Hayra giden hiçbir yol haramdan geçmez

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
hayragidenyol.jpg

Selamun Aleykum Bugun HIZLICA Cuma namazina kosarken..
camimizin velisimi Delisi mi bilemedigim kardesim..dediki..
HAYIRDIR ne bu kacis yoksa Sen Sen olmaktan mi BIKTIN da kaciyorsun..SEN olmaktan BIKTIN isen en iyisi
SEN!!Insan Ol da Gel...hy..
arkamdan da sunu soyledi Heyy Muhacir Hayra giden hiçbir yol haramdan geçmez...
Cocuklarina Sahip cik...

Çocuklara, gençlere dünyanın beyhudeliğini anlatmak, bunu hayat bakışı olarak benimsetmek kadar zor bir şey olmadigini bu gun bir kez daha anlladim..
Hep Boyle genç ve güzel kalacaklarini saniyorlar...agla..:,

Bazı hakikatleri anlamak için ömrün tecrübe patikalarından geçmek gerekir. Peki, yaşanmadan hakkıyla anlaşılmayan şeyler yaşandıktan sonra insan kendini günahlar ile kirlettiginde iş işten geçtikten sonra ne olacak?

Bugun Cuma namazindan sonra agliyarak Affet Beni Allahim diye dua ettigimi duyan ufakligimin dedigi beni bana getirdi..
Anne sen simdi kötü insanmisin da Allah tan af diliyorsun..
ne cevap verecegimi bilemedim...agla..:,

Gelecek nesilleri uyarmak bize düsüyor..İnsanlık daha önce düştüğü çukura bir daha yuvarlanmasın diye örnek veya ibret levhaları birer yol işareti olarak hep canlı tutulmali...
Bu noktada insaf ehline düşen, olan bitenden örnek veya ders almak, büyüklerin tecrübesinden faydalanmak...ve faydalandirmak...

Hayat yolculuğunda karanlık ortasında rotasız yürüyen gencin ışığı ve kılavuzu, ihtiyarın ,Hak dostlarinin tecrübeleri olacaktır.
Yunus gibi hâl ehli, “Son ucu bir nefestir.” diyorsa, bir gence düşen, bu sözün gereklerini kuşanmaktır. Son ucunun bir nefes olduğunu aynel yakin anlamak için ‘son nefes’i vermek mi gerekiyor?

Herkes, yaşı ne olursa olsun, hayatın hızlıca geçip giden bir oyun olduğunu anlamak için geride bıraktığı yıllarına dönüp bir baksın. Geçip gittikten sonra koca zamanlar bir an gibidir..
Ölüm, çoğumuzun korkusu olan bir gerçektir!!
Allah Uyuduğumuz Gaflet Uykusundan Bir Daha Uyumamak Üzere Uyanmamızı Nasip Etsin. ..
Allah cc. Yar ve Yardimcimiz olsun...

Üst Alt