarafi da sitesini paylasan ve az sayida mesaji olan üyelerin mesajlarini da , 8000, 9000, 10.000 mesaj gecmis gibi göstermis, dikkatimi cekti paylasiyorum.

Halbu ki en cok mesaj gecenler ve ilk 15'te olanlar site sahibinin gayr-i ahlakiliginden siteden kacan üyelere aitti.
Onlari silmis, onlarin yerine, 500 civarinda mesaj sahibi olan üyeleri aninda bir hamlede 8000, 9000, 10.000'e cikarmis.
Iste, Islam elbisesi altinda, gayr-i ahlaki bir sahsin ve kötü niyyetine matuf olarak ortaya koydugu hal!!!
Isin garip tarafi da sitesinin hareketliligiyle de övünüyor.
Yalan, kandirmaca ve aldatmaca buram buram sitesinden tütüyor da tütüyor.

Islami görüntüsüyle, masumane müslümanlari kandiran ve aldatan, ruhu ve maneviyati kara, kapkara kimselerden Rabb'im bizleri korusun.
Yazik.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
O ’nun her işinde bir fayda ve hikmet saklıdır. Allah, acı-tatlı,her olayin bir sebebi vardir..

İnsanın başına şu dört durumdan biri gelir: Nimet, mihnet, musibet, masiyet.
Nimete ulaşınca şükretmelidir. Mihnete ve sıkıntıya düşünce sabretmelidir.
Musibete uğrayınca elden gelen tedbiri aldıktan sonra ilâhi takdire rıza göstermelidir.
Masiyeti yani günahı istiğfar ve tevbe ile temizlemelidir.
Bunları yapan kul, her halde Allah’a yaklaşmış ve başına gelen her şeyden hayırlı bir sonuç almış olur...
Benim de O siteden ayrilmam Rabbimin bir lutfu.. cunku O sittenin Sahibi her tel, mesaj, mail para PARA..Para..islerim bozuldu..her seyimi kaybedebilirim..lutfen Para..para diye diye beni iyice bunaltmisti..
Yok sittenin giderleri ..bilmem kac para kendi cebinden oduyormusda vs..hep ayni konu...Bunalmistim aslinda..
Bu yukun altinda eziliyordum..Ona para yetistiremiyordum artik..O Yuzden Hamd olsun ki Bu gereksiz..SIKINTI dan da kurtuldum
....

Üst Alt