Hayallerim yıkıldı

nurlusima

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Selamün aleyküm hayırlı günler, ben 29 yaşında bekar bir bayanım, aynı yerde çaliştığım biri var, birimlerimiz farklı aynı ortamda çalişmıyoruz ama sürekli birbirimizi görüyoruz. Ben karakter olarak etrafta gözü olan biri değilim, ilk gördüğümde çok etkilendim daha sonra bakamadım. ama farkettimki O sürekli bakıyor. Arkadaşlarında dikkattini çekmiş baktığı. Benim de ona karşi bir ümidim oluştu, aylar geçti bir sonuç olmadı. Öğrendim ki arkadaşlarına kız bulun bana demiş ve buldukları da aynı birimde çaliştığım yakın arkadaşim. Allah aşkına bu kul hakkına girmez mi? yoksa ben kendimi mi kandırdım? Siz ne düşünüyorsunuz Allaha emanet olun.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Selamün aleyküm hayırlı günler, ben 29 yaşında bekar bir bayanım, aynı yerde çaliştığım biri var, birimlerimiz farklı aynı ortamda çalişmıyoruz ama sürekli birbirimizi görüyoruz. Ben karakter olarak etrafta gözü olan biri değilim, ilk gördüğümde çok etkilendim daha sonra bakamadım. ama farkettimki O sürekli bakıyor. Arkadaşlarında dikkattini çekmiş baktığı. Benim de ona karşi bir ümidim oluştu, aylar geçti bir sonuç olmadı. Öğrendim ki arkadaşlarına kız bulun bana demiş ve buldukları da aynı birimde çaliştığım yakın arkadaşim. Allah aşkına bu kul hakkına girmez mi? yoksa ben kendimi mi kandırdım? Siz ne düşünüyorsunuz Allaha emanet olun.

Aleykümselam kardeşim, yazdıklarınızdan anlaşıldığı kadar ile, siz kendi kendinizi kandırmış boş hayallere kapılmışsınız. Aranızda bir konuşma bir yakınlaşma veya bir vaad bulunsaydı sonra da o kişi sizi yarı yolda bıraksaydı o zaman kul hakkından söz edebilirdik. Fakat sadece baktı diye ümitlenmek "dereyi görmeden paçayı sıvamak" olur. Sizin ümitlendiğiniz kişi size bizzat ümit vermediyse siz kendi kendinize zanna kapılmışsınız demektir. Tabii, bunlar insanın fıtratında olan şeyler. O nedenle emin olmadan ümitlenmek sonunda hayal kırıklığına sebep oluyor. Belki de o kişi kendince bir arayışa girmiş o manada size bakmış sonradan da uygun görmeyip başka tarafa yönelmiştir. Yani öyle uzaktan uzağa ortada bir fiil yokken sadece sizin ümitlenmenizden kaynaklanan bir durumda kul hakkından bahsedemeyiz. Yani sizin yazdıklarınıza göre cevaplamaya çalıştım. Bunun yanında başka ayrıntılar varsa durum değişir tabi. selametle

nurlusima

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Evet haklı olabilirsiniz ama o kişi ısrarla sizi seviyor gibi gördüğünde dönüp dönüp bakarsa sizde ümîtlenirdiniz, bu bana göre doğru değil.

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Evet haklı olabilirsiniz ama o kişi ısrarla sizi seviyor gibi gördüğünde dönüp dönüp bakarsa sizde ümîtlenirdiniz, bu bana göre doğru değil.

Bu konuda belki başka düşünen arkadaşlar olabilir onlarda size cevap yazabilirler. Tabii benim yazdıklarım sadece kendi fikrim. Biz buradan bahsettiğiniz ortamı görmeden, olayları yaşamadan yüzeysel olarak fikir söyleyebiliyoruz. Sizde yazınızda "seviyor gibi gördüğünde" demişsiniz. İşte demek istediğim de buna benzer birşeydi. O kişi seviyor gibi görünmeyi acaba bilerek mi yaptı. Yoksa siz mi seviyor gibi göründüğünü düşünüyorsunuz. Belki o kişinin size öyle görünmek gibi bir niyeti yoktu, belki de vardı. Bunu bilmemiz imkansız. Bu ince bir ayrıntı. O kişi özellikle ben bakışlarımla, hareketlerimle ümit vereyim sonrada hayallerini yıkarım düşüncesinde böyle birşey yaptıysa yani kötü niyeti varsa o başka. Diğer bir konu da insan sadece bakışlardan ümide kapılmalı? konusu. Bu da farklı bir boyut. Sonuçta ben sorunuzun cevabını vermeye çalıştım. Kul hakkına girmiyor mu? diye sormuşsunuz. Bu haliyle ortada bir fiil olmadığı için, özellikle kötü niyetle yapılmadıysa kul hakkına girmiyor.. Kötü niyetle, bilerek istiyerek bir plan dahilinde yapıldıysa sizi bir şekilde üzdüğü için kul hakkından sözedilebilir.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Aleykümselam kardeşim, Yaşadığın her hayal kırıklığın seni gafletten uyandırıp hakikatta ulaştıran bir basamaktır...
emin olmadan ümitlenmek hayal kırıklığı yaşatiyor ve sonrasında insan zor toparliyor kendisini...Bu da gecer Ya Hu..

Hayal kırıklığı, öfke, acı, üzüntü, hastalık, gibi bizleri etkileyen pek çok olumsuz olaydan biri başımıza gelebilir.
Elbette burada önemli olan bu tür durumları en az hasarla atlatarak yola devam edebilmek...Atlatamadığımız taktirde
travmalar veya çeşitli rahatsızlıklarla boğuşmak gibi sevimsiz seçenekler de var çünkü..
Ayrıca böyle olumsuz olayların bizlere bir şeyler öğretmek için başımıza gelmiş olduğunu artık neredeyse hepimiz biliyoruz.
Aynı olumsuzlukları tekrar tekrar yaşamamak için, bu kez dersimizi almış ve iyice öğrenmiş olarak yola devam ederiz..

Rüyalar gizemlidir. Bu gizemi çözmek bizi kendi gerçekliğimize götürür..bu da Sizin Rüyaniz..

https://www.islamiforumlar.net/ruya-tabirleri/14147-ruyada-cilek-gormek.html

Hasret

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
aleykümselam kardeşim, umutlanmakda haklısın, erkeklerin çoğu işte böyle bakar durur. Konuşup görüşmeden fazla hayale kapılmak çok da doğru değil. Mantıklı düşünmek lazım. Ne niyetle baktığını bilemezsin. Vardır bir hayır deyip geçip gideceksin. Hem bu sana tecrübe olmuş. Hislerinle beraber akıl nimetini de devreye sok inş.

Üst Alt