HÜKÜMET UYUMUYOR RAHAT OLUN

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
İNGİLTEREDE VELİAHT SOHPETLERİ YAPILIRKEN.MISIRDA DARBE. TÜRKİYEDE İSE YUMUŞAK VURUŞ GEZİ PARKI İLE HÜKÜMETE GÖZDAĞI VEREN FAİZ LOBİSİ. TÜRKİYE ,IRAK VE SURİYE ÜZERİNDE YAPILAN SON PROJEYE START VERİLMİŞTİR.

HAKİKAT ŞUDURKİ BARIŞ GÖRÜŞMELERİNE DEVAM EDİLİRKEN. PKK NIN BÜYÜK KÜRDÜSTAN HAYALLERİ. İÇİN İÇİN DEVAM ETMEKTE .GERİ ÇEKİLDİĞİNİ SÖYLEYEN PKK NIN KENDİ POLİS TEŞKİLATINDAN CİZREYE BAYRAK DİKMEYE KADAR KADRO DEĞİŞİKLİĞİNDEN BEYAZ GÜVERCİNLER UÇURUP KIRMIZI KARANFİLLER DAĞITARAK SİNSİCE PLANLARINI SAKLAMA ÇABALARI BOŞUNADIR .

SAYIN DEVLET BAHÇELİNİN SABREDEMEYİP GERÇEKLERİ HAYKIRMASI SAĞDUYU SAHİBİ KİŞİLER TARAFINDAN İZLENİRKEN CHP NİN ARTIK MUHALEFET OLARAK MHP İLE YER DEĞİŞTİRME VAKTİNİN GELDİĞİ AÇIKCA UFUKTA GÖRÜNMEKTEDİR.

LAZKİYE BÖLGESİNDE RUSLARIN YARDIMI İLE SURİYEDE ALEVİ DEVLETİ KURULURKEN KUZEY IRAKTA İSE MALİKİYE PETROL GELİRİNİ KAYBETMEK İSTEMİYEN BARZANİNİN TÜRKİYENİN BAŞKANLIK SİSTEMİNDEN SONRA KUZEY IRAKA YATIRIM YAPIP KORUYAN TÜRKİYENİN EYALETİ OLMA ÇABALARINA TARİH ŞAHİT OLACAKTIR MUSUL VE KERKÜĞÜN TÜRKİYEYE BAĞLANMASI İLE 7000KİŞİLİK PKK GÜÇLERİ KARŞILARINDA TÜRKİYEYE BAĞLI 100 BİN KİŞİLİK PEŞMERGE İLE KARŞI KARŞIYA KALACAKTIR.

BU GERÇEKLERİ BU GÜN HAYAL DAHİ EDEMİYENLER. IRAKTA TÜRKMEN BÖLGELERİ TÜRKİYENİN DESTEĞİNE RAĞMEN KUZEY IRAKLA BİRLEŞMEYE KARŞI ÇIKACAK KENDİLERİNİN O BÖLGEDEKİ AYRIŞMA ARZUSU KUZEY IRAĞA BAĞLANARAK BU ARZULURI İSTEMEMELERİNE RAĞMEN BİTECEK.

TÜRKİYE, IRAK VE SURİYENİN ÜZERİNDEKİ HAREKETİN ARKA BAHÇESİNDE ORTA DOĞUYU KONTUROL ALTINA ALMAK İSTEYEN ABD VARDIR. MISIR ,SUDİ ARABİSTA , KATAR GİBİ PETROL ZENGİNLİKLERİNİ MEZHEPLERE BÖLÜNEN İSLAM ALEMİNE SON DARBE OLARAK SUNNLERİ İKİYE BÖLEREK VAHABİLERİ KENDİ GÖRÜŞLERİYLE YAŞAMALARI İÇİN MÜSLÜMANLARDAN KOPARARAK ZENGİNLİKLERİ KONTUROL ALTINA ALMAK İÇİN ÇABALAMAKTADIRLAR. AVRUPA VE ÇİNİN HAYALLERİNİ ARTIK YAZMAK İSTEMİYORUM ÇÜNKÜ YORULDUM ALLAH İSLAM ALEMİNİN YARDIMCISI OLSUN HÜKÜMET UYUMUYOR RAHAT OLUN. HAYY

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Aylar önce yazdıklarımız bu gün yaşanıyor . Allah en iyi bilendir.

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Üstadım öncelikle şunu söylemek isterim bence hükümet uyumuyor bu doğru ama şunuda belirtmek isterim bilerek veya bilmeyerek bu adamların çıkarlarına hizmet ediyor...

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Bir insanın en nihai gücü 50 kiloyu kaldırabiliyorsa, bu insan için: "Neden 60 kiloyu kaldıramıyor, onun bu hali falana hizmettir" şeklinde bir tespitte bulunmak insafsızlık olur. Günah olur, haram olur.

Dolayısıyla şu anda Türkiye'de 10 senenin üzerinde bir zaman diliminde Hükümet Edenler'in de güçleri ve kuvvetleri bir yere kadardır. İşte "o yere kadar "masumane bir şekilde görevini Hükümet icra ediyor.

Dolayısıyla, Hükümet'in, şimdilik, gücü ve kuvveti buraya kadardır. Hükümet'in bu halini "Falanlara hizmet ediyor" şeklinde açıklamak hoş olmaz, adil de değildir.

Hükümet gücü nispetinde görevini yapıyor, Batılı'lara da hizmet etmiyor.
Lakin Hükümet çalışmaktan yılmıyor, her geçen gün gücünü ve kuvvetini daha da yukarılara doğru tırmandırıyor.

İnşallah daha güzel şeyler olacaktır..!!!

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Mesele 50 kg kaldirip kaldirmama meselesi degil...

Mesele şu biz Suriye için savaş çığırtkanlığı yapmadık mı ?

Tabii ki yaptık.Bana sakın şunu söylemeyin biz zalimlere boyun eğmeyiz.

Bunu söyleyebilme hakkınız var ama hangi durumda biliyor musunuz ? Her şeyi bırakırsınız gidip savaş bölgesine yerlesirsiniz, savasirsiniz gerekirse ölürsünüz ondan sonra bunu söyleyebilirsiniz...

Biraz geçmişe gidelim kardeşim dediğin adama ne olduda bir anda sırt çevirdin mesele sadece sırt çevirmende degil sirt cevirip ne elde ettin ? Yav siz birbirinizin nikah sahidiydiniz devletler arasi iliskilerde ebedi dostluk ve dusmaliklar olmaz bunu kabul etmek gerekir zaten bu bir gelenektir buna bir sozum yok madem her seyden vazgectin bari bir faydan olsaydi sen bugun belki ortadoguda 1 milyo n insanin ölmesinde pay sahibi oldun ama bunu utanmadan birde boyun egmedik diye lanse ediyorsun tamam hadi diyelim bunuda kabul ettik milliyetçisin devleti düşünüyorsun diyelim hicbir devlet yani basinda potansiyel bir savas istemez niye istesin ki basini belaya sokma durumu var...

Simdi duruma su acidan bir ele alalım, haritayı gözümüzün önüne getirelim.

Iran ı zaten Allah affetsin oraya hic bir sey soylemeyecegim sozde ABD ile dusman ama ırak konusunda sıkı bir işbirliği yapıyorlar.İcerisi ise zaten kaynıyor yolsuzluk, hırsızlık vs...

İrak'a bakıyoruz ırak şuanda 3 e ayrilacak gibi duruyor kuzey ırak bir kürt devleti orta ırak ta sünni kabileler(İsid) ve türkmenler ırakın güneyi ise şiadan oluşacak gibi gözüküyor.

Suriyede ise durum farkli degil kuzeyde bszi yerler pydnin bazi yerler osonun kontrolunde orta kesim agirlikli isid el nusra gibi orgutlerde guney kisim ise esedin elinde sizce bunlar bir tesadüf mu adamlar harita bicer gibi yapmislar resmen sunnileri ne Arabistan dan nede turkiyeden yardim almayacak sekilde izole ediyorlar onuda geçtim isid ve el nusra gibi teror örgütleri ile karistiyorlar ki yardim yapilmasin...

Türkiyenin guney sinirinda bir kurt devleti kurulacak sonuc olarak orasi bir tampon bolge vazifesi yaparken belki pkk ya ayni zamanda resmi bir barinak huviyeti kazandirilacak...

Hocam ben anlamıyorum siz gercekten her sey daha iyi olacak derken ciddi misiniz yoksa ben mi kotumserim ?

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Maşaallah hem siyaset hem ledün ilmi talebindesiniz.

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Maşaallah hem siyaset hem ledün ilmi talebindesiniz.

Ben bir şeyin talebinde değilim ben sadece o gün oraya yazdım ki acaba bu ilmin sahibi var mı bana cevap yazar mı diye ?

Yoksa bu ilmin peşinde değilim bu ilim zaten gerekirse seni bulur.

Siyaset peşindede degilim üst kısımda yazan site adresine göre burası bir forum yani sevgi, saygı, edep ortamında konuşup tartışmak için oluşturulmuş bir platform; bundan dolayıdır ki açılmış olan bir konuya lehte veya aleyhte yorum yapılabilir buna herkesin saygı duyması gerekir.

Hayırlı Geceler.

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Mesele 50 kg kaldirip kaldirmama meselesi degil...

Mesele şu biz Suriye için savaş çığırtkanlığı yapmadık mı ?

Tabii ki yaptık.Bana sakın şunu söylemeyin biz zalimlere boyun eğmeyiz.

Bunu söyleyebilme hakkınız var ama hangi durumda biliyor musunuz ? Her şeyi bırakırsınız gidip savaş bölgesine yerlesirsiniz, savasirsiniz gerekirse ölürsünüz ondan sonra bunu söyleyebilirsiniz...

Biraz geçmişe gidelim kardeşim dediğin adama ne olduda bir anda sırt çevirdin mesele sadece sırt çevirmende degil sirt cevirip ne elde ettin ? Yav siz birbirinizin nikah sahidiydiniz devletler arasi iliskilerde ebedi dostluk ve dusmaliklar olmaz bunu kabul etmek gerekir zaten bu bir gelenektir buna bir sozum yok madem her seyden vazgectin bari bir faydan olsaydi sen bugun belki ortadoguda 1 milyo n insanin ölmesinde pay sahibi oldun ama bunu utanmadan birde boyun egmedik diye lanse ediyorsun tamam hadi diyelim bunuda kabul ettik milliyetçisin devleti düşünüyorsun diyelim hicbir devlet yani basinda potansiyel bir savas istemez niye istesin ki basini belaya sokma durumu var...

Simdi duruma su acidan bir ele alalım, haritayı gözümüzün önüne getirelim.

Iran ı zaten Allah affetsin oraya hic bir sey soylemeyecegim sozde ABD ile dusman ama ırak konusunda sıkı bir işbirliği yapıyorlar.İcerisi ise zaten kaynıyor yolsuzluk, hırsızlık vs...

İrak'a bakıyoruz ırak şuanda 3 e ayrilacak gibi duruyor kuzey ırak bir kürt devleti orta ırak ta sünni kabileler(İsid) ve türkmenler ırakın güneyi ise şiadan oluşacak gibi gözüküyor.

Suriyede ise durum farkli degil kuzeyde bszi yerler pydnin bazi yerler osonun kontrolunde orta kesim agirlikli isid el nusra gibi orgutlerde guney kisim ise esedin elinde sizce bunlar bir tesadüf mu adamlar harita bicer gibi yapmislar resmen sunnileri ne Arabistan dan nede turkiyeden yardim almayacak sekilde izole ediyorlar onuda geçtim isid ve el nusra gibi teror örgütleri ile karistiyorlar ki yardim yapilmasin...

Türkiyenin guney sinirinda bir kurt devleti kurulacak sonuc olarak orasi bir tampon bolge vazifesi yaparken belki pkk ya ayni zamanda resmi bir barinak huviyeti kazandirilacak...

Hocam ben anlamıyorum siz gercekten her sey daha iyi olacak derken ciddi misiniz yoksa ben mi kotumserim ?

Yo ne alaka? Hükümet'in şu andaki Türkiye iç siyaseti olsun, dış siyaseti olsun ki, ifade ettiğiniz yerler de dahil, bence olumlu, yarınlar için de olumlu olacağı izlenimi veriyor. Hükümet, gerek Türkiye için olsun gerekse de Suriye, Irak, İran ekseninde olsun, İslami olan yüzü istikametinde hedefini, bakışını ve fiili mücadelesini gayet olumlu kılıyor.
Sizler ifade ettiğimi olumlu bulmayabilirsiniz...
Bekleyip göreceğiz...

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
O halde bir vakit iranda kurulup bir gecede indirilen kürt devleti gibi, Türkiyeninde tampona bölünmeye veya komşularımız gibi karışıklığa ihtiyacı yoktur.
İyimser olmayanlar ya da ükeyi bölmek isteyenler, ne olacak canım bütün islam alemi karışık Türkiyede bölünsün karışsın diyenler, rejimini beyendiği ülkeye gitsinler.

Zümrüdü Anka

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
O halde bir vakit iranda kurulup bir gecede indirilen kürt devleti gibi, Türkiyeninde tampona bölünmeye veya komşularımız gibi karışıklığa ihtiyacı yoktur.
İyimser olmayanlar ya da ükeyi bölmek isteyenler, ne olacak canım bütün islam alemi karışık Türkiyede bölünsün karışsın diyenler, rejimini beyendiği ülkeye gitsinler.

Sayın Firariyim sizinle tartışmak neredeyse mümkün değil bakın ben fikrimi yazdım İhvan hocam düzgün bir üslüp ile cevabını verdi ben bir şey dedim mi ?

Herkes aynı fikirde olmak zorunda olmayınca sen şuraya git sen buraya git diye işi Siyasi Fanatizm'e çevirmek ne kadar doğrudur ?

Sizi son kez uyarıyorum eğer bu uslupla yazmaya devam edersiniz verdiğiniz cevap uslubunda konuşurum...

Selamlarım ile.

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Bilakis uslubunuzca konuşan benim, siz değilmisiniz herkes fikrini lehte veya alehte özgürce söylebilir diyen. En azından Türkiyeyi gelecekte bölme planları yapmıyorum ben saygılar...

Ve Allah için banlanmak bile umrumda olmadı bu güne kadar bu forumda sayın zümrüdüanka kardeşim..

ihvan

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
İçerisinde bulunduğumuz forum gayet mütevazi, üyeler de birbirine gayet saygılı, İslami güzelliği de şiar edinmiş durumdalar...
Sakin olalım inşallah... Sükunet İslam'ın da tavsiyesidir... Selamlarımla...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Seni cok seviyoruz dünya lideri yolun açık olsun Allahım yar ve yardımcın olsun

Üst Alt