Herşey söz dinleyene verilir!

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Herşey söz dinleyene verilir

* Tasavvufta yaptığı hizmetleri kendinden bilene hain denir
* Herşey söz dinleyene verilir, herşey bu herşeyin içinde vardır

* Aklını bırak kurtul, tâbi ol saadet bul
* İnsana devlet birkaç kere geçer Onun kıymetini bilmeli!

* Fitne çıkaranlar bir günah işliyor Dinleyenler iki günah işliyorlar Bir dinlediği için iki susturmadığı için Sus diyene şehid sevabı var Bir münafık, bir orduyu bozar

* Başta İslamiyet’i tam yaşayan emir varsa, ona itaat tamsa, herkes onu seviyorsa, elinde kuru kılıç bile olsa zafer kazanılır

* İşi ehline vermek lazımdır Ehline vermeyen mesul olur Ehli olmayana verirse yine mesul olur

* Âmir öyle olmalı ki, maiyetindeki herkes (Âmir beni herkesten daha çok seviyor) diyebilmeli

* En büyük düşmanına, en büyük hediyeyi ver
* Her hayırlı işe başlarken besmele söylemelidir

* Çeşitli, lezzetli yemeklerle ve tatlı, soğuk şerbetlerle bedenlerinizi rahat ve hoş tutunuz

* Hayvan yularından, insan sözünden tutulur
* İnsan, her söylediğini bilmeli; fakat her bildiğini söylememeli

* Dertli misin istiğfar söyle, şifa bulursun Bir arzun mu var, kavuşmak mı istiyorsun, istiğfar söyle Fakir misin istiğfar söyle, zararından kurtulursun Zengin misin istiğfar söyle, şükretmiş olursun Allahü teâlâ, “İstiğfar edenin yardımına yetişirim” buyuruyor

* İki ziynet insanı süsler: Tevazu, haya ve edep
* İnsanlara teşekkür etmeyen, Allahü teâlâya şükredemez

* Hayır görünende şer, şer görünende hayır olabilir
* Kim Allah içinse, Allahü teâlâ da onun içindir

* Şükür demek, nimetleri mahallinde kullanmaktır Mesela, göz nimetinin şükrünü yapmak için, Allahü teâlânın bak dediği yere bakılır, bakma dediği yere bakılmaz

* Cahillerle dostluk kurmaktan sakının İslamiyet’i tam bilmeyen, tatbik etmeyen bir kimse, evliyalık yolunda bulunmaya kalkarsa, bunun imanını şeytan çalar Kendisinde keramete benzeyen bazı haller görülürse de bu, şeytanın oyunudur

hacı anne

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Dertli misin istiğfar söyle, şifa bulursun Bir arzun mu var, kavuşmak mı istiyorsun, istiğfar söyle Fakir misin istiğfar söyle, zararından kurtulursun Zengin misin istiğfar söyle, şükretmiş olursun Allahü teâlâ, “İstiğfar edenin yardımına yetişirim” buyuruyor

Allah Razı Olsun KrdTeşekkürlerr

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
'' Cahillerle dostluk kurmaktan sakının İslamiyet’i tam bilmeyen, tatbik etmeyen bir kimse, evliyalık yolunda bulunmaya kalkarsa, bunun imanını şeytan çalar Kendisinde keramete benzeyen bazı haller görülürse de bu, şeytanın oyunudur''

Bunu öğrendiğime sevindim çünkü böyle birisini tanıyorum ve kafam karışıyordu bu ne perhiz bu ne lahana turşusu gibi bir durumdu anlamakta zorlanıyordum hem biliyor anlatıyor tavsiye ediyor donanımlı ama kendi yapmıyor yapmayana kızıyor,üstelikte arada keramete benzeyen halleride beni bulandırıyordu teşekkürler toprağım abim.

Huzur Yolcusu

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm cahillerle Hz. Ali'nin bir sözü var.
Sakın cahil kimselerle şaka etme. Onların halleri ve dilleri akrebin kuyruğu gibidir; derhal senin kalbini zehirleyebilir HZ ALI

Benim eşimde hem maddi hem de manevi çok cahildi, namaz kılması kuran-ı kerimi öğrenmesi konusunda telkinde bulunurken beni aşırı dincilikle suçlamıştı. Nitekim ne yaparsam yapıyım yaptığı yanlışları bildiklerinin yanlış olduğunu günaha girmekten başka hiç birşeye yaramadığını anlatamadım. Ne yaptımsa olmadı ya ben bir yerde birşeyi eksik yaptım yada o yanlışlar nefsine hizmet ettiği için daha tatlı geldiler çok üzüldüm. Ama elimden daha fazlası gelmedi bunları yapmaya çalışırken onu yanlış yoldan korumak isterken kötü yolda görmemek için uğraşırken gördüğüm muamele kanunlar önünde suçlu hale gelmek oldu. Olsun vicdanen rahatım ceza alsamda Rabbimin ve dinimin emrettiğini doğru olanı yaptım. Başına çok daha kötü şeyler gelecek kendisini de söyledim acıma acınacak hale düşersin dedi. Çok yazık hala bana inanmıyor hoş 4 yıl yanımdayken inanmadı bu hale geldi ama hala göremiyor inşallah ben yanılıyorumdur nefret etsemde evladımın annesi haklı çıkmak istemem. Neyse, konuya döneyim ekrem abi çok güzel bir paylaşım olmuş Allah razı olsun...

Üst Alt