HIZINI AZALT, YAVAŞLA! mhmt51

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
timemanage.jpg

HIZINI AZALT, YAVAŞLA!
Daha çok gençsin,düşüncelerin yüzünden çevrene yaydığın enerjin var bunu unutma...
İnsan için yavaş hareket etmekten daha yararlı bir şey yoktur. Hızlı hareket ederek biz her şeyi atlıyor ve ıskalıyoruz. Yavaşlayın, mümkün oldukça yavaşlayın. Gücünüzün nasıl arttığını göreceksiniz. biliyorum buna tahammül etmek zordur. Çıldıracak gibi olursunuz .
çünkü daha çok gençsin...

Hayatta biraz zaman ve SABIR verin ki Hayat kendi ilmi ile Sizi biraz yoğursun....
Nefsine hakim olursan azalarin erlerin,askerlerin olur..

Sabır göstereceksin, İnce eleyip sık dokuyacaksınız. Bir halının veya kumaşın değeri santimetre karedeki ilmek sayısına göre değil mi?
Kaba dokunmuş bir kumaşta ilmek sayısı azdır. Ayrıntıları ancak yavaş hareket ederek yakalarsınız. Ayrıntının ve sabrın gücü müthiştir.

Hayda huyda olanlar, langur lungur hareket edenler zamanın sürüklediği kuru yapraklar gibidir...

mhmt51

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Bu mesajı da yayınlayın eğer içinizde bir gram ALLAH sevgisi varsa,azcık delikanlıysanız...

Çocuk gibi buraya konu aç,kendin istediklerini yaz ama benim mesajlarımı sansürle...

Bence sen islam mı daha önemli akp mi onu bi anla varsa o kapasite!

Bak hakaret de yok!Yayınlayın bunu...

Şehide kelle denilmiş,erdoğan haşa ikinci peygamdir diyen bir üyeleri bulunan,ona dokunmak ibadetdir diyenler,doğduğu yeri mübarek sayanlar...

En önemlisi şunu bi açıklayın bana!

Efkan ala Hz.Peygamberimize o hata yaptı,biz yapmacağız dedi...

Ve daha niceler...

Ben bu olanlardan sonra akp ye oy atmaya haya ederim ki çok şükür hiç oyumu da atmadım!Çünkü dinim,akp den daha önemlidir benim için!

Üyeliğimi de silin!Daha da girmem bu forma ama ALLAH korkusu varsa bu mesajı da yayınlayın!

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Bu mesajı da yayınlayın eğer içinizde bir gram ALLAH sevgisi varsa,azcık delikanlıysanız...
Çocuk gibi buraya konu aç,kendin istediklerini yaz ama benim mesajlarımı sansürle...
Bence sen islam mı daha önemli akp mi onu bi anla varsa o kapasite!
Bak hakaret de yok!Yayınlayın bunu...

Şehide kelle denilmiş,erdoğan haşa ikinci peygamdir diyen bir üyeleri bulunan,ona dokunmak ibadetdir diyenler,doğduğu yeri mübarek sayanlar...

En önemlisi şunu bi açıklayın bana!

Efkan ala Hz.Peygamberimize o hata yaptı,biz yapmacağız dedi...
Ve daha niceler...

Ben bu olanlardan sonra akp ye oy atmaya haya ederim ki çok şükür hiç oyumu da atmadım!Çünkü dinim,akp den daha önemlidir benim için!

Üyeliğimi de silin!Daha da girmem bu forma ama ALLAH korkusu varsa bu mesajı da yayınlayın!

Ya Hu Sizin hangi mesajını yayınlamadık ki.. ben azcık da olsa delikanlı değilim sadece insan olma gayrettindeyim...Hele neyse Haydi Hayırlısı Olsun..

"erdoğan haşa ikinci peygamdir diyen bir üyeleri bulunan,ona dokunmak ibadetdir diyenler,doğduğu yeri mübarek sayanlar..."
bunu burada hangi üye dedi el insaf!!

acele ,Keskin sirke kendi küpüne (kabına) zarar

Yâ Muhavvile’l-havli ve’l-ahvâl
Havvil hâlenâ ilâ ahseni’l-hâl…”
“Ey hâlleri değiştiren Allah’ım, bizi en iyi hâle çevir!”

Hâller, hâller ve hâller…
Değişir gider bin bir hâller içinde ömürler…
Bu hâl içre taşırız ebedî hayatımızın gülünü,

Tercihler yumağıdır insan,Yol ayrımındadır hep.
Ya onu, ya bu yolu seçmek durumundadır.
Ve seçtiği yolda da yürümek zorundadır....

Ey kapıları açan Allah’ım, bize hayır kapılarını !
Amin Amin Amin..selametle yolunuz açik Olsun EyvaAllah..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
"Bence sen islam mı daha önemli akp mi onu bi anla varsa o kapasite!"
elma ile armutu karıştırma kocum!!
CHP mi yoksa AKP mi dersen anlarim...Allah cc. güzel ve doğru olanın yanındadır..

mumın1

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Mehmetın Dedıklerıne Kısmen Katılıyorum

Şehide kelle denilmiş,erdoğan haşa ikinci peygamdir diyen bir üyeleri bulunan,ona dokunmak ibadetdir diyenler,doğduğu yeri mübarek sayanlar... Burasına ..

Deccal Oldugu Deccalın Askerlerınden Olduug Iktıdarlık sevgısı herseyı Ben Yaptım Bakın urfa Soyledı Ben yaptım. Surası Bogazdı Eskı Halıne Bakın Sımdı Ne Oldu Bız Yaptık Ben Yaptım Deccalın Isıde Ilahlık Taslamak Degılmı Idı. Muslumanım Dıye Kuranla Ibadetle Secde Ile Gelıp ınsanları Kandırarak Kendı Hımayesıne Alarak. Gecen bır MILLET vekılı Demedı Allah c.c tum vasıflar vardı tovbe est sok oldum adamlar onu resmen ılah olarak goruyorlar ve deccalın de en buyuk oyunu en buyuk fıtnelıgı kendılerıne ıman edmesıdır hemen hemen gerceklestı elıne kuran kerım almıs okumus veya camıye gıtmıs unutmak Peygamber Efendımız s.a.v rıvayetlerde acıkladı kuranda yerı var kurban deccalı bı arastırın bakalım nasıl bırı olucak bende sızı tayyıp erdoganı soyleyeyım .. sıyaset yapmaktan ben haz edmem ama ınanın konu deccalesme olursa sıyasetın dıbıne vururum cunku netıcede haber verılmıstı deccal olmasada askerlerınden ıktıdarlık sevgısı ve ınsanları hımayesı altına alma ılahlık taslamaları.. ınsAllah Kırmamısımdır Bazı Kesımlerı Icımden Gelenlerı Soyledım Bıldıklerımı Oyuzden Daha Ayrıntılı Detaylı Anlatbılırım Yalnız Uzamasını Istemıyorum.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Mhmt kardeşim, İsteyen gelir foruma istemeyen gelmez! Fakat Suçlama ve hakaret olmaz! Memleketin insanları tarafından seçilmiş ve bir makamı temsil eden kişiye Hakaret suçtur. Oy hakkın varsa zamanı gelince gider oyunu kullanırsın! Sağdan soldan duyma- o dedi bu söylediyle bu işler olmaz. Şahsını tanımadığın bir insana hakaret ve suçlama bizim dinimizde yok! Müslümanım deyip hakaret etmek bağdaşmıyor! Bak hiç yoktan tartışma ortamı oluşturuyorsun. Burası siyasetin tartışalacağı bir yer değil. Herkes siyaset paylaşsa burası savaş alanına döner. Dinle parti kıyaslamaya kalkıyorsun. Sen istediğin gibi düşünebilirsin, istersen çık sokağa avazın çıktığı kadar bağır. Fakat buraya siyaset taşıma!

mumın1

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
zaten bır cok ınsan tabı olucak ya ona deccal oldugunu kımse bılmıycekkı sadece ornek verıyorum musluman muslumanın tabıkı dınıne ımanına ırfanına karısamaz bu hakta yoktur . ama kuranda yerı vardır Allah c.c. bıldırmıs Resulu s.a.v bıldırmıs rıvayetlerınde sahabelerıne bır mınderın ustunde bır ogle namazından sonra deccal tek gozludur dıgerı gozu kordur tek bır bakıs acısı dogru Allah c.c vasıflar tayyıp erdoganda var kı Allah c.c. de peygamer efendımız s.a.v de demıslerkı dunyaya gelebılecek en buyuk fıtnedır o Allah c.c. ( kendı mucızlerını ona bahşedecek Kı Bakalım Kullarım Ona Tabımı olucak Resulu Ekrem S.a.v mı. Ummetınemı tabı Olucaklar Dıye . Deccale Tabı Olanlar Iman Edenler Helak Olucak .. Etmeyenler Ise Allah c.c Katında Buyuk Bır Mertebe Sahıbı Olucak ınşAllah . Yanı Deccalın Askerlerıde Var Onun Yolundan Gıdenler Unutmayın Tekrar Dıyorum Deccal Mehdı Ilahlık Taslayarak Bugunlere Gelıcek Insanlara Kendını Sevdırecek Tabı Ettırcek o Nederse Dogrudur Onun Sozunun Ustune Soz Etmıycekler Edemezler Cunku o Haklı Dıye Nakledecekler Kalblerıne Hukum Sahıbı olucak Oldugu Yerde Bır Cok Musluman Helak olucak Rıvayetlere Bakın Sonra Gelın Bu Konu Hakkında Konusalım . Ben Sadece olagın Suphelerden Bahsedıyordum Daha Oncelerıde Sımdıkı kısıden Suphe Icerısındeydım Musluman Muslumana Laf Dememelı Dınde Yerı Yok Dıyen Guzel Kardesım Ozaman Zulm Etmenın Hıc Yerı yok Dınde Dımı Bır Ornek Daha Verıcem Deccal Orta Doguda Meydana Cıkıcak Ve Ortadogunun Tam Eşıgınde Tam Ortasındayız Neredeyse Muslumanların Cogunlugu Nerede Yada Muslumanlık Taslayanlar Mı Desem ? Zınhar Yanlıs Anlamayın Sakın Ha Ben Elestırmıyorum Otur Insanları Gordukce Allah c.c Dua Edıyorumkı Bızı Onlardan Eylemesın Hadıslere Rıvayetlere Bı Bakı Verın Derınlemesıne Maanayı Bu Sefer Kalbte Degıl Beyınde Arayın Mantıgı yurutun Kı Zaten Deccala tapanlar Da musluman olucaklar Ama Muslumanım Dıye Gecınenlerden olup Helak Olucaklar. Ben Deccal Hakkında Ornek Verdım Suphelerım Vaar Ta kı bır Insan Yuzunden Kalkıpta Ilah Dıye Tanıtması tapması Ona Benı Okadar Uzdukı Anlatamam. Nekadar Yanlıs Bır Cumleden Cıkmıs Meger Ucurum Esıgıne Gıtse Kendını Atsa Daha Az Uzulurdum. Allah Affetsın Onu. Keske C. BASKAnıda Cıkıpta Dese Yav kardesım sacmalama dıye bır yayına cıksa bole bır ıtam olabılırmı ya tamam sıze dıyım o zaman bırı sıze kalkıp dese tobe hasa sende Allahın sıfatları vasıfları Peygamber Gıbı Adam dese nekadar hosunuza gıder sız bır musluman olarak vıcdanınız ve merhametınız nekadar rahat eder bıraz Acın Gozunuzu Sızı Erdogan Degıl Allah kurtaracak.. Saygılar .

Not : Ben Partı Felan Tutmuyorum Bılgınıze...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Değerli arkadaşlar! Daha önceden forumda olan tartışmalardan anlaşılmıştır ki; Siyaset tartışmakla hiç bir sonuca varılmıyor! O nedenle burada tartışmaya girmiyoruz. Boşu boşuna insanların kalbi kırılıyor! Herkes yaptığının bedelini ödeyecektir. Kötülük yapan kötülük bulacak. İyilik yapan iyilik. En doğrusunu bilen Allah c.c dür. Onun için rahat olun. Herkes vicdanına bakar kararını verir. Zamanı gelince tercihini yapar. Fakat burada çözülecek veya aydınlığa kavuşturabileceğimiz bir durum yok! Fikirler farklı olabilir ancak dinimiz birdir. Biz ona bakalım! Allah c.c düşmanına iyi gün gösterir mi? Biz Rabbimize güveniyoruz. Herkes hakettiğini bulur. O nedenle o öyle demiş bu şöyle demişlerle uğraşmıyoruz. Bu konuyu kapatıyoruz.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
BİLMEDİĞİNİZ ŞEYİN ARDINA DÜŞMEYİN...YOKSA KAYBOLABİLİRSİNİZ...."

her insan ne yaparsa kendine yapar..
Bilmediğin şeyin ardına düşme; doğrusu kulak, göz ve kalp, bunların hepsi o şeyden sorumlu olur." İsra, 17/36)
İnsan her anından sorumlu yaptığı her şey ve kullandığı her şeyin hesabı sorulacaktır. Bu nedenle işi olmadığı bilmediği bir şeye yeltenmemesi gerekir. Sen sorumlu olduklarin ile ilgilen...

Allah’ın bizler hakkındaki hükmünü merak ediyorsanız, bizi neyle meşgul ettiğine bakın.

HIZINI AZALT, YAVAŞLA!
Daha çok gençsin..Hayatta biraz zaman ve SABIR verin ki Hayat kendi ilmi ile Sizi biraz yoğursun....
Nefsine hakim olursan azalarin erlerin,askerlerin olur..

Biz din kardeşiyiz. Aramızda siyaset sokmak dinimize yapabileceğimiz en büyük ihanetlerdendir.
Bu forumun çizgisi ,isminden belli islamiforumlar.net
Her görüşten insanı biz kardeşimiz olarak görüyoruz. Fakat burası siyasi tartışma yeri değil! Biz tartışmadan kaçınıyoruz! Din kardeşliğinin en büyük düşmanı siyasi tartışmadır!

Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâh"
“Güç ve kuvvet, sadece Yüce ve Büyük olan Allah’ın yardımıyla elde edilir.”

Bulunduğumuz mekan sanal mekanın İslamiForumlar.net Sitesi de olsa, gerek Site Sahibi,gerek admin ve admine olarak,ve üyeler olarak,İslam Dini ekseninde bir duruş ve ahlak sergilemek görevimiz Kişiliğimiz olmalıdır.
Zahirimiz ve özümüz ve maneviyatımız olmalıdır.
Rabb'im bizleri her daim güzel ve bereketli kılsın. amin..

AMACIMIZ ALLAH RIZASI...
Rabbim! Bizleri birbirine karşı hakkı, sabrı ve doğru yolu tavsiye edenlerden, hayırlısını dileyenlerden, şükredenlerden tartışmalardan uzak eyle amin…

Gönlünüzde ki sevgi ,iman meşalesini hiç söndürmeyin,Ki O,en karanlık halde bile sizin yolunuzu aydınlatan Nurdur. .

Üst Alt