İçimdeki sıkıntı bir türlü gitmiyor

şaşkınnn

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm.. yaklaşık 3-4 gün içimde acaip adını koyamadığım sıkıntı var içim daralıyor, sanki kötü birşey olacakmış gibi tedirgin oluyorum, sürekli dualar okuyorum. Yasin'i şerif okuyorum ama yok olmuyor, içimdeki sıkıntı geçmek bilmiyor. Huzursuzum vesselam lütfen bana da dua eder misiniz ? Ya da ne yapmam lazım yardımcı olur musunuz bana ? Allah razı olsun...Uzgunnn

şaşkınnn

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Sürekli dualar okuyorum, kuran okuyorum özellilkle sabah saatlerinde oluyor. sağol allah razı olsun.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykümselam Allah cc.inşalla hyüreğine inşirah ferahlığı versin

"Yorgunluk, sürekli hastalık, tasa, keder, sıkıntı ve gamdan, ayağına batan dikene varıncaya kadar müslümanın başına gelen her şeyi, Allah,
onun hatalarını bağışlamaya vesile kılar.” hadisi serif..

Her İnsanin, içinde zaman zaman sebepsiz iç sıkıntılar olur..Yaşanılan eğer bir psikolojik rahatsızlık değilse bu durum ;
ruhun beden kafesinde haps olmasi,yada kendini Yalnızlık Çıkmazında hissetmesi yada sanki Bazen bütün her şeyin ters giderek ve en önemlisi de üst üste gelerek!!
dünya üstüne geldigini hissediginde insan Ruhu dünyanin yükü altinda ezilir, daralir..bunalir..
yada kul olma yetersizligimiz...bazen Günahlarımizin, ağırlığı altında ruhumuz ezildiğinde ve Allah c.c. ile gönül bağımiz koptuğunu hissederken bu iç sıkıntılar olur..

Bu hali yaşayanlar, tefekküre, ibadete,en cok da tevbe-i istiğfara ve Allah'ın kullarıyla ilgili sevgi ve merhametini anlatan ayetleri okumaya yönelmeli...

Değişik dönemlerde hemen herkeste bezginlik, bıkkınlık, ümitsizlik görülebilir...bazen Hiçbir sebep yok iken insan, içine girdiği atmosferin etkisi ile de Ruhu daralabilir..
Gönül darlığına düşer, adeta boğulacakmış gibi olur.
iç sıkıntısı yaşanan,bunun için ruhumuzu rahatlatacak ibadete, duaya, Allah'a teslimiyete daha özen göstermeli...

Kalbinin kasvet bağladığına ve karanlıklar içinde kaldığına inanan bir insan,Devamli allah cc. ile hemhal olmali..
"Tut beni Allah'ım, tut ki edemem Sensiz!" diyerek Cenâb-ı Hakk'ın inâyetine sığınırsa, o kasvetli durum, yavas, yavas zaman ile dagilir gider..

böyle sıkıntılı anlarında kulluğunu aksatmayan bir insan çok daha fazla sevap kazanmış olacaktır.
Bu açıdan, mü'min, inişli çıkışlı bu yolda içinde bulunduğu hali Rabbinin bir hikmetti ve nimetti bilmeli ve kendini duzeltebilmesi icin bir FIRSAT olarak görmelidir...
Hostur bana senden gelen..Kahrinda hos lütfunda hos diyebilmeli...

Tevekkeltü alallâh,lâ havle velâ kuvvete illâ billâh!
asagidaki konuyu okursaniz ins.daha iyi anlarsiniz..

şaşkınnn

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Allah razı olsun vakit ayırdınız bana hakkınızı helal edin. Ben genelde rüyalarımdan çok etkileniyorum gördüğüm rüyalar günlük yaşarım o yüzden birazda sıkıntım aslında ama tabi hatalarımın günahlarımın altında eziliyorum. Namaz kılarken sanki bir insana yanlış yapmışım da onunla karşılaşıyor muşum gibi utanç duyuyorum. Özellikle rüyamda gördüğüm şeyler çok etkiliyor beni. Bu gün rüyamda iki tane mini etek gördüm biri siyah diğeri bordo renkti, bordo renkli olan eteğin pileleri vardı ama siyah olan düz etekti bana bu rüyamı yorumlar mısınız? Allah razı olsun...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Allah razı olsun vakit ayırdınız bana hakkınızı helal edin. Ben genelde rüyalarımdan çok etkileniyorum gördüğüm rüyalar günlük yaşarım o yüzden birazda sıkıntım aslında ama tabi hatalarımın günahlarımın altında eziliyorum. Namaz kılarken sanki bir insana yanlış yapmışım da onunla karşılaşıyor muşum gibi utanç duyuyorum. Özellikle rüyamda gördüğüm şeyler çok etkiliyor beni. Bu gün rüyamda iki tane mini etek gördüm biri siyah diğeri bordo renkti, bordo renkli olan eteğin pileleri vardı ama siyah olan düz etekti bana bu rüyamı yorumlar mısınız? Allah razı olsun...
Selamünaleyküm, Rüya yorumları bu bölümde yapılmıyor. Öncelikle kuralları okuyup Rüyanızı paylaşmak için uymanız gereken kurallar ilgili bölüme konu açarak rüyanızı ayrıntılı şekilde anlatırsanız Yorum alabilirsiniz.

Üst Alt