Hüzünlü Bir Haber...

(((__meftun__)))

Kurallara Uymadı
Üyemiz
23:30 sularinda telefonum aci aci calmaya basladi. Numaraya baktim, telefon Türkiye'den degildi. Almanya'dan bir dostum ariyordu. Actim, selamlastik, hal hatir sordum, tesekkür ettim kendilerine ama ben konusuyor sanki o sükut ediyordu. Ben de duraksadim. Cok kisa bir an sessizlik oustu. Acaba dedim, bir hata mi isledik? O bana sordu, "Hocam duydun mu" dedi? "Hayrola" dedim, "Hic bir sey duymadim..." "Hocam dedi az evvel Kemal Hocamiz'in kizini kaybettik... Haberiniz olsun..." dedi... Bu sefer ben duraksadim, ve ölüm ayetlerini pesi pesi okudum. "Her can ölümü tadacaktir..." "Mevla'dan geldik dönüs gene O'na olacaktir..." "Her nerede oursaniz olun ölüm size gelip catacaktir..." "Ölüm geldi mi ne bir lahza ileri ne de bir lahza geri kalir..." Zaten hastaydi biliyordum demek vade buraya kadarmis dedim. Biraz karsilikli konustuk, üzüntülerimizi dile getirdik selamla ayrildik.
Ben Almanya'da 5 seneye yakin calismistim. Kelam Hocam dedigim, Istanbul'da Arapca'sini ve hafizligini ikmal etmis bir büyügümdü, hocalik ona nasip olmamis, takdir, 1970'lerde Almanya'ya isci olarak gitmis o gündür bu gündür orada. Benim vazifeli oldugum dönem icersinde cok yardimlarini gördüm. Sagolsun. Taziyelere... Velimelere... Sünnet cemiyetlerine... Vs.. Dini toplantilara her daim yanimda götürmüsümdür, sesi sedasi, makami ve tegannisi cok hostu.... Ben sohbet eder, dua yapar ona da asr-i serif okuttururdum... Kizi 30 yasinda ya var ya da yoktu gencti, 1 senedir kanser tedavisi görüyordu, cami acilisi vesilesiyle yakinda Almanya'ya gitmistim, kendilerini de ziyaret etmistim memnun kalmisti.
Iste ölüm genc yasli dinlemiyor... 30 yaslarinda vade doldu ve Azrail adli melek vazifesini yerine getirdi...
Rabb'im rahmet eylesin... Mekani Cennet olsun... Kabri cennet bahcelerinden bir bahce olsun... Suali kolay olsun... Günahlari, hatalari ve yanlisliklari Rabb'im tarafindan bagislansin... Amin...
Onlar hicret ettiler ebediyete...
Bizler de siradayiz...
Ya bugün, ya da yarin ya da su an bilemiyoruz...
Rabb'im hazirlikli olmayi bizlere ihsan eylesin...

süreyya58

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
amiin.Rabbim rahmet eylesin mekanını cennet eylesin...
inna lillahi ve inna ileyhi raciuun...

(((__meftun__)))

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Rabb'im sizlerden de razi olsun... Sagolasiniz... Amin...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Biz Allah için varız ve biz sonunda O’na döneceğiz.” (el-Bakara, 156)
Mekani Cennet olsun..cumlemize Kelim-i Sehadet Ile emanetimizi vermeyi Rabbim nasip etsin..Uzuldum..Ailesini dusundum bir an..

(((__meftun__)))

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Yarin havaalanina gidecegim, cenazeyle beraber ben de Izmit'e gidecegim cenazeye istirak edecegim.. Aksama dogru dönerim Istanbul'a...

(((__meftun__)))

Kurallara Uymadı
Üyemiz
Allah razi olsun, sagolasin Gönül Sizim...

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
amiin.
Rabbim rahmet eylesin mekanını cennet eylesin...

inna lillahi ve inna ileyhi raciuun...

vaveyla

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Allah c.c Rahmet eylesin geride kalanlara sabrı cemil ihsan eylesin

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Allah rahmet eylesin....
elham2.JPG

[FONT=Arial,Times New Roman]Elhamdü lillâhi rabbil’âlemîn. Errahmânirrahîm. Mâliki yevmiddîn. İyyâke na’büdü ve iyyâke neste’în. İhdinas-sırâtal müstekîm. Sırâtallezîne en’amte aleyhim gayrilmagdûbi aleyhim ve leddâllîn. Amin[/FONT]

Üst Alt