İnsanlar sürekli dış görünüşümle dalga geçiyorlar

K

kardelenww

Kayıtsız
Misafir
Selamün Aleeyküm arkadaşlar, ben ayşe 19 yaşındayım benim sıkıntım şu; insanlar sürekli dış görünüşümle dalga geçiyorlar. Bu durum canımı çok ama çok sıkıyor, sürekli yolda giderken böyle tip olur mu, böyle bir tipim olsa dışarı çıkmam, şu kıza bak ne kadar çirkin diyip duruyolar. Artık canıma tak etti, yaşamak istemiyorum başarılı bi öğrenciyim derslerim iyi ama artık okula da gitmek istemiyorum, hep korkarak insanlar ne der hakkımda diye gidiyorum. Bu durumdan çok yoruldum lütfen bana bir yol gösterin cevabınız için şimdiden teşekkürler.

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selamün Aleeyküm arkadaşlar, ben ayşe 19 yaşındayım benim sıkıntım şu; insanlar sürekli dış görünüşümle dalga geçiyorlar. Bu durum canımı çok ama çok sıkıyor, sürekli yolda giderken böyle tip olur mu, böyle bir tipim olsa dışarı çıkmam, şu kıza bak ne kadar çirkin diyip duruyolar. Artık canıma tak etti, yaşamak istemiyorum başarılı bi öğrenciyim derslerim iyi ama artık okula da gitmek istemiyorum, hep korkarak insanlar ne der hakkımda diye gidiyorum. Bu durumdan çok yoruldum lütfen bana bir yol gösterin cevabınız için şimdiden teşekkürler.
Aleyküm selam aysecim hoşgeldin.
Sen kendin için yaşıyorsun öyle değil mi ?
Senin düşüncelerin senin bakış açın, fikirlerin.
Başkalarının ne söylediği ne yaptığı ne düşündüğü önemli olmamalı.
Gecicek bugünler..
Mühim olan aklı başında olup saglam karakterli olabilmektir.
Sana bu yakıştırmalari yapan, çevrendeki insanlardan seni ayıran basarin ve ağırbasli olman olsun.
Derslerine odaklan böyle şeyler düşünme .. sadece ileride seni bekleyen üniversite hayatını, kariyerini, imanini düşün.
Selametle.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleyküm selam hoşgeldiniz siz bilmezsiniz ama bilen bilir ki benim oğlum iki senedir karate ,Taekwondo dersleri alıyor bu gün topluca gösterileri vardı,oğlum devamlı arkadaşlarına bakıyordu doğru yapıyor mu diye..
Sensei karete hocası kızdı ve dedi ki;
-Yusuf Sen doğru hareketi ,hamleyi yaptığını biliyorsan ,eminsen halen niye etrafına bakarak vakit kaybediyorsun..!!
Sen doğruyu bildikten sonra başkaların ne dediği ne yaptığı önemli değil sen kendin için kendi hayatını yaşıyorsun başkalarının değil...

Bizler yaşayacağımız hayatı seçeriz sevgili kardeşim! Sen ne seçersen onu yaşayacaksın. Başkasının ne düşündüğü, çevrenin yada onun bunun ne yaptığı önemli değil! Önemli olan sensin! Senin içinde mutlu olacağın bir yaşam planı hazırlaman gerekiyor...

Vallahi önemsediğim insanların sayısı cidden azdır. Bu nedenle onlar haricindekilerin ne dediği ya da ne düşündüğü benim için çok fazla bir önem arzetmiyor açıkçası. Herkes hayatını istediği gibi yaşar ve kendinden sorumludur.
Yaşayış tarzımı ya da yaptıklarımı başkasının beğenip beğenmeme kaygısını taşıyarak ve onların isteklerine göre şekillendiremem.
Onlar beni yaratmadı, ekmeğimi de vermiyorlar bana sadece Rabbim Allah rızası önemlidir gerisi hep fasa fiso...
Beni bilen bilir zaten. Bilmeyen de ne isterse öyle düşünsün hiç umrumda değil...kendi düşüncelerim sağlam ve yerindeyse ve kendimden kendi doğrularımdan eminsem kimsenin düşünceleriyle hareket etmem ...

İnsanı gördüklerinden ,ibaret sayma.
Göremediklerinde ara. İçidir hakikatin resmi,
dışı sadece bir manzara.
Hz. Mevlana

Bazılarının ekranı küçükse ,manzaranın içini de göremiyorlarsa onlara sadece nasipsizler der geçerim

Dogan1

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
O durum ben de de var Ayşe hanim, o duyguyu cok iyi bilirim cok alay etmeseler bile gozleri hep uzerimde. Allah'in yarattigini ben degistirememki. Korkarim, Allah korkusu var ama nedense biri dalga gecince insan cok cekiniyor, utaniyor elinden hic birsey gelmiyor sadece icinden kiziyor hayattan soguyor. :(

sukyuhyun

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Galiba bende bu kervandanım zaman geçtikçe alışıyor insan. Rabbimin verdiği çirkin olmaz, illaki altında bir güzellik vardır aramayan bilemez o yüzden tipe bakıp takılı kalanları geçelim, içimizi görüp sevebilenler çıkar bir gün karşımıza inşAllah. :D

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Sevgili kardeşim lütfen üzülme hayatta neler yaşayanlar var. Sen dünya güzeli olsan ama elin ayağın olmasa hatta güzelliğini bile göremesen; görme engelli olsan veya zihinsel engelli olsan daha mı iyi? Ayrıca şunu bil ki o seninle dalga geçenler seninle değil Allah ile geçiyor. Allah senin görünüşünü böyle takdir etmiş olsa bile bak ne diyorsun derslerim iyi belki çok iyi mevkilere gelip ne hayatlar kurtaracaksın, hayır duaları alacaksın, zulme karşı savaşacaksın... Sonuçta biz insanlar için değil Allah için yaşıyoruz. Umarım çok iyi yerlere gelirsin güzel kardeşim.

K

Kayıtsız Üye

Kayıtsız
Misafir
Ayse’cim Merhaba gerçekten bu durumu yaşayan biri misin yoksa yazıp kaçtın mı bilmiyorum ama okuyan belki başka genç arkadaşlar olur öncelikle dalga gecmek insanın bilinçli yaptığı birşeyler değil bana göre yani birisi sizi gerçek yermek için yapmıyor bunu çoğunlukla. Dikkat edersen genellikle bir ortamda dikkati çekmeyi görev edinen kişiler bu işe kalkışır yani anlaman gereken şu karşındaki insanların kendilerini yükseltmek için başka birini alçaltmaya ihtiyaçları var ki bu büyük bir sorun bırakalım bu sorunla uğraşsınlar.
İkincisi çevrene bakarsan güzellik ilk anda insanlarla iletişim kurarken önemli evet ama sonrası için garanti vermiyor maalesef sen sokakta yürürken kim hangi cesaretle bunları söyler bilmiyorum ama onları geç. Aynaya baktığında ufak dokunuşlar yaparak değiştirmek istediğin seyler varsa degıştır ama sunu unutma dünyanın en güzel kadınlarının hayatlarını magazınden aç bak hayatları çoğu insandan farksız, aldatılıyorlar, işsiz kalabiliyorlar, yalnız kalabiliyorlar hastalık var. Yani hayat bir açıdan adil bazıları at gözlüğüyle bakıyor sadece sen o insanları görünce unutma ki sorun onlarda ve sen bu insanlarla muhattap dahi olmak zorunda değildin.

Üst Alt