Gidiyor Musun Ey Şehr-i Ramazan

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
elvdramazan.jpg

Elveda ey Rahmet Güneşi Şehr-i Ramazan.Mü'minler için hüsn-ü şehadette bulunmak üzere Rabbin huzuruna gidiyorsun...
Kırık dökük dünyamıza misafir oldun .
Yaşanan her ânın kalbimizden birer parça gibi kopup gittiğini ve artık dönmeyeceğini bize defalarca ihtar ettin.
Bizi defalarca uyardın.
Sen bize rahmet yüklü bulutlardan daha fazla rahmetle geldin ey Şehr-i Ramazan!
Bizi rahmet dolu kucağına aldın!
Müşfik kucağında bir ay bizi rahmettine kandık.., bizi Kur’ân’ın müjdeleriyle müjdeledin! Bize ebedî saadetin kokusunu getirdin!
Bizi Resûlullah’ın (asm) şefaat müjdesiyle coşturdun! Bize Cennetin pınarlarından birer damla hayat kaynağı sundun;
Cennete benzeyen lezzetinle aklımızı başımızdan aldın!Berekettin ile geldin..
ins. bize bereketinden nasiplenmis olarak birakip gidersin..Eyy Rahmet ay`i Şehr-i Ramazan
Mağfiret ve Rahmet ayı! Yine gel dünyamıza!
Seni bekleyeceğiz,
Rahmet Güneşi Şehr-i Ramazan!Elveda.
.hy..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
elvedaramazanoho.jpg

sıcak aylarda nasıl oruçlu geçireceğiz diye , rahmet ayını binbir tasa ve sevinçle tam karşılamayı beceremeden, gidişinle üzüyorsun bizi mübarek ay.
bin aydan daha hayırlı geceleri içinde barındırmana rağmen, o gecelerden nasiplenmemiş olarak bizleri bırakıp gidiyorsun.
zamanın geri gelmeyeceğini bile bile ,gafil olan gafletten uyanmayan bir bedenle yine bizi başbaşa bırakıyorsun...
ama ben ümitvarım, inanıyoorum ki Rabbim ben farketmeden iliklerime kadar işlemiştir senin, nurunu feyzini güzelliğini...
inanıyorum ki, Rabbim tüm Allahın rızasını anarak tutulan oruçları kabul etti ve reyyan kapılarını bizler için açtı..
.bu şuurla ,bu inançla, nefs bataklığına batmadan bir sene geçirmeyi Mevlam nasip eylesin...
Tüm tutulan oruçları kabul eylesin, rahmet pınarlarıyla yıkanarak bayrama ermeyi nasip eylesin ki, bayram o gün ola..bayramınız kutlu ola....
Bayrami Hak edenlerden ola...amin..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
elvedaehriramazan.jpg

Selamun Aleykum Gonul dostlarim..evet Yarin bayram.. ama ben mubarek Ramazan AYI`na elveda diyemiyorum.. icimden gelmiyor.. ayriliklara..vedalara katlanamam..
ozelikle bu Rahmeti.. Bereketi bol olan mubarek olan Sehru Ramazan ise..
rah. annem bu gun cook uzuntulu olurdu..gitti bizim rahmet.. magfiret.. bagislanma.. anlarimiz derdi..bende cocukken cook sevinirdim..
yasasin yarin Seker bayrami.. anacigim kizardi.. Seker degil.. Ramazan-i serif-i en guzel sekilde gecirenler icin Ramazan Bayrami derdi..
Ve nihayetinde göz açıp kapayana kadar sona geldik, Mübarek ramazan ayımız bittiyor..
oruç tutmayan kardeşlerimize yazık oldu bak kimse açlıktan ..sussuzluktan..sicaktan da ölmedi..
oruç tutan kardeşlerimize ne mutlu mevla,nın rızasına müstehak oldular ..

Ey gönül!Oruçlu iken 'a misafirsin; sana gökyüzü sofrası yakışır!
Ey oruca yol arkadaşı olan cân!
Artık maddî yiyeceklerden elini çek!
Göklerden manevî rızık geldi, can sofrası kuruldu!
Aşıkların hayatı, beden mutfağı yüzünden kararmıştı.
İşte oruç, o mutfağı aydınlatmak için geldi.
(elhamdulillah) nice ramazanlara kavuşmak dileğiyle..

Onbir aylık yoldan gelip, bizere misafir olmuştun, Alışmıştık sana...
Hakkıyla kadrin bilmedik, Pek çok kusurlar eyledik, Nâdim olup tövbe ettik,
sevinç de var ama daha çok hüzünlü birgün bugün, ağlamak geliyor içimden..
Şehri Mübarek elveda! Sevdiklerimden kolay, kolay ayrilamam ben..
kalbimin dilli olsa da bu gun hissediklerimi cigliklar ile bir haykirabilse...
duygularimi kolay, kolay dille getiremem!!Rabbim bilir bugunku yüregimdeki hüznümü

Kişi sevdiğiyle beraber (haşr olunacak)tır..Bizi de Ramazanin rahmetti, bereketti ile haşr eyle Yarrabbi...
gönül sızım

Gurbette beni yanliz BIRAKTIN...Eyy Sehru Ramazan...

ben kübra

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Evet bugün Ramazan-ı Şerif'in son günü Rabb'im tekrarını da nasip eder inşallah. şimdiden herkese hayırlı bayramlar

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
sehriramazanupu.jpg

Esselamü aleyke ya şehre's sıyam,
Esselamü aleyke ya şehre'l kıyam,
Esselamü aleyke ya şehre'l iman,
Esselamü aleyke ya şehre'l Kur'an,
Esselamü aleyke ya şehre'l envar,
Esselamü aleyke ya şehre'l mağfireti vel gufran,
Esselamü aleyke ya şehre'd derecat vennecat minedderekat,
Esselamü aleyke ya şehre'l eman....
Ramazan Ayını Bizden Razı Eyle Ya RABB!

Değerli Gönül Dostlarım Mübarek Ramazan Bayramnızı tebrik ediyorum. Cenâb-ı Erhamürrâhimîn bu Ramazan-ı Mübarekenin hürmetine,
Affet bizi ve bizden RAZI ol!!Rahmeten lil-Âlemîn olan Resûl-i Ekrem Aleyhissalâtü Vesselâmın ümmetine rahmetiyle imdat eylesin. Âmin...
Ya Rab! Son yıllarda bayramlara hep buruk giren ve bir türlü istikrara kavuşamayan İslâm dünyasında kardeşlik,
dayanışma, barış, huzur ve güven ortamının yeniden tesisedilmesini, İslâm ülkelerinin tekrar ilim ve medeniyet, barış ve esenlik diyarı olmasını nasip ve müyesser eyle!
Ya Rab! İslam coğrafyasında, Suriye’de, Irak’ta,Mısır’da, Doğu Türkistan’da, Gaza da akan kan ve gözyaşının durmasını ve
bütün kardeşlerimizin bayram sevinci yaşayabilmelerini nasip eyle!..amin...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
stanbul.jpg

Ramazan-ı Şerif toparlandı gitmeye hazırlanıyor son saatlerini yaşarken içimizde bir hüzün bir dostu yolcu eder gibi ,
bir daha görüşür müyüz seneye Allah bilir...
Ramazanda dostlar edindim. Ramazan'da beraberce iftarlar yaptık..gulduk, sohbet edip gurbetligi unuttuk..
dün gece son iftarimi arkadaşlarim ile yapip vedalasmak icin ve fitre ve zekat sadakamizi vermek icin Camiye gittigimde ,
yanimda aksam namazini mukkemel adabi ve edebi ile kilan oglusuma bakip..namazdan sonra farkinda olmadan seslice soyle dua ederken..

Eyy Rabbim oglumun sunnetini kolaylastir.. zorlastirma hayir ile sonuclandir.. !!
bir baktim bir ses amin!! amin KIZIM Allah yardimcin olsun ne guzel ,terbiyeli bir evladiniz var..!!
simdi bunu kim dedi..camide hic kimse turkce konusmuyor ki... gaipten sesler mi duyuyorum..hani Ramazan evliyalar ayi ya acaba ben evliya mi oldum..
yook daha neler.. ben olsam olsam veli degil ancak benden bir deli cikar!!.:tamam:.
Dua makamindan Semadan Beden arzima indigimde yanimda
Turkiyeden bazi misafirlerimiz oldugunu fark ettim..

Kizlarini, ogullarini ziyarette gelmis nur yuzlu anneler vardi...
Memlekettim kokuyorlardi.. hemen onlara can ile sarilip namazdan sonra hep birlikte camimizin yemekhanesine yuruduk..
aman Allahim!! bu ne Ramazanin bereketti...500, 600 kisi hep masalar dolmus bize yer kalmamisti...
beni bosverin..Ana Vatandaki misafirlerimin camimizdeki ilk iftari idi ve oturacak yer yoktu...
neyse bazi haal kardeşlerime durumu izah edip hemen misafirlerimiz icin bir masa ayarlandi ve hizmettini ben bilakis yaparken
ayakta da iftarimi actigimda dunyanin en mutlu insani oldugumu hissettim..

Turkiyeli parduseli teyzemiz rahatsiz olup Guzel KIZIM sen ayakta kaldin deyince..espirili olarak tebessum edip Genc gelinler ayakta hizmet verir..dedim..:tamam:.
ve ona yillar once Eyyup Sultan da bir iftarda yasli bir dedemin bana yaptigi ikrami Rabbim bana da nasip ettigi icin cok mutlu oldugumu belirttim..
istanbuldan, eyyup sultan ve uskudardaki Cadir iftarindan bahsederken bir an kendimi Eyyup sultan bahcesinde iftar yaptigimi hayal ettim..
Gönül Dostlarım ile İftarlari cook ozliyecegim..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
elvedaramazan.jpg

Evet bugün Ramazan-ı Şerif'in 24 günü geçen ramazan değil! geçip giden ,tükenen Beyhude ömrümüz, biziz!!
Ramazan hep yerinde hep zamanında duruyor biz geliyoruz ve geçiyoruz ve gidiyoruz ramazan istasyonundan...
ama kimimiz,bazen nereden geçtiğinin farkında bile olmuyor ! kimimiz yeniden hayat buluyor geçerken bu mevsimden...
Seninleyken ne de güzel ne de özel oluyor zaman, seneye de ağırlar mısın bizi Eyy Rahmet Ayı Ramazan...

Ey Ramazan N'olur seneye yine gel.
N'olur Rahmet-i Rahmana kavuşana dek hep sen gel.
N'olur Küçük Kıyamet kopana kadar sen gel.
N'olur Mahşer-i Beden arzımız dirilişimize kadar sen hep gel gel ! Uyandir bizi...

Esselamü aleyke ya şehre's sıyam,
Esselamü aleyke ya şehre'l kıyam,
Esselamü aleyke ya şehre'l iman,
Esselamü aleyke ya şehre'l Kur'an,
Esselamü aleyke ya şehre'l envar,
Esselamü aleyke ya şehre'l mağfireti vel gufran,
Esselamü aleyke ya şehre'd derecat vennecat minedderekat,
Esselamü aleyke ya şehre'l eman....
Ramazan Ayını Bizden Razı Eyle Ya RABB!

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
aywqw.jpg

Eyy Şehri Ramazan geldin de gidiyorsun öyle mi?Seni tutmayanlar, sana tutunamayanlar, düşünsün sonunu. . .
Necip Fâzıl Kısakürek

cglaa16

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
malesef bitiyor ramazan.. Rabbim seneye ramazana ulasmayı nasip etsin inşallah..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
elvdramazan.jpg

Ramazan, Yavaş,yavaş gitmeye hazırlanıyor Aziz misafir Gidiyor hem de, onbir ay gelmemek üzere…
Hüzünle birlikte elveda demek zamanı geldi çattı “Ey Mübarek Kur’an ayı, Saimlere gufran ayı, Müminlere ihsan ayı, Şehri Mübarek elveda!
Gündüzlerin rahmet idi, Gecelerin nimet idi, Âşıklara vuslat idi, Şehri Mübarek elveda!
Hakkıyla kadrin bilemedik, Pek çok kusurlar eyledik, Nâdim olup tövbe ettik, Şehri Mübarek elveda!Nasip olur mu bir daha kavuşmak ey şehr-i ramazan?

İnanları bırakıp gidiyor musun ey şehr-i ramazan?
Müslümanlar, camiye seller gibi akıp dolarken,
Nefesler günlerdir, cennetler gibi kokarken,
Bizi tekrar nefsimiz ile bırakıp gidiyor musun ey şehr-i ramazan?

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Elveda Ey Mübarek Ramazan. Şimdiden özledim seni. Yanlızlığımın en güzel tesellesi oldun, karanlığımı aydınlattın, kederimi dağıttın, üzüntümü hafiflettin. Sen de beni bırakıp gidiyorsun.:cry:
Allah Celle Celâlühû başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu Cehennem azabından beraat olan Ramazan-ı Şerif’te okunan hatimleri, tüm ibadetleri ve yapılan yardımları kabul eylesin. Yapılan dualar hürmetine İslâm coğrafyasındaki mazlumlarına imdâd eylesin. Ramazan-ı Şerif’teki kardeşlik ortamını tüm zamanlara yaysın. Amin...

Turab

Teknik Ekip
Yönetici
Admin
Üst Alt