Hamsili Patates Dolması

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Hamsili Patates Dolması..

MALZEMELER

1/2 kilo hamsi

1,5 kilo iri patates
1/2 domates
1/2 kuru soğan
maydanoz
kırmızı biber
salça
tuz

HAZIRLANIşI

Hamsileri iyice temizleyin. Kılçıklarını çıkartın.

Patatesleri soyun içlerini dolma olacak şekilde oyun.

Hamsileri bir kapta tuzlayın, soğan ve maydanozu ince ince doğrayın kırmızı biberle karıştırın.

Zevkinize göre diğer baharatları da kullanabilirsiniz.

Eğer hamsilerin tuzu eksik ise bu aşamada tuz ilave edebilirsiniz. Domatesleri yuvarlak bir biçimde kesin.

Hamsileri içi oyulmuş patatesin içine doldurup üstüne soğan maydanoz baharat karışımını koyup yuvarlak kesilen domatesler ile üstünü kapatın ve bir tepsiye dizin.

Tepsiye biraz su koyup orta hararetli bir ocakta 15-20 dakika pişirdikten sonra patateslerin üstüne suda erittiğiniz salçayı sürün ve tepsiyi sıcak bir fırına sürün.

20 dakika sonra tepsiyi fırından çıkarın ve servis yapın.

Buğlem

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
canım ellerine sağlıkbrrvo denemek lazım yoksa nasıl bılcezz tadını dimi yani:D

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
denemek lazım evet gerçi patates hamsiye çok yakışıyor hamsi buğlaması yaparken patateste katıyorum güzel oluyor bu da güzel olur her halde.

Buğlem

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
canım sen yaparsında hiç kötü olurmu tabi lezzetli olur:)

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
Estğfirullah az önceki o güzel baklavanın yanında benim yaptığım yemekler sönük kalır..

Buğlem

Başarılı Kardeşimiz
Üyemiz
Estğfirullah az önceki o güzel baklavanın yanında benim yaptığım yemekler sönük kalır..

canım keşke yakın olsaydık sana neler yapardım ben antep yöresinden ama baklava bilmiyorum utngc..:)

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah RAZI olsun bunlar ne guzel yemek tarifleri..
ama ben de o huner ne arar aboow cikayim helal resturant kapanmadan biryani siparis vereyim veya Elifgul kardesime yemege mi ucup gideyim..
Hey Guzel Allahim ben niye bu guzel yemekleri yapmayi beceremiyorum ve yapmayi sevmiyorum..aassd..hmmnn
Tv de ve forumlarda tek ilgilenmedigim yemek programlari ve yazilaridir..
Lahmacuna da hastayim.. ama kim yapacak.. en iyisi ben bir ahci kardesimiz ile samimi dost olayim...dfgtncddvb..

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
buğlem' Alıntı:
canım keşke yakın olsaydık sana neler yapardım ben antep yöresinden ama baklava bilmiyorum utngc..:)
Allah razı olsun canım yakın olmasakta istanbula gelince belki bir gün seni ziyarete gelirim o zaman senin o güzel yemeklerinden birlikte yeriz Rabbim her şeye kadirdir.:)

Elifgül

Uzman Kardeşimiz
Üyemiz
gönül sızım' Alıntı:
Allah RAZI olsun bunlar ne guzel yemek tarifleri..
ama ben de o huner ne arar aboow cikayim helal resturant kapanmadan biryani siparis vereyim veya Elifgul kardesime yemege mi ucup gideyim..
Hey Guzel Allahim ben niye bu guzel yemekleri yapmayi beceremiyorum ve yapmayi sevmiyorum..aassd..hmmnn
Tv de ve forumlarda tek ilgilenmedigim yemek programlari ve yazilaridir..
Lahmacuna da hastayim.. ama kim yapacak.. en iyisi ben bir ahci kardesimiz ile samimi dost olayim...dfgtncddvb..
gönül sızım sende de vardı hünerler çok olmasada kendinize yetecek güzel hünerleriniz vardır elbet.bak seninde o güzel gönül sızılarının sözleri yazıları bende yok Rabbimiz her kuluna ayır ayrı yetenekler vermiş.hem sen buradaki tarifleri aç bak öğrenirsin.::komik..canın sağolsun canım benim ya yakın olsak bende sana bu güzel tariflerden yapardım ayrıca senin o güzel yürek sızılarını karşında oturup dinlemek isterim.:)acilangul1

Üst Alt