Hırçın insan, sevgisiz insandır!

Ab-ı Hayat

Moderatör
Moderatör
Selamun aleyküm forum ailem;

Ben bu güne kadar psikolojiyle ilgili bir alanda eğitim almadım!
Ama kendi karakter ve düşünce yapım dolayısıyla, Allahın hikmetiyle psikoloji konusuna karşı ilgim var!

Çevremdeki gözlemlediklerimi burada paylaşmaktayım!
Son zamanlarda küçük çocuklarda da, gençler de de çok yaygın olan bu hırçınlık tavrı dikkatimi çekiyor ve bunun sebebini sorgulamaya başlayınca anladım ki; bunun altında yatan neden sevgi eksikliği....

Hepimiz bu dünyada farklı aile, farklı kültür ve seviyeden geliyoruz!
Her ailenin kendine özgü bir yapısı, kendine özgü öncelikleri ve değerleri vardır lakin bazı ailelerde yetişen çocuklarda görüyorum ki, hırçınlaşan birey olarak yetişmekteler!

Yani ilgi- alaka gösterilmeyen çocuk ve gençler kendini başka alanlara yönlendirip, sadece maddi olarak tatmin olan bireyler olarak yetişiyor!
Aile yapısı bozuk olan, aile içinde baş gösteren sevgisizlik, ilgisizlik, o küçücük yüreklerinde koca bir dağ gibi yerleşip; kendi kimliğini saklayan, değişik kimliklere bürünen bir insan olmalarına yol açıyor!

bize ne oldu ki? ne oldu da bu kadar maddeleştik?
Hani bizim aile bağlarımız? neden yok olmaya başladı?

Nereye gidiyor bu çocukluk hayalleri yok olan, gençleri yozlaşan topluluk?
Kendimize gelmemiz lazım bir toplum olarak!
Toplumun en temel yapı taşı olan aileler; sizin yapınız bozulursa ya bu ülke nasıl bozulmasın?!!!

Bu ülke nereye gidiyor? diye soracağınıza, benim aile yaşantım nereye gidiyor? benim çocuğum, genç kızım, delikanlı oğlumla yeterince ilgileniyor muyum? onlara sevgimi belli ediyor muyum? derdini, sıkıntısını dinleyip ortak oluyor muyum? diye kendinize sorun!!!

Temeli sağlam olmayan bir aileden, hiç bir millete hayır gelmez! mrhbba.. Uzgunnn

Üst Alt