İçinde Biriktirip Söyleyemediğin Cümleler

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Hiç kimse için değil be kendin için;
kendine, hayatına bir fırsat ver, şans dile!

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ahir zamanın en dehşetli, en tehlikeli dönemindeyiz.
Ya Allah cc. Yardım et ! Ümmet-i Muhammed ateş-i gaflet içinde..inşallah Rabbim yar ve yardımcımız Olsun..

duaa..Uzgunnn

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Neydik...Ne olduk..
Seher vakti teheccüde kalkmak için yatsı namazını kılıp hemen uyuyan dedelerimizin, sabah namazına kadar internet sayfalarında gezen sonra uykusu gelip sabah namazını kılmada uyuyan torunları olduk....

Evlerimiz islamlaşsın diye cihad meydanından cihad meydanına koşan ecdadın, evim geniş olsun diye bankadan bankaya koşup uygun kredi arayan torunları olduk...

Katık bulamayıp ekmeğin içerisine ekmek katan geçmişlerimizin, hangisini yemeye şaşırdığımız sofralara oturup sonra israf eden nesli olduk...

Sabah namazını kaçırdığı için ağlayan dedelerimizin, dizi kaçırdığı için ağlayan torunları olduk...

Sokaklarda bidonlar ile su tankerlerinde sıra bekleyen büyüklerimizin, sıcak su gelmesi için bidonlarca su akıtan çocukları olduk...

İki yamalı şalvarından birisini günlük diğerinide de cuma ve bayramda giyinen dedelerimizin, bir bayram giydiğini diğer bayram giyinmeyen nesli olduk...

Kur'an okuyamamayı, namaz kılmamayı ayıplayan dedelerimizin, kirada oturmayı, halk otobüsü kullanmayı ayıplayan torunları olmuşuz...

Tek odalı evlerde on kişi yaşayıp namaz kaçırmayan şükür abidesi büyüklerimizin, geniş geniş ayrı odaları bulunan evlerde namaz kılmayan nimetlere şükretmeyen torunları olduk

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
İradeye sahip çıkmak kolay değil!
İnsanın sabrı bazen son sınıra geliyor!

Ama ne hikmetse! içinden yine aynı yerden seni soğutan bir fan çalışıyor, seni ılımanlaştırıp, yumuşacık, ferah bir hava solutuyor!

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Baktın olmuyor, sen de vurdumduymaz olacaksın!

Üç maymunu oynayacaksın;
Görmedim, duymadım, bilmiyorum, bilmek istemiyorum!

Bilmekten yoruldum!!!

gülcem

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Çok yoruldum şu hayattan,şöyle sessiz bir yerde durupta dinlensem.Yaşadıklarımı değil de yaşayamadıklarımı düşünsem.Biraz durupta kendimi düşünsem,eski beni,gerçek neşemi,gerçek beni bulsam :(

gülcem

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Bir gün herkesin ölecek olması çok adil.Hayat her geçen gün bana iyiki ölüm var iyiki cennet ve cehennem var dedirtiyor.Herkes yaptıklarıyla Yaradanın adaletin de karşılığını bulacaktır...

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Zaman nasılda akıp gidiyor avuçlarından!!!
Hiç kimseye, hiç bir şeye muhtaç olmadan yaşamak,
ASLOLAN!!!..

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Akıllı insan;
Kendi psikolojik tedavisini kendisi yapandır! :):):)

Kendi kendine, beynine devamlı pozitif enerji, umutlu düşünceler gönderendir!!!
;)

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Hayat kolaylaştı!

İnsanlar basitleşti!

Zaman hızlandı!

Bereket kayboldu!!!

Uyandır Allahım INSANLIĞI, derin uykusundan!....

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Ben pes etmem, yol veririm!...qqww..k aassd..

''Aşk''Dediler

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Sonsuzdur Aşk,sahili olmayan bir deniz gibi sonsuz..Bir deniz hiç bir yere yaslanmayan...Bir deniz,hiç bir yerde asılı durmayan...Ama varlığın sırrını taşımaktadır taaa baştan beri...O denize dalmış bütün Canlar,O denizde oturmakta bütün varlık...Bir tek damlası umuttur o denizin de,geriye kalanı hep Korku....(Divan-ı Kebir Rubailer) İşte içimde birikenler...Okyanus!!!

Üst Alt