İnsanlar Neden Arkadan Konuştukları Kadar Yüzyüze Konuşurken Cesaretli

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
İnsanlar Neden Arkadan Konuştukları Kadar Yüzyüze Konuşurken Cesaretli Olamazlar ?
zaten kolay olan da o degil mi arkadan iş cevirmek konuşmak ..
sıkıysa gelsin yüzüme söylesin
cekinmem utanmam bi derdim varsa söylerim yüzüne insanın
durustluk insana hiç bir şey kayıp ettirmez arkadan konuşmak kadar aptalca bi olay var mıdır ?
hem gunaha giriyorsun hem araya 3. kişi giriyor
hem dogru söyledigi kesin olmayan işler ceviriyor
gereksizce bi olay ama bunu hobi haline getiren insanlar var
yadırgamıyorum artık beni eleştirsin çekiştirsin
belki beyni gelişir..beyinsizin...
ozellikle iffetli insanlar hakkinda onur kirici konusanlari Allah bildigi gibi yapsin der bu fakir...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Bi insan arkadan konuşuyorsa eğer, ya lafı yiyeceğinden korkusu vardır ya da yalancıdır...
Hoş haklı olan birinin arkadan konuşmaya ihtiyacı yoktur...
Bu hem ezikliği gösteriyor hem de kendine güvensizliği...
bunlar buyuyemis buyuk kisiliksiz ,hic bir baltaya sap olamamis..
dedikoducu insanlar gibi..basit sahsiyetsiz kisilerdir..
mademki o kisi Senin din kardesin Onu uyaracagina neden arkasindan cekistirip giybettini yapip olmus etini yiyorsunuz?:(

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Karakter meselesi bence adamın karakterini gösteriyor arkadan konuşuyor nasılsa adam burda yok ama gelince yemiyor ya bi öğrense bu adam beni harcar hesabı ben böyle kıvıran adamları pek sevmem..
delikanlı,mert,durust ol söyle yüzüne ama adamın bi kusurunu gördünmü söyle ..
adamın hiç bişeyi yokken atıp tutarsan adam öğrenirse işte o zaman pisligini kendine de bulastirir ve bulastirilirsin...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun aleykum Gonul dostlarim simdi bu meseleyi icini dok paylas konusunda niye actigimi merak edenler olabilir..
Bildiginiz gibi yillardir Okyonuslar otesinde yasiyan bir Muhacirim..ve 2 sene once ilk kez bir islami sitteye uye olmustum..
ehh artik karsimda gayri muslimler degil Muslimanlar vardi..
Bir an kendimi ezan sesleri altinda Ana vatanda Asr-i saadete gibi hissetmistim..
Ve O kadar icten ve samimi idim ki muhacir ensar koprulerini kurdugumu dusunuyordum ..
Cunku Bu Islami sitteye Maddi ve Manevi..yardim ediyor emegim,zamanimdan harciyordum..
Sonra cook guvendigim Sevdigim kendisi dava insani hizmet insani oldugunu soyliyen bir kardesimizin benim arkamdan cook sevdigim bir kardesime onuruma, iffetime ,dokunan bir cok sozu anlattigini duydum.. ve o kardesimiz zaten aralarindaki konusmayi anlatmis ve ona gelen mesajlari bana gostermisti..ve benden helalik dileyip helalestik..

simdi baskasinin hakkinda da gelip bana iffetli bir hanim kardesim icin konustuguna gore benim arkamdan da aynisini baska insanlar ile yapmistir..
o zaman anlattiginda ben buna inanmiyorum demek ile yetinmis.. fakat kalbime bir nebzede olsa fitne tohumu serpilmisti...
simdi konusan da dinleyen de bir oldugunu ogrendigimden ins. yarin ilk isim bu kardesime tel acip onun hakkinda duydugumu ve elimdeki mesajlari gosterip
ve anlatilanlarin gercek olup olmadigini suizan ile degil husn-u zan ile sorup ondan helalik istemeye karar verdim...
simdi bu kovuculuk laf alip goturme mi sizce?
yoksa iffetli bir insanin hakkindaki Hak ve hakikati ortaya cikarmak icin..ve helalasmak icin samimi bir hareket olduguna inanmaktayim..
cunku bu konu vicdanimi cook rahatsiz ettigi icin hesaplasmayi mahsere birakmadan daha firsattim var iken bu hanim ile gorusup gercekleri anlatmaya karar verdim ins..
Allah cumlemizin Yar ve Yardimcisi olsun..
Kendi gunahlarimiz yetmez imis gibi bir de baskasinin gunahlarini yuklenmiyelim derim.. selamet ile Hayra Kalin...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
aslinda bu insan arkamdan konusmak ile ne kazandi gunah ve kul hakkindan baska?
ve insan Aldan-di..onun yerine gelip muslimana yarasir babayigit mertce o 3. sahisa hakkimda anlatacaklarini bana anlatsaydi,.. gozum basim uzre,,
insanlar nerede ve ne zaman neyi kaybedeceklerini bilemiyorlar..
gecen gun sohbet halkasinda idik ve hocamiz sunu soyluyordu Hz.Omerin r.a. Cennet ile mujdelenmesinin sebebi ne adaleti, nede namazlari nede comertligi idi..
cennet ile mujdelenmesinin sebebi bir guvercini kurtarmasi idi..
bir guvercini kurtarilmasi..ya bazi yanlis hareketleri olan ve bunun farkinda olmadan yapan bir insani Allah RIZASI icin uyarip belki de daha guzel bir insan olabilmesine vesile olmak var iken.. arkasindan cekistirmek...
fitne, fesadligin kapisini aralamak.. o KAPI aralandiginda bir cook insanin zarar gorecegini dusunemedi mi?
Hayir da Ser gibidir..yapan ve vesile olan aynidir..
Hayir ki nasil bir Hayir bir cok KAPIYI actigi gibi bir Ser de bir cok KAPIYI actiginin farkinda degilmiyiz?
Bazen muslimanim diyen insanlarin gayri ahlaki durumlari karsisinda ne diyecegimi bilemiyorum..
insan ne yaparsa hep kendine yaptigini ne zaman anliyacagiz...
iste bu insan Ser ve fitne KAPISINI araladigi icin bir cok ser ve kul HAKKINA sepep olacaginin farkinda degil mi idi? Lutfen Allah RIZASI icin durust olalim.. Durustluk gibi guzel ve her KAPIYI acan gonul anahtari yoktur..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
aslinda bu insan arkamdan konusmak ile ne kazandi gunah ve kul hakkindan baska?
peki neden 3.sahsa hakkimda anlatiklarini gelip bana soylemedi?Korkusundan mi?yoksa Kirmaktan cekindigi icin mi?Hayir ikiside degil..Kiskancligindan ve fesadligindan..
Allah icin birbirini seven iki yuregin arasindaki muhabbet baglarini koparmak icin Seytanin askeri,oyuncagi olmustu da
o yuzden..
Bu tip insanlarin ihlas,samimiyetleri yoktur...
Mü'minler kardeştirler; siz de kardeşlerinizin arasını düzeltin ve Allah'tan korkun ki, rahmet erişesiniz. ...
birakin düzeltmeyi bozmaya calisanlara ne demeli?
bunu Kur`an cevaplasin ....

Hucurât Sûresi 6 –
"Ey iman edenler! Size bir fasık bir haber getirirse,bilmeyerek bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmamak
için o haberin doğruluğunu araştırın..."

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
SEN HAKSIZ YAPILAN 1 OLAYI
VE SANA YAPILAN
HAKSIZLIGI SANA GÖSTEREN RABBINE ŞÜKRET...
BUNLARIN ALTINDA MUTLAKA 1 HAYIR VARDIR
ALLAH ONA HIDAYET ETSIN..
BIZ HAYATIN ICINDE NICELERININ HATALARINI VE KUSURLARINI ÖRTÜYORUZ ..
ALLAHIN İZNİ OLMADAN 1 YAPRAK KIPIRDAMAZ..
ÖNEMLİ OLAN ALLAH SİNELERİN ÖZÜNÜ BİLEN DEĞİLMİ?NE GÜZEL DEGIL MI?ALLAH ORDAN SENİ ÜZÜYOR
BURDAN DA SEVİYOR VE ÖZLÜYOR
SEN NE KADAR KADİRSİN YA RABBİ..
diye Bir Gonul dostum bunlari nasihat edince cook rahatladim Elhamdullilah...

Üst Alt