Hoşgeldiniz Safalar getirdiniz Dost tozduman

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
cicek053.jpg

Herşey nasip, herşey kısmet. "Kûn Fe Yekûn" Ey tozduman..
İMKAN SIZIN İÇİNDE BİLE İMKAN VARKEN BANA İMKANSIZLIKTAN BAHSETME
....

tozduman

Moderatör
Moderatör
Selamun Aleykum..
Mümin affedicidir.
* Kim affeder ve ıslah ederse onun mukafatı Allah'a aittir.* (Şura Suresi 40)
*Mümin kullarıma söyle en güzel şekilde konuşsunlar * ( İsra Suresi 53 )
*Allah , ölümü ve hayatı hangınızın daha güzel işler yapacagını denemek ıcın yarattı * ( Mülk Suresi 3)

* Nitekim size içinizden ayetlerımızı okuyan, sizi kötülüklerden arındıran,size kitap ve hikmeti öğreten ve size daha nice bilmediğniz şeyleri öğreten bir peygamber gönderdik*. ( Bakara suresi 151 )

Konuşmanın lisanın tehlıkesı, Onun tehlıkesınden kurtuluş ancak susmak ile olur.
S.A.V Efendımız * Size ıbadetın en kolayını ve beden ıçın en rahatını haber vereyım mı ?
Susmak ve güzel ahlak buyurmuştur .*

Sattıgında, satın aldıgında ve hükmettıgınde hoşgörü sahıbı olan kişiye Allah rahmet eder. s.a.v efendımız buyurmuştur..

Sevilmeyi isteyen ,sevmeyi bilecektir. Sevebilen ,yardım etmekten hoşlanan, duygulu insandır.
Seven insanın agzından sıcak kelımeler dökülür. İnsanlarda ona yönelir.
S.A.V Efendımız * Mümin sever ve sevilir. Sevmeyen ve sevilmeyende hayır yoktur*

Kişi idrak etmıyor diye ortalıga sacmak yerıne, yardım etmek ıstiyorsan ( Allahım ona ıdrak ettır onu hayıra kavustur)
İllakı birşeyler anlatmak ıstıyorsan ,istiyorsak önce şunu idrak et ,
Sen ne anlatırsan anlat Kun fe yekun emrı lutfolmaz ise sen de kelamlarında karşındakı kişinin hayalının bır parçası olur..

Ne demek kunfeyekun * Ol derim olur*
Ne demek miş idrak etmek ; Kibirlenmenın bır manası yoktur, ben ol dersem olur sen de benım kulum sun sen de beni idrak et o halde..
Sen söyledın diye değil (ben ol dersem olur)..

Hoşbulduk gönül sızım..
Bugun burada yazıyorsam, bu senın için..

* Elbette biri gider biri gelir* Niye geldıgını bılmıyordum ( neden döndüğüme bakınca anladım)
* Bana umuttan söz etme ben bu aleme de bu konuşmalara da seyırıcıyım, her ne kadar tüm duygularımla ,tüm samımıyetım ile kelamlar yazssam da , uzaktan izleyen bir ben var , ölçen ve tartan.. *
Sana elını uzatan bır kardeşin var ise onun gönlüne bak , bir eli tutmak için diğer eli bırakma ,
Sana içindeki duyguları anlatan bır kardeşin var ise kıymetını bil değerini bil onu ortaya sacma..
Sana bır kardeşin ablacıgım dıyor sa ablalıgın ve annelıgın değerini bil.
Sadece sana anlatılıyorsa dua nı ve merhametını al elıne..

Her insan kendıne özel, her kelam da duygulara özel..

En büyük dersim samımıyetım ve vaktimdi ,

En çok zaafından vuran ınsan korkutur benı, yürekten sevebılseydık kımsenın yüreğine dokunabılırmıyıdık.
Allah razı olsun . Selametle...

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Hoş geldin kardeşim, :.dost.
Sözlerine bakınca yeni bir Tozduman gördüm! acaba doğru mu görüyorum, yenilendin mi?? ilginç::. mrhbba..

tozduman

Moderatör
Moderatör
Hoşbulduk kardeşim Allah razı olsun ..
yenılık yok ..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ve Aleykümselam Gönül Dostu,
Herşey nasip, herşey kısmet. "Kûn Fe Yekûn"

Olayları ve davranışları kişisel alma Can...!
Her olayı, davranışı kişisel algılamak ,hayatta ilişkileri zedeler hem de ruhsal dengenizi altüst eder öfkeyi ve stresi de tetikler..değer mi...?
"biri gider biri gelir"
Ya Hu ben bunu sana binaen yazmadım benim dünyam forumdan ibaret değil...kime neden ve niye yazdığımı,hissediğimi Rabbim bilir..

Biri gider biri gelir ,bir bir, gider bir bir, kalır ,gelen gider, giden gelmez, bu da hayatın bir sırrı...

Bugün varız, yarın yokuz. Dünya fani... Bakî kalan bu kubbede hoş bir seda…

Ya şevk içinde harap ol..Ya aşk içinde gönül
Ya lale açmalıdır göğsümüzde, yahut gül..
Hây'dan geldik, Hû'ya gideriz ..

acilangul1

Bir yolcu

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Hoşgeldin kardeşim. Hayırlara vesile olmasını dilerim.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Hoşgeldin tozduman, yediğin içtiğin senin olsun ne yaptın onu anlat bakalım...

tozduman

Moderatör
Moderatör
:) Allah razı olsun turab abi.. Nıyetım kapanmak idi ama Ablam 7 aylık hamıle çok agırlaştı benı eve temızlıge cagırdı .. Yanı Yapamadım :) Temızlık yaptım..
Camları koltukları sıldım ablamda mınık bebegımızın kontrollerıne gitti. Yine siteydeydım günlük rutin konuları takıp ettım fırsat buldukça.
Iyıkı gıttım:) hem ıyılık yaptıgım için huzurluydum, hamıle oldugu ıcın, Allah onlara daha cok merhamet edıyor..
Sanada huzur verıyor..
Teşekkür ederim Allah razı olsun abıcım.

Üst Alt