Günahları sevaba çevirmek için!

Ekrem

Yönetici-Admin
Yönetici
Süper Mod
Üyemiz
Günahları sevaba çevirmek için!!
MÜJDE! MÜJDE! MÜJDE! İŞLEDİĞİNİZ “günahları” “sevaba” ÇEVİREBİLİRSİNİZ.

-BULUNDUĞUNUZ HER YERDE “biri” DAHA VAR. O SİZİ GÖRÜR, İŞİTİR VE YAPTIKLARINIZI KAYDETTİRİR. FİLMİNİZ YA “Zebani”liktir. Ya da “Huri”lik.

- NE ZAMAN “gölgeme” BAKSAM, GÖLGEMİN “Rad-15”i YAŞADIĞINI, TESLİMİYETİNİ GIPTA EDER; “YA RABBİ!! GÖLGEMİN SAMİMİYETİNİ BANA NASİP ET” DİYE DUA EDERİM...

( Rad 15. Göklerde ve yerde bulunanlar da onların gölgeleri de sabah akşam ister istemez sadece Allah'a secde ederler.)

- MÜJDE! MÜJDE! MÜJDE! İŞLEDİĞİNİZ “günahları” “sevaba” ÇEVİREBİLİRSİNİZ. YANLIŞ OKUMADINIZ. BUNUN İÇİN (Furkan-70)’i OKUYUP PRATİK YAPMANIZ YETERLİ. E HADİ BİSMİLLAH...

( Furkan 70. Ancak tevbe ve iman edip iyi davranışta bulunanlar başkadır; Allahı onların kötülüklerini iyiliklere çevirir. Allah çok bağışlayıcıdır, engin merhamet sahibidir.)

- İNFAK EDERKEN GÖNLÜMÜZDEN KOPAN PARÇANIN BÜYÜKLÜĞÜ “Cennetteki bahçemize yeni fidanlar dikilmesini sağlar” HELE DE VERECEKLERİMİZ “SEVDİKLERİMİZDENSE...”

- İMANIN ONAYLADIĞI “bilgi”, PRATİĞE YANSIR. BİLGİ ÇOK “amel” AZ İSE İMANDA PROBLEM VAR DEMEKTİR. PROBLEMLİ İMANLI DA, ATEŞTE “zebanilerle dans eder.”

-AİLEMDEN HERHANGİ BİRİLERİ NE ZAMAN “CENNETLE ARAMA GİRMEK İSTESE” ONLARA “Mearic-11-14”ü HATIRLATARAK “KENARA ÇEKİLMELERİNİ” TALEP EDER. “ISLAH OLMALARI İÇİN” DUA EDERİM.

( Mearic 11. Birbirlerine gösterilirler (fakat herkes kendi derdindedir). Günahkâr kimse ister ki, o günün azabından (kurtuluş için), oğullarını,
12. Karısını ve kardeşini,
13. Kendisini koruyup barındıran tüm ailesini
14. Ve yeryüzünde kim varsa hepsini fidye olarak versin de, tek kendini kurtarsın. )

- ÖMRÜMÜZ üç kutu İÇİNDE GEÇİYOR “Ev, araba ve işyeri” KARANLIK, BUZ GİBİ VE DAR OLAN 4. KUTUDA SON BULUYOR. BU KUTUYU YA Huriler AÇAR YA DA Zebaniler...

- NE ZAMAN “günah” İŞLESEM ŞEYTANIN BİR SIFIR ÖNE GEÇTİĞİNİ BİLİR, GOLÜ “TÖVBE VE SALİH BİR AMEL İLE” İPTAL ETMEYE ÇALIŞIRIM.

- İNSANIN ÖMRÜ “saat pili” GİBİDİR. NE ZAMAN, NEREDE BİTECEĞİ ÖNCEDEN BİLİNMEZ.

- NE ZAMAN “yatağıma” UZANSAM “Al-i İmran-191”in BANA “Nazil” OLDUĞUNU HİSSEDER, ALLAH’I ZİKREDEREK DİLİMİ “Islak” TUTMAYA ÇALIŞIRIM.

(Al-i İmran 191. Onlar, ayakta dururken, otururken, yanları üzerine yatarken (her vakit) Allah'ı anarlar, göklerin ve yerin yaratılışı hakkında derin derin düşünürler (ve şöyle derler Rabbimiz! Sen bunu boşuna yaratmadın. Seni tesbih ederiz. Bizi cehennem azabından koru !)

-NE ZAMAN “uyumaya” ÇALIŞSAM (ZÜMER-42) AKLIMA GELİR. “Ya dönmezse?” “DİYE DÜŞÜNÜR” “GÜNAHLARIMIN AFFI İÇİN TÖVBE EDER”, YORGANIMI ÜSTÜME ÇEKERİM.

(Zümer 42. Allah, ölenin ölüm zamanı gelince, ölmeyenin de uykusunda iken canlarını alır da ölümüne hükmettiği canı alır, ötekini muayyen bir vakte kadar bırakır. Şüphe yok ki, bunda iyi düşünecek bir kavim için ibretler vardır.)

-NE ZAMAN HAREKETE GEÇMİŞ “bulut” GÖRSEM “Araf 57”nin BANA “göz kırptığını” HİSSEDER; ALLAH’IN HER AN FAALİYETTE OLDUĞUNU DÜŞÜNÜRÜM.

(Araf 57. Rüzgârları rahmetinin önünde müjde olarak gönderen O'dur. Sonunda onlar (o rüzgârlar), ağır bulutları yüklenince onu ölü bir memlekete sevkederiz. Orada suyu indirir ve onunla türlü türlü meyveler çıkarırız. İşte ölüleri de böyle çıkaracağız. Her halde bundan ibret alırsınız.)

- AZRAİL (A.S.) IN KARŞINIZA GEÇİP SAATİNE BAKARAK; (BİRAZ DAHA VAKTİN VAR. İSTERSEN OYALANMAYA DEVAM ET. İSTERSEN DE “öteki taraf” İÇİN HAZIR OLMAYA ÇALIŞ) DEDİĞİNİ İŞİT.

-SAYILAMAYACAK KADAR ÇOK NİMET KARŞISINDA KOLAYCA HESAP VERMENİN YOLU, “NİMETLERİ TEFEKKÜR ETMEK, TEFEKKÜRÜ İBADETLE SÜSLEYİP NİMETLERİ ANLATMAKTAN” GEÇER.

-SAHABELERİN İMANLARINI ARTIRIP BAYRAM YAPTIĞI SAATLERİ “UYKU İLE KATLETMEMİZ” GÜNAH OLARAK YETER BİZE.

- AHİRETTE, AİLENİZDEN SEVAP İSTERKEN; SİZLERE “zırnık” VERMEYECEKLERİNİ BİLİYOR MUYDUNUZ?

-NE ZAMAN“günah işleme potası” NA GİRSEM SOL TARAFIMDAN “sakın ha!!. MÜREKKEBİMİ CEHENNEMDEN ÇEKTİM. YAZARSAM yanarsın!.” DİYE BİR SES İŞİTİR GERİ ADIM ATARIM.

-NEZAMAN “zenci” GÖRSEM, KAYA ALTINDA YÜKÜMÜ HAFİFLETEN “Bilal” AKLIMA GELİR. YA RABBİ!! SEN, EHED! EHED! DİYEN ŞEHİD’E VERDİĞİN İMANI BANA DA VER DİYE DUA EDERİM..

- KOCASINI “Cihad”a GÖNDEREN BİR KADININ YAKINLARI; “KOCAN ŞEHİD OLDU DİYELİM. ÇOCUKLARINIZA KİM BAKACAK?” DERLER. KADIN DA; KOCAMI RIZIK VERİCİ OLARAK GÖRMEDİM HİÇ, DER.

- DÜNYA, CENNET VE CEHENNEM... ÜÇ AYRI HAYAT, ÜÇ FARKLI RESTAURANT...

- NE ZAMAN “İki ayaklı kur’an” GÖRSEM, KENDİMİ “tozu alınmış” AYNA KARŞISINDA HİSSEDER KUSURLARIMI GÖRÜP, TEDAVİ ETMEYE ÇALIŞIRIM.

- HOŞA GİTMEYEN BİR ŞEY OLDUĞUNDA “gadderullahi ve maaşae feale” “ALLAH’IN TAKDİRİ, NE DİLEDİYSE ONU YAPTI.” DER; O’NUN KONTROLÜNDE “cereyan” EDİLDİĞİNİ DÜŞÜNÜRÜM.

- Ayetler tablosu” GÖKYÜZÜNE BAKTIĞIMDA “Mülk-3”ü KULLANARAK RABBİM İLE “Diyalog”a GEÇERİM, GÜCÜNÜ ZİKREDER, “secde” EDERİM.

(mülk 3. O ki, birbiri ile âhenktar yedi göğü yaratmıştır. Rahmân olan Allah'ın yaratışında hiçbir uygunsuzluk göremezsin. Gözünü çevir de bir bak, bir bozukluk görebiliyor musun?)

- SECDEDE KALIŞ SÜREMİZ “Rabb’la” OLAN DİYALOĞUMUZUN VİTRİNİDİR.

Allah cc bildiklerimizle amel etmeyi nasip etsin...

Üst Alt