Her Peygamber ümmetini Deccal Mesih´den dolayı uyarmış, ikaz etmiş.

Taner Öğüt

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Adem´den a.s. Muhammed´e a.s. kadar gelmemiş, doğmamış Ademoğullarından kafirler kafirinin fitnesi, fesadı.

Dünya ne Kafirler ağırladı, kimleri uğurladı oysa bu Kafir hepsini geride bıraktı, Deccalı aşmanın, geride bırakmanın bir mümkünatı yok ancak onun gibi tastamam bir Kafir olma olasılığı var.

Salih kullardan olmak sadece Allah´tan c.c. istemek yalnız Allahu Teala´ya kulluk etmek. Dünya´ya ve Dünyalıklara kanmamak. Haramlardan vazgeçmek, haramlara tövbe etmek. farzlara yönelmek, farzların yerine getirilmediğinden dolayı tövbe etmek. Zaferin, kurtuluşun anahtarı belli.

İnsanlığın yüzkarası bu kafir kendi kendisini istediği kadar yalanlasın, inkar etsin, gizlemeye çalışsın hem kendisi hemde en has adamları vazgeçemedikleri önderlerinin ne mal olduğunu çok iyi bilir.

Böylesi bir zamanda istediği kadar mücizelere, olağanüstü imkanlara sahip olsun, birçok devletleri arkasına almadan, istibaratlar oluşturmadan, kendisine kul, köle edinmeden böylesi büyük bir fitne ve fesada tekbir kişi veya tekbir Ülke asla sebeb olamaz.

Ne diyorsunuz, hemfikiriz değil mi sırıtık.:,

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Sadece sizin reyiniz mi bu hem kiminle hemfikir olmak istiyorsunuz ben alim degilim bile...

Taner Öğüt

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Senin Alim olman zaten imkansız, öyle sanıyorum Ulema ile karıştırdın.

Sadece sizin reyiniz mi bu hem kiminle hemfikir olmak istiyorsunuz ben alim degilim bile...

Buğün Alim olduğunu iddia eden günün birinde kendisinin Rahman veya Rahim olduğunuda iddia eder.

Gelgelelim kimlerle hemfikir olmak istediğime, aklı başında olan, Allahu Teala´nın ve Peygamberin sözlerini ciddiye alıp, bu sözler hakkında özgürce düşünmeyi bilen herkes ile.

Cin suresinde belirtildiği gibi, cinlerin bir kısmı dahi hayret verici Kuranı-Alim-i dinlemeyi ihmal etmemiş ve içlerinde ki, aralarında ki beyinsizleri böylece ayırt etmeyi bilmişler.

Deccal müptelasına kadar gelmiş kafirlerin önde gidenlerinin hayatlarına bakacak olursanız, hiçbiri yalnız değil. Herbirinin emrinde kendilerine itaat eden yüzlerce hatta binlerce askerleri var, ne var ki bu zamanda ki gibi imkanları oldugu söylenemez.

Böylelerinin izinde giden Kafirler topluluğu altın çağını yaşıyor ve aralarında kendi alanlarına göre birçok önderler bulunsada bunların içinden sadece biri Deccal´dır, Mesih´tir.

Tabi bütün bunları anlamanın yolu gafillerden olmamak yani kalblerin anlayışlı, gözlerin görmeli, kulakların işitmeli olma zorunluluğu sözkonusu ayrıca sadece Alemlerin Kralı olan Allahı c.c. Rabb edinmeli.

Not. Kaldı ki, önde giden kafirler topluluğunun birçoğu kendini Alim bellemişti.

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Efendim hadis başlığı altına konu acmissiniz hiç bir kaynak belirtmeden. Bu konuya hiç mi hiç vakıf değilim. Rabbim ilminizi arttırsın saygılar hurmetler efendim.

Taner Öğüt

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Hadis başlığı altına konu açmamın sebebine gelince...

Efendim hadis başlığı altına konu acmissiniz hiç bir kaynak belirtmeden. Bu konuya hiç mi hiç vakıf değilim. Rabbim ilminizi arttırsın saygılar hurmetler efendim.

Ne Deccal Mesih hakkında nede son İmam Ahmedi Mehdi hakkında Kuranı-Kerim sayfalarında, surelerinde, ayetlerinde bir söz bulamadım oysa Hadis Kitablarında bu iki isime birçok yerde rastlamak mümkün.

Ne yazık ki, Kelamullah hakkında olduğu gibi hadisler içinde bu sözleri biz indirdik, bu sözleri korumak, açıklamak ve okumak bize aittir diye bir söz mevzubais değil. Sure Hicr (15) - Ayet 9, Sure 75/KIYÂME-17,18,19

Durum bundan ibaret olduğu için, Hadis kitaplarına ise herkesin Çin´e, Bağdat´a gitmeden ulaşmaya imkanı olduğundan herkesin Hadisler hakkında kendince karar vermesini daha uygun buldum. Yoksa birçok Hadis yazarın günümüze ulaştığı hadislerini yazmaktan daha kolay ne olabilir ki ?

Üst Alt