günah

BEDİR MUHAMMED ALİ

Çalışkan Kardeşimiz
Üyemiz
BEDİR MUHAMMED ALİ BİN LA
Hz ali ve hz ayşenin camel savaşından sonra . Müslümanlar arasında hz ali taraftarları . Ve hz osmanın katilinin bulunmasını istiyenler olmak üzere guruplaştılar. Hz ali gurubuna dahil olanlar kendi aralarında mezhep kurarak tarikarlara bölündüler . Hz osmanın katilini arıyan gurupta mezhebini kurarak tarikatlara bölünerek böylece islam ın içine ilk fitne girdi sadece camel savaşında binlerce müslümanın kanı döküldü. Her iki trafın bitip tükenmeyen kini bu gün 700 veya 800 tarikata kadar bölündüler ve her iki trafta kendilerine cemat edine bilmek için . Hz muhammedi ve hz kuranın izinde olduklarını beyan etmişlerdir. Tabiki en iyisini bilen hz allahtır. Burdan sonra yazacağım satırlar benim şahsi fikirlerimdir. Her ferd kendi nefsiyle akıl kitabına yazdıklarıyla rabbine döndürülür. Düşüncelerimde bir yanlışlık varsa bana aittir. Kalbimde hiç bir insana saygısızlık yapma düşüncesi yoktur aynı saygıyı ve sevgiyi sizlerdende beklerim. Benim kalbim hz muhammedin ailesinin katledilmesini kesinlikle kabüllenmiyor. Hz allahın ve resulünün düşmanı . Benimde düşmanımdır. çünkü onlar ruhu hayvaniye denizinde yaşarlar . Idrak kapıları kapalı azalarına dayanıcı olarak.yeryüzünde üç soy vardırki . Kainatı kana bulamıştır. 1- firavunun soyu -2-nemrutun soyu-3- hz muaviyeden sonra . Yerine geçen yezidin soyu.işte bu üç soy yüz yıllar boyunca . Mürseller sülalesi adı verilen nebi ve resullerine hz allahın zulüm ede ede bu günki noktaya dünyamız gelmiştir. Benim kalbim hz allaha, hz kurana ve 4 halifeye bağlıdır. Hiç şüpehe yokki binlerce allah dostu gelmiştir. Bizler onlardan feyz almışızdır. Ama şu bir gerçektirki onlarında feyiz aldığı kapı hz allahın resulü hz muhammed ve 4 halifesini güzel ahlakıdır bende yanlız oraya biad ediyorum hiç bir kin tutmadan kainattaki bütün müslümanları kardeş . Müslümanların dışındaki insanları ise müslümanlığa bir gün girecek hidayeti bekleyen gaflet ehli olarak görüyorum. Kevseri muhammediyenin zaten özü bu konu çünki son ferdin kalbine fatihanın ve besmelenin sancağı dikileceği güne kadar ruhlarımız bunun takipçisidir.burda bir sır vardır bütün bu yaşanan bölünme olaylarının ardındaki sır 4 semavi dinde aynı tecelliye uğramıştır bir bütün vardır oda hz allahın dinini tamamlama muradıdır. Hz muhammedle din tamamlanmış artık mezhep lerden, tarikatlara , cematlardan . Her mahallede mürşütlere , ve artık ferdiyata süratli bir şekilde koşmaktadır zaten hz muhammed efendimiz ile ferdiyat kapıları açılmış herkes
rabbiyle vuslat edebilmesi için miracın hakikatı bedenlerdeki nebi ve resullerin semaları nasıl tavaf edilir vakti gelmiştir. Gerçek şudurki ahmet. Muhammed . Mustafa ,mahmud ve el emin gibi hz peygamberimizin güzel isimlerinin tecellisi ile şeriat, tarikar marifet ve hakikat lar bir bir yaşanmış ve 1500 yılda el eminlerin hatemi velayeti devri başlamıştır. Neden hatemi devri çünki hz muhammed bütün nebi ve resullen hatemidir hz kuranda bunu açık olarak anlatıyor .bizim kalbimizde hiç birsıkıntı yok adım adım içeri la ilahe illallah .derinlere dalmak deyince aklıma ne gelir diye sorulmuş. Bu soruya şöyle cevap vericem balık suda yaşarken hep suyu merak edermiş . şimdi balığı o deryadan alsak bak işte su budur desek havasızlıktan ölür. Deryada bıraksak bu seferde su balığı kuşatmıştır hakikatı göremez o deryada gezer. Derya balıksız balıkta deryasız olmaz olursada hayatın anlamı olmaz. Aeo

Üst Alt