Gurbetten Silaya Hizmet yolunda

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum dun aksamdan beri icimde huzun..mutluluk ve ACI ile bir duygu karisimi tufani yasamaktayim...
Allah-tan dua ederken samimi olun olunur ki duaniz kabul edilir duaniz ile imtihan edilebilirsiniz derdi rah. annem...
Bu Gurbet Diyarina ilk geldigimde musliman Hanim doktor bulmakda zorluk cekmistim..ve Yeni gelmis kimsesizligimin muhacirligi ile soyle bir Dua etmistim..
Eyy Rabbim ne olursun bana bir Kiz evladi nasip et de Onu Doktor yetismesi icin elimden geleni yapayim.. Doktor olsun Doktor olmiyan ulke ve kesimlerde insanlara ve insanliga hizmet versin!
Burada tesseturlu imanli doktorlarimiz olsun diye gozyaslarim ile Rabbimden boyle bir hacet istemistim..
Ve hamd olsun Rabbim duami kabul etti ve Kizim cok basarli bir ogrenci ve su an Tip fakultesinin 2. senesini okuyor...
Tesseturlu ve burada Universitede musliman genclik Baskanidir!
Ve Turkiyede herhangi bir hastahanede staj gorebilmesi icin basvuru yapmisti..
dun onun İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi nde yaz tatili icin staj icin kabul edildigi haberini aldik..
evet istanbul benim dogdugum yer evet ezan sesleri altinda din kardeslerine kendi milletine hizmet verecek.. evet ilk kez mubarek Ramazan ayinda istanbulda hastahanen misafirhanesinde yurtta kalacak.. her sey cook guzel Allahim!!
ama ben bir anneyim..ilk kez kizimdan ayrilacagim.. kinali kuzum orada Silada annesiz ne yaparki..
Ramazanda oruclu iken ona kim sahurda zorla yemek yedirir ki..
Biliyorum Allahim! biliyorum.. Hizmet yolunda ama yinede ben bir Anneyim...gozyaslarim sitem heleki isyan degildir sadece evladindan ilk kez ayrilacak olan bir yarali annenin gozyaslaridir...
biliyorum Allahim biliyorum gurur duymam lazim ama Evlad hasretti bir baska canim yaniyor..
bakarsiniz dayanam ben de oraya gelirim ..

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
maaşallah hayır olsun inşAllah, hiç merak etmeyin kardeşim niyet iyi akibet hayır olacak Allah izin verirse, Bize de bir vazife düşerse seve seve yardıncı oluruz inşAllah. Rahat olun, Hem burada çook imanlı arkadaşlar edinecektir inşAllah...Merak etmeyin..Tabi birazda kendiniz için üzülüyorsunuz fakat, ne yapalım kuş yuvadan mutlaka birgün uçacak...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Cennet annelerin ayağının altındadır buyurmuş peygamber efendimiz(s.a), öyle bir makam verilmiş ki analara anlatılması zor...
anne Ne de olsa ayaklarının altı öpülecek kişilerdir onlar...
Hele ki bu ülke için hizmet edecek aslanları yetiştirip, kokusuna doyamadan onları vatan hizmetine verenler...
Bu hizmet kimi zaman askerliktir, kimi zaman doktorluktur, kimi zaman öğretmenliktir...
Görevini layıkıyla yapacağım dedin mi, gözün görmez olur hiçbir şeyi, hele ki vatana hizmete adadıysan kendini anacığında olsa göremez olur...
Bilirsin oracıkta oturur amma velakin varamazsın yanına. Öpemezsin, koklayamazsın şöyle doyunca. Vatana hizmet için oldun mu da konu, o anacıkta ağzını açıp ta tek kelime söylemez, sabır eder, vatan için der durur öylece.
İşte bu yazıda evlatlarının kokusuna hasret olup ta, vatan için sabreden analar için olsun...
Onların sabırları ile bu memleketin ayakta tutuyor ne olur unutmasınlar...
Asker yolu bekleyen, mecburi hizmet için kızını kendinden binlerce km uzağa gönderen, evladını memlekete hayırlı bir evlat olarak yetiştirmek için kendini hiçe sayan anaları unutmak mümkün mü acaba...
Bu millet her birinize muhtaçtır. Bu yürüdüğümüz yollarda sizlerin her birisinin alın teri vardır...

bu hayirli evladlari yetistiren butun Annelerden Allah RAZI olsun..Sabri cemil versin...
Hamd olsun benim Kizim 3 ay hizmet verip geri gelecek Ya Hizmet icin yolla cikip bir daha hic donmiyen donemiyen
evladlarin Annelerini bir an dusundum ve bu halime de cokca sukr ettim Elhamdullilah...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
maaşallah hayır olsun inşAllah, hiç merak etmeyin kardeşim niyet iyi akibet hayır olacak Allah izin verirse, Bize de bir vazife düşerse seve seve yardıncı oluruz inşAllah. Rahat olun, Hem burada çook imanlı arkadaşlar edinecektir inşAllah...Merak etmeyin..Tabi birazda kendiniz için üzülüyorsunuz fakat, ne yapalım kuş yuvadan mutlaka birgün uçacak...

zaten en buyuk tesselim ezan sesleri altinda Takvali, dindar suurlu guzel insanlar ile tanisabilmesi..
Ona en buyuk Duam Allahim kizimin yollarina Hayirli, guzel, ihlasli mumin insanlari yoluna cikart amin...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Cennet annelerin ayağının altındadır buyurmuş peygamber efendimiz(s.a), öyle bir makam verilmiş ki analara anlatılması zor...
iste ben de bu analik makamina layik olmaya calisiyorum. Yardim Et Allahim!!bu makama Senin Rahmettin olmadan ulasamam.. ulasamiyorum bir turlu...

Ahh Gonul SIZI-m SIZ liyor..KIZIM 12 haziran da İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi nde yaz tatili icin staj icin istanbulla hareket edecek ins.agla..:,
kızımdan ilk kez ayrılacağım ..daha simdiden ana yuregime çok zor geliyor...endiselerim ,korkularim var.. Ana Yuregi iste..
KIZIMI Onu Yaradana teslim edecegim..
Gurbetten SILA ya Gonul kusumu gonderecegim..
KIZIM tesseturlu..Turkiyede Tesseturlu calisamaz gibi soylentiler var.. ama KIZIMI kafasini kesebilirler ama Tesseturune el uzatirmaz Hamd olsun..Iffetim, namusum, inancim.. Hayam, muhafizim, edebim,Sururum der Ortusune...
Bilmiyorum ne olacak ama Kizim Turkiyeye Turk olarak degil Yabanci uyruklu kendi Tip fakultesi tarafindan gonderiliyor.. sadece gidecegi ulkeyi O secti.. Anasinin Dogup , buyudugu ulkeye, Ana Vatana hizmet etmek istedi..Allah Kerim....

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Allah yar ve yardımcısı olsun inşallah.
o tesettür meselesi türk öğrenciler için geçerli olması lazım yabancı uyruklu öğrenciler için geçerli değildir, zaten geçenlerde bir gazetede okuduğuma göre o uygulamada kalktı herhalde bu nekadar doğru onu bilemem.
herşeyin hayırlısı, allah cc. kızınızın yürüdüğü yolu açık ve aydınlık etsin inş.duaa..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Allah RAZI olsun..hüzün, kaygı-endişe,mutluluk, gurur arasi acaip bir duygu..iman,hizmet Ana yuregi arasinda git gelmeler belki...
EVLAT HASRETİ Ne desem gönlüme geçmiyor sözüm.
Öpemezsin, koklayamazsın şöyle doyunca.
insanliga, Vatana ,kendi din kardeslerime en onemlisi dogdugum ulkeye Vefa borcumu hizmet için oldu mu
sabır eder, hizmet için der durur öylece.Rabbime cokca Sukr ederiz..
ama anayim iste ayrilik gunu yaklastikca icim hüzün ile doluyor..

"El sendedir dil sende, diken sende gül sende.. Her an imtihandasın unutma; Ağlasan da gülsen de..."

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
tesbihhyr7.jpg

Ahh Ayrilik.. ve Teslimiyet..KIZIM dan ayrilma saatleri yaklastikca icimde, yuregimin derinliginde Ana Kalbi kaniyor...
Biliyorum..Dünya misafirhanesinde bir misafiriz hepimiz. Yerimiz yurdumuz sabit değil. Gelen gidiyor, giden de bir daha gelmiyor...
Yaşamımız buna göre programlanmış sanki..
dünyaya gelirken gitmek için geliyor Buna rağmen bir yerden bir yere giderken yine de zorlanıyoruz.. ZORLANIYORUM..
Çünkü gitmenin ardında ayrılık ,gam, keder, hasret hüzün getiriyor..Ve hüzünlü kalbe de O cc. dokunuyor Kalbimdeki kasvetti al Yarrabi..
biliyorum evladindan ayrilan tek Anne ben degilim..
ama ayriliga alisamiyorum bir turlu..affet Beni Allahim!
Rabbime Emanetsin Sen diyerek evladimi Sila ya Ana Vatana hazirliyorum..

Uzgunnn

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Allah güle güle gelip gitmek nasip etsin inşallah, allah sizede sabırlar versin kardeşim, allah kavuştursun...
Not: aslında, Allah güle güle gidip gelmek nasip etsin deriz, ama kardeşimiz amerikadan türkiyeye gelecek inşallah...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ah,bir elime geçse, ayrılığı öldürürdüm.
Hafız-ı Şirazî…
Yasadigimiz her an bizim icin hem imtihan, hem de deneyimdir ...ama bazen gel de imtihana katlaniver..
Allahin insanlara verdigi en büyük nimetlerden biri de alişmak...
insan sevdiklerinden ayrilinca ,kaybedince alişamasa idi bu aciya nasil dayanirdi acaba?
Bu gun KIZIMI gozyaslarim ile HAYIRLISI ile ugurladim..
aslinda mecbur oldugum icin mi KIZIM gitmeyi tercih ettigi icin mi formalite icabi mi desem bilemiyorum!
yuregim gitmesine RAZI degil di ana yuregi iste ama KIZIMIN kararina saygi duyarak onu destekleyip gondermeye karar vermistim.. aklim ile ama yuregim degil!!..
havaalanina gittik Turk Hava yollari 3. terminaline.. icimden bir parca koptu sanki..ve ne beklersiniz 3. terminalde uluslararasi bir Sorun cikmis ucus ertelenecek dediler...
Bekle bekle.. olmuyor ucak kalkmiyor...
aman Allahim bu ne ilk kez Turk havayollarinda sorun cikacak o da benim KIZIMIN ucusuna rast gelmesi tesaduf mu idi..
ama kainatta tesadufe tesaduf edilmiyecegini cook iyi biliyordum..
o zaman sebep ne idi?
yoksa bir Gurbetci muhacir Annenin Ahii mi ucagin kalkmasinii engeliyordu bu olabilirmi idi?
RIZA_siz gidilemiyordu..sanki annenin duasi kainatti etkiliyordu.. boyle bir sey olabilirmi idi?
Dost elinden gel olmazsa varılmaz. Rızasız bahçenin gülü verilmez-di....
ben gonlumun gullunu vermeye RAZI degildim aslinda...
ve bir kenara cekilip Allahim Ben KIZIM dan RAZI-yim Sen de RAZI ol...Onu Koru!
hizmet ehli olmasi icin turkiyenin kapilarini lutfen ac.. ben Kizimin gitmesine RAZI yim.. diye dua ettim..
baska bir care aklima gelmedi...ve 6 saat tehir ile en sonunda KIZIM istanbulla uctu Hamd olsun...
O An kendimi cook yorgun.. yasama sevincim, enerjim gitti bir an sanki...sanki ben-den, yuregimden bir parca koptu..
Hamd olsun benim Kizim 3 ay hizmet verip geri gelecek Ya Hizmet icin yolla cikip bir daha hic donmiyen donemiyen evladlarin Annelerini bir an dusundum
ve bu halime de cokca sukr ettim Elhamdullilah...
ins. KIZIM geri gelecek Allah-in izni ile..
Eyy Rabbim ana vatani, istanbullu, bir baska Rahmettin ile KORU..lutfen cunku icinde cigerparem var!!
biraz once eve geldim..
Kizimin odasina gittim ..esyalari, yatagi, calisma masasi, laptopu,seccadesi, namazligi resimleri her sey de kizimin kokusu vardi!
her tarafta KIZIMIN hatiralari, gulen simasi, Anne diyen sesini duyuyordum sanki...
albumune baktim.. dogdugu gunde o tatli bebek ,orta ve liseyi 1. ile bitirdigi mezuniyetti..
her tarafta kizimi goruyorum.. bu ayriliga dayanmaliyim alişmaliyim..
Affet beni Allahim bugun ben yillar once anneme yasattigim duyguyu yasadim..
rah. annem de ayni aciyi kendi annesine yasatmisti..
"Ve sükut…Tefekküre duran derviş gibi narin... Sızı ince, yara derin...
KIZIMI ve butun anne evladlarini Allaha emanet ediyorum..
bize Sen-den gelene razı olmayı öğret...Allahim!
Amin..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Bu da geçti ya HUU...Yarin ins. HAYIRLISI ile KIZIM geliyor..cok heyecanli..Mutlu ve Ana yuregi iste tedirginim...
Bu Gece Yolla cikiyor Yarin Onu buradan 200 km uzakliktaki sehre havaalanina almaya gidecegim..
eveet bugun halen Bayram ziyarettine gelmis olan arkadaslarim var..ama bundan ote evi temizliyor
ve KIZIMIN sevdigi yemekleri, tatlilari yapiyorum...ama O da anasi gibi cook yemek secen biri...ayni benim cocuklugum kuru leylek...cddvb..
Yarin forma girmem artik butun gun KIZIM ile ozlem gidermek isterim ins.acilangul1vvcc..
Geçmez..bitmez.. gibi görünen her şey geçer. Geçip gitmeyen tek şey "bu da geçer ya hu" kaidesidir...
YARIN KIZIM GELIYORR..tabi bavulunda kardesine hediyeler ve bana cook sevdigim pismaniye,lokum,taze finduk ve cekirdek de
getirmeyi unutmaz benim ana kuzusu...Ekrem adminimiz ve karadenizde yasiyanlar findukun yesil yapraklar icinde oldugunu bilirler
ama burda o sekilde findugu hic kimse gormedigi icin..mahsustan KIZIM dalindan koparilmis taze findugu getirir ki herkes gelip hayranlik ile bakar..
tadi bir baska sut misiri gibi cook taze iste bunu burda bulamazsiniz..

EL MÜHEYMİN...gözeten koruyan... Allahim Herkesin evladini koru benimkini de ..selamet ile yolculugunu kolaylatir amin..

acilangul1

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Maaşallah gözünüz aydın diyelim:) Hadi bakalım yarın iznlisiniz, hasret giderin kızınızla bol bol

EL MÜHEYMİN...gözeten koruyan... Allahim Herkesin evladini koru benimkini de ..selamet ile yolculugunu kolaylatir amin.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Maaşallah gözünüz aydın diyelim:) Hadi bakalım yarın iznlisiniz, hasret giderin kızınızla bol bol

EL MÜHEYMİN...gözeten koruyan... Allahim Herkesin evladini koru benimkini de ..selamet ile yolculugunu kolaylatir amin.

Allah RAZI olsun baskanim..Uzgunnn
Dun KIZIM ile uzun uzun konustugumda biraz huzunlu oldugunu fark ettigimde nedenini sordugumda..
Anne Bugun teyzelerim ile anneannemin mezarina gittik..Dua ettim ona dedim ki'
anneanne annem Seni cook ozluyor..SIK SIK gizli gizli agladigini biliyorum..Sana cook dua ediyor..
Senin cok iyi bir anne oldugunu hep anlatip duruyor.. ama anneanne benim de Annem dunyanin en vefakar..cefakar
annelerin en iyisi ve guzeli..deyip cook agladim anne..
megerse Annesizlik kimsesizlikmis bunuda Senden ayrilinca anladim anne diye tel da ne cook agladi dun..
Allahim! Sana sukurler olsun boyle bir evladi nasip ettigin icin..O benim sadece KIZIM degil Gurbet diyarinda Can yoldasim..
sag elim, kolum.en buyuk destegimdir!!
sirf Kalp hastasi oldugum icin doktor olmaya karar vermisti..
beni ve dunyadaki annelere yardim edip cocuklar yetim kalmasin diye cocuk aklina doktor olmayi koymustu bir kere..
Allahim beni gurbetlik ile imtihan ettin ama dunya ve ahiret icin evladlar verdin...

Uzgunnn

https://www.youtube.com/watch?v=zy77cQcggm0&feature=related

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Selamun Aleykum..KIZIM hamd olsun sag salim geldi....:tamam:.
Bu sabah erkenden yolla cikip ilk once Turk konsolosluguna ,Turkiyedeki bir mal varligi
konusunda vekaletname vermek icin ugradim...
tmm hal edik kac para $28.00 dolars dediler ok..$30.verdim..ustu kalsin bir cay icin diye memnuniyetimi belirteyim..derken
turk memuru demez mi tessekurler ama alamam!!YASAK...abowwwxxzzl..
cok hosuma gitti..desenize adam oluyoruz veya zorla insan olmamiz icin kanunlari kullaniyorlar..:bilmemm:.
neyse sonra KIZIMI aldim..istanbul resturantinda yemek yeyip evimize..geldik..bavulari acti..dunya kadar hediye..alkis:;:
ama en guzel hediyem KIZIM-dir..
neyse..onun ile ilgileniyorum..ins.yarin ruyalarida Allah-in izni ile
Tabir etmeye calisacagim..HAYIRLI GECELER...:)

İnsanı ateş değil, kendi gafleti yakar.
Herkeste kusur görür, kendisine kör bakar.
Neye nasıl bakarsan, o da sana öyle bakar..yeterki güzel bak...güneş elbet doğar...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
ar129896184365068.JPG

KIZIM geldi evde bir bayram havasi yasiyoruz...:tamam:..:tamam:.
YARIN ins. oglumun gec kalinmis dogum gunu partisini hazirliyor..
Thomas tren partisi olacak...Yani Cocuk treni kiralayip bahcemizin etrafina dosenip yarin arkadaslari ile bahcede trende gezecekler ve palyaco, balon ve oyunlar ile Dogum gunu kutlanacak...
ve bu Hafta sonu sonrasi burda okullar aciliyor.. yani bu hafta sonu da resmi Tatil bizde...
o yuzden pers. pazartesiye kadar cocuklarim ile Florida ya tatile gidecegiz ins.. O yuzden Ruya ve Muhabet bolumu biraz aksiyabilir.. ins. pazartesinden sonra herkes okulluna ve Ben is yerime ve Ozgurlugume...:tamam:.islikcalan
o zaman bol, bol Foruma girmeye vaktim olacaktir.. çokk kommikk
Selamet ile Hayra Kalin...msum..sırıtık.:,

Üst Alt