Gurbette bayramlar

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Gurbette bayram nasıl geçer ?
Bayram gurbet diyarına hiç uğramazki nasıl geçtiğini bilelim..Annasiz.. Yarsiz.. Yarensiz.. Ezansiz basliyan bir bayram Sabahi mi olur ?
Annemin.. babamin.. agbimin.. mezarina gidip bir dua bile okuyamadim..
mezar basinda aglar iken.. ablalarima kardesime bile sarilamadim..
Bayram dersin..bir kanadın kırık ..Bayram dersin vatan dersin sonra yüreğindeki yangınla bi başına kalıverirsin…
İçine akıttığın göz yaşları ile söndürmek istersin yürekteki bu yangını heyhat yoğun alevin üstüne musluk suyu akınca ateşin iyice alevlenmesi gibi yüreğindeki yangın büyür,büyürde sadece seni yakar…
ama burada bulunan benim gibi yetimlerimi.. sevdiklerimi.. kimsesizleri,..
yasli muhacir nenelerimi yakmasina izin vermem!!!Eyy Gurbet.. EYY kimsesizlik Sana meydan okuyorum..
Eyvallah demiyorum..
beni acittin ama sevdiklerimi acitmak icin ilk once beni ezip gecmen gerekecek diyerek sahlaniyorum..
yetimlere.. cocuklaa ev.. evv paket paket hediyeler dagitildi.. bayram festivaleri yapildi..
bayram senlikleri duzenlendi.. bayram konserleri .. oldu.. eglendik.. gulduk.. muhabet ile birbirimizin.. kimsesizligine sarildik..
İstiyorsan HAKK'a varmayı, meslek edin gönül almayı... Bırak saraylarda mermer olmayı, toprak ol bağrında güller yetişsin...
tek tek yasli nenelerimizi ziyeret ettik.. ellerini optuk HAYIR dualarini aldik.. benim ufakliklar iyi bir harclik topladilar..her gittigimiz evlerde..islamin Sevgi.. Huzur ve barisi goturduk..
muslimanin musliman uzerindeki hakk ve HUKUK dan bahsettik... Eyy Gurbetteki Bayramlar artik Sevdiklerimi acitmaniza izin vermiyecegim..bunu da boyle bilin Artik..
sirf Allah RIZASi icin.. mahzun gonulleri bayramda Ramazanin bereketi ile sevindirdik.. Elhamdullilah..
Rabbim Bana Indireceğin Her Hayr'a Öyle M/uhtacım Ki" ~Kasas 24~

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Gurbette bayramı geçirmek ,bunu anlatamam, yazamam Dili yok kalbimin,ondan ne kadar bizârım...
Bayramlarda Gurbette kendimizi öylesine yalnız hissederiz ki.. Hiç bir şey bu yalnızlığı doldurmaz. Sevdiklerimizin yanında olmak ister ,birlikte geçirdiğimiz güzel bayramları hatırlarız.

Bayram sabahı Kalbinde kocaman bir boşluk ile uyanırız. Bayram sabahı gurbette elinizdeki tek imkan telefon,skype dir.
Teknoloji sayesinde birazda olsun özlemler giderilir. Sevdiklerimizin neler yaptığını, kimlerin gelip gittiğini sorarız.
Bir şekilde oradaymış gibi hissetmek ister, kendimizi bir çocuk gibi kandırırız.

Bir gün sevdiklerimizi göreceğimiz ümidiyle İnşallah bir daha ki bayrama der avunuruz. Ya bir daha hiç bir bayram da göremeyeceğimiz sevdiklerimiz var ya işte!
en çok da bu canını acıtır!!Ne kadar istesekte onları bir dahada hiç göremeyeceğiz. Özlemimiz hasretimiz hep varolocak.

İçimizde kanayan bir yara olarak kalacak. Yaralar zaman ile kabuk tutar. Ancak bayram sabahları bu yaraların kabuğu kalkar da altindan Anne ,can ,hasret gibi acı akar....
Sanki o sevdiklerimizi daha dün kaybetmişiz gibi zakkum kanar. Bayram sabahları tüm duygular gibi o yarada açılır.

Gurbetteki bayramların bir gün bitmesi ve sevdiklerimizle geçirceğimiz nice bayramlara ... Bu bayramın ve gelecek tüm sevdikleriniz,
özledikleriniz ve yanınızda olmasını istediğiniz insanlarla geçmesi dileğiyle...
Beni Gurbette Boşverin Siz Sevdiklerinizle güzel ,Sevgi dolu ve huzurlu bir bayramlar geçirmeniz duasi ile...
acilangul1

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Rabbim tuttuğumuz oruçları kabul eyler inşallah ?❤?
yine gurbette bir Bayram daha !! Gurbette Bayramlar bir başka hüzünlü garip Hasretlerin bittiği barış sevginin ,insanligin hakim olduğu bir bayram geçirmemizi diliyorum İyi bayramlar,Herkesin bayramı kutlu olsun..gurbetten sevgiler Selamlar..acilangul1acilangul1kgüll..,kgüll..,:.dost.

Kelebek83

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Merhaba sevgili Gönül sızım,
Sizinde bayramınız kutlu olsun, musmutlu, neşeli bir bayram geçirmenizi canu gönülden dilerim.
Çok çok sevgiler......

Üst Alt