Hiç birşey hissetmiyorum

• Konuyu başlatan qizlicik
  • Başlangıç tarihi
Q

qizlicik

Kayıtsız
Misafir
Kardeşim Ben Ne Mutluluk Ne Üzüntü Ne Korku Hiç Bir ŞEY Hissetmiyorum Şu Son Günlerde. Neden, Bana Yardım Edermisiniz?

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Merhaba Kardeşim Hiç birşey hissetmiyorum...çok ciddi fiziksel veya psikolojik bir travma söz konusu değilse mümkün olabileceğine inanmadığım bir durumdur.

bir insan olumlu ya da olumsuz mutlaka bir şey hisseder. belki onu çok rahat tarif edemez, kelimelere dökemez ama boşlukta olma hissi bile aslında farklı şeyler hissetmekle alakalı, duyarsızlaşmakla aynı şeydir. Hayatınızda hiç ummadığınız bir anda başınıza gelen kötü bir olay sebep olabilir bu duruma. canınız öyle çok yanmıştır ki artık o acıdan başka hiçbir şey hissedemez olursunuz.

Bazende insanın heyecanını, kaybetmesi,sevgisizlik,Yorgunluk, yoksulluk, yalnızlık, kırgınlık durumudur.insan kendini bu durumda tanıyamaz. hisleri harekete geçirmek için heyecanını tekrar harekete geçmesi gerekmektedir.
yeni uğraşlara ve hobilere ihtiyacın var. işini ,odanı ,kendini değiştir. ve sana heyecan verene kadar devam et... yeni arkadaşlar edin yada yeni, iyi bir hobi bul... çocukluk ,serserilik, bir delilik yap mesela.. yağmurun altında, soğuktan titreyerek koşun..

Birgün yagmur yağarken, Nasrettin Hoca camdan bakıyormuş.Komşusu da koşa koşa eve geliyormuş.
Hoca komşusuna seslenmiş:
-Hiç Allahın rahmetinden kaçılır mı?
Komşu:
-Doğru söylüyorsun hocam, demiş ve de ıslana ıslana evine varmış.
Ertesi gün yine yağmur yağıyormuş ve o anda da Nasrettin Hocanın komşusu odun kırıyormuş.Nasrettin Hoca da yağmurdan ıslanmamak için koşuyormuş.
Komşusu :
-Hocam, dün bana Allahın rahmetinden kaçılmaz demiştiniz, şimdi siz kaçıyorsunuz.
Nasrettin Hoca:
-Ben Allahın rahmetinden kaçmıyorum ki,ona basmamak için koşuyorum..misali muziplik yapin...:tamam:.sırıtık.:,
...

mhmt51

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Keşke bende öyle olabilsem...

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Sanırım böyle durumlar daha çok insanı kendini boşlukta hissettiği zaman oluyor. Hayattan zevk alamama her şeyin anlamsız gelmesi insanın başına gelen duruma üzülmeye mutlu olmaya korkmaya yeterli olmadığını her şeyin boşuna olduğunu düşünmek. İnsanın kendini bazen anlamsız bazende yaşadığı kötü bir olaydan sonra bir boşlukta görmesi ile başlayabiliyor. Allah(c.c) yardımcınız olsun...

Üst Alt