• Receb-i Şerif ayında yapılacak zikirler:  ⚪Receb ayının ilk 10 günü: Hergün 100 defa ; Sübhanel Hayyil Kayyûm سُبْحَانَ الْحَيَّ الْقَيُّو مِ (Hayy ve Kayyum (gerçekte tek diri ve her şeyin yegane yöneticisi) olan Allah-u Te'ala'yı tesbih ederim!)

Hz.Muhammed kısırdır yalanı

Rüya Tabircisi

Moderatör
Moderatör
Rüya Tabirleri
Mesajlar
545
Hz.Muhammed, kısırdır yalanı.

Ateistler, Şia (Şii) ile Ehli Sünnet (Sünniliği) idrak edemeyecek kadar cahildir. Ateistler, Şii kaynaklarına göre Hz.Muhammede kısır diyorlar. Buda onların ne kadar, cahilce düşündüklerini, haktan zerre haberleri olmadıklarını gösterir.

Ateizmin tek iyi tarafı vardır: Araştıran Ateist, Aişenin 9 yaşında Peygamber ile evlendi rivayetinin sahte olduğunu, Hz.Aişenin 605 doğumlu olduğunu gayet iyi bilir.

--


Evvelâ, bir kadın, 1 çocuk yaparsa, bundan 2 yıl sonra, 2-ci çocuğu yapa bilir. En az 2 yıl sonra, 2-ci çocuk yapıla bilir. Bu böyledir, bizim ailedede böyle olmuştur.

Peygamberin, Hz.Haticeden, ilk çocuğu,

1.Hz.Ebu'l Kasımdır ki, 1 Ocak 598 yılında doğmuştur. Maalesef, 7 yaşında ölmüştür. (605 yılı, hangi ay hangi gün bilinmemekte). İddiaya göre, daha süt emme çağı bitmeden ölmüştür, 17 aylık, ve ya 7 ay 7 günlükken vefat ettiğide söylenir.

2.İkinci çocuğu, Hz.Zeynebdir ki, 600 yılında, yani Hz.Kasımdan, 2 yıl sonra doğmuştur. Maalesef, 29 yaşındayken vefat etmiştir (629, hem hangi ay hangi gün doğduğu bilinmez, hemde öldüğü).

Peygamber, çok hüzün yaşamıştır yani.


3.Üçüncü çocuğu, Hz.Ümmügülsümdür ki, 604 yılında doğdu diye bir tahmin vardır, yalnız değildir. 603 yılında, yani Hz.Zeynebden 3 yıl sonra doğmuştur. Hangi ay gün doğduğu ve öldüğü bilinmez. Maalesef, 27 yaşında ölmüştür.

4.
Dördüncü çocuğu, Hz.Rukiyedir ki, 598 yılında doğdu diye, sahte bir haber mevcuttur. Ama aslında, Hz.Zeynebden tam 5 yıl sonra, yani 605 yılında doğmuştur. Hz.Aişe ile aynı yaştadır. Hangi ay, gün doğduğu ve öldüğü bilinmez. Maalesef, 19 yaşında ölmüştür.

5.Beşinci çocuğu, Hz.Fatımadır ki, kendisi, Hz.Zeynebden tam 4 yıl sonra, yani 609 yılında doğmuştur. 605 Yılında doğduğu söylense bile hayır, 605 yılında Hz.Rukiye doğmuştur. Kendisi, 27 haziran 609-da doğmuş, 28 ağustos 632-de ölmüştür. Kendisi, daha, 23 yaşına yeni girmişti.. Peygamberin en küçük kızıdır, Fatıma..

6.Altıncı çocuğu, Hz.Abdullahdır ki, Ne zaman doğduğu bilinmez. Ama aslında, Hz.Abdullah, sadece 3 ay yaşadıktan sonra, öldü. Hangi ay? Hangi gün? Bilinmese bile, 615 yılıydı. Yani, Hz.Fatıma doğumundan tam 6 yıl sonra..

7.Yedinci ve son çocuğu, Hz.İbrahimdir ki, kendisi Peygamberin erkek çocukları arasında en küçüğüdür. Hatta çocukları arasında bile en küçüğüdür. 630 yılında doğmuş, hangi gün hangi ay? Bilinmez. Ama, 1 Mart olduğu söylenir. Ve 631 3 ağustosta, ve ya 27 ocak 632 yılında, yani daha sadece 1 yaşında ölmüştür.

--

Anlayacağınız, Peygamber kısır filan değildir. Çocukları (r.a.) maalesef çabuk vefat etmişlerdir.
 
Son düzenleme:
Üst Alt