hotmailde istenmeyen mailleri engelleme

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Hotmail Spam Engelleme, istenmeyen mesajları engelleme, istenmeyen mailler nasıl engellenir, istenmeyen mailleri nasıl engellerim, hotmail istenmeyen mailleri engelleme
spamengelleme.jpg

Son zamanlarda hotmailde e-postalarda birçok ahlaksızın uyduruk mail adreslerinden spam olarak mail attıkları biliniyor. Genelde yabancı lokasyonlu sunuculardan sonsuz mail adresleri üreterek, çoğunlukla içeriğinde ahlak dışı reklamların bulunduğu spamları engellemenin kesin yolu.

hotmailde @konuk.net gibi bazı sitelerden size gelen gereksiz ve istenmeyen mailleri her seferinde silmekten bıkmış bir halde hotmaili karıştırırken bu metodu buldum.

1 - hotmail inbox (gelen kutusu) ekranındayken üst taraftaki seçeneklerden sweep (süpür) seçeneğini seçtiğinizde bir açılır menü gelecek.

2-açılır menüden manage rules (kuralları yönet) seçeneğini seçtiğinizde bir pencere gelecek (EN ALTTAKİ SEÇENEK)

3- açılan pencerede new (yeni) seçeneğini seçtiğinizde yeni kural oluşturma pencereniz gelecek.

4-Burada 1. adımda senders address (gönderenin adresi) seçeneğini seçin, hemen yanındaki açılıp menuden contains (bunu içerir) seçeneğini seçin.

5-Bu seçeneklerin yan tarafındaki alana ise engellemek istediğiniz uzantıyı yazın örn : @konuk.net , gibi.

6-Daha sonra aşağı kısımdaki seçeneklerden istediğiniz seçeneği seçin ben şahsen Delete these messages—don't even put them in my Deleted folder( Bu iletileri sil—onları Silinen klasörüme bile koyma) seçeneğini seçtim bu sayede mesajlar gelir gelmez direk siliniyor.

daha sonra da alt kısımdan save (kaydet) diyip çıkıyoruz , artık istemediğiniz sitelerden gelen mesajlardan böylece kurtulmuş oluyorsunuz.

bu yöntemi bir çok mesaj için uygulayabilirsiniz, isterseniz kurallar kısmında is(eşittir) seçip kişi ya da mail sender tam adresini buraya girip özel bir engel koyabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken husus contains( bunu içerir ) seçeneğinde yazdığınız kelimeler gerçekten de bir arkadaşınız tarafından gönderilen bir mailde de geçiyorsa onu da silecektir, bu nedenle o kısımda anahtar kelime iyi seçilmelidir, tavsiyem @ işaretiyle beraber site ya da mail uzantısını girmektir.

Üst Alt