Gelin Beraatımızı İsteyelim

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
ins.yarın gece Beraat Kandili kutlanacagini Manevi KIZIMA soyledigimde Hoya (anne) Biz de Beraatımızı İsteyelim mi deyince sasirdim bir an...
Cocuklarim yaz kursuna camiye gidiyorlar ve hocasi dun demis ki:
"Bu gecede Allah'ın samimi bir tövbe ile günahları bağışlayacağıni.."biliyorum anne hy..
cocuklarin safligina hayranim sek,suphesiz nasil da tam imani bir teslimiyet var...bu olay beni sarsan

Beraatımı İstiyorum Ya Resulallah
Sahabeyi hatirlatti...

Eski zamanların birinde saf mı saf temiz mi temiz her şeye ve herkese kanan bir adam yaşarmış Tüm muradı insanlara hizmet edip
Rabbinin rızasını kazanmakmış Fakat bazı kendini bilmez insanlar onun bu saflığından yararlanıp ona kötü şakalar yaparlar üzerlermiş.

Gel zaman git zaman bu saf adamın köyünden bir gurup insan umre ziyareti yapmaya karar verirler Giderlerken bu adamcağızı da yanlarında götürmeye karar verirler
"Yolda biraz takılırız ,egleniriz..zaman geçiririz" diye

Nihayet uzun ve yorucu bir yolculuktan sonra yüce Allah'ın evi Beytullah tüm heybetiyle görünmüş Müslümanlar ve bizim iyilik timsali saf adamımız
heyecan ve sevinçle ona koşmuş ve umre vazifelerini yerine getirmişler Yaklaşık on gün burada ibadetle meşgul olan kafile artık toparlanıyormuş..

Şimdi Resûlullah'a sav.varma zamanı gelmişti Nur şehir Medine'ye gitmek için yola koyulmuşlardı Mekke'den bir mil mesafe ayrılmışlardı ki
içlerinden biri çantasından birtakım kâğıtlar çıkarmış acele ile arkadaşlarına dağıtmaya başlamış

"Bu nedir?" diyenlere:
"Susun sessiz olun Bizim saf adam duymasın ona müthiş bir oyun hazırladım" demiş
Kafilede olan herkese dağıtmış O kâğıtlardan sadece saf adama vermemiş Arkadaşları dayanamamış "Çabuk anlat oyunun nedir?" demişler Adam:
"Bakın birazdan saf adam gelecek Bizlere ellerimizdeki kâğıtların ne olduğunu soracak"
"Eee biz ne diyeceğiz?" diye atılmış arkadaşları
"Diyeceğiz ki bu kâğıtlar bize cennetten gelmiştir Umre ziyaretimizi kabul eden Allah bizlere beraatlarımızı gönderdi" diyeceğiz Arkadaşlarından bazıları:
"Fakat bu çok ağır bir şaka" dedilerse de bu işi yapmaya karar verdiler
Biraz sonra saf adam yanlarına gelmişti Birde ne görsün herkesin elinde birtakım kağıtlar onu öpüp kokluyorlar Dayanamadı:
"Ey benim arkadaşlarım! Nedir o elinizdeki öpüp kokladığınız kâğıtlar?" diye sordu
Hepsi birbirlerine kaş göz edip gülüşmüşlerdi Bu oyunu hazırlayan zat ona:
"Aaa senin bu kâğıtlardan haberin yok mu?"
"Hayır yok"
"Ama nasıl olur bak hepimize gönderildi bundan"
"Fakat anlamıyorum nedir onlar? Kim gönderdi?"
"Kim olacak umremizi ve ibadetlerimizi beğenip kabul eden Allah gönderdi"

Saf adam âdeta beyninden vurulmuştu Son baharda yaprakları dökülüp en ufak bir rüzgârda titreyen bir gül ağacı yaprağı gibiydi Dudakları:
"Rabbim! Rabbim! diye kıpırdıyordu
Aniden yönünü Mekke'ye çevirdi Kâbe karşısındaydı; birden olanca kuvvetiyle koşmaya başladı Arkadaşlarının "Dur gitme! Şaka yaptık" sözlerini duymuyordu bile
Onun gönlü yanmıştı hem de nasıl bir yangın…
Belki Nil nehri oraya aksa söndüremeyecekti Düşüyor kalkıyor ağlıyordu Sonunda kavuşmuştu Beytullah'a Ona öyle bir sarıldı ki gözyaşlarını
Kâbe'nin örtüsü içine çekiyordu Kalbini âlemlerin Rabbi olan Allah'a bağlamış haykırıyordu:

"Ey yüceler yücesi Allah'ım! Ey benim Rabbim! Niye benim beraatımı vermedin ne kusur ettim? Allah'ım!
Arkadaşlarım öyle mutlu ve sevinçli ben böyle boynu bükük yetim kaldım Rabbim! Sana yalvarıyorum! Benim de beratımı ver Ne olur Allah'ım beratımı ver!
Ben beratımı istiyorum!"

O böyle yalvarırken kafasına bir şeyin değip yere düştüğünü hissetti Bir de ne görsün arkadaşlarının ellerindeki kâğıtlardan çok daha güzel bir kâğıt
Hemen aldı sevinçten ne yapacağını şaşırmıştı Hemen kalktı kafilesine doğru koşmaya başladı
Bir yandan da bağırıyordu:
"Aldım! Aldım! Ben de beratımı aldım!…"

Arkadaşlarının hepsi şaşırmıştı Adam yanlarına gelince hemen elindeki kağıdı aldılar O da neydi? Bu kâğıt nasıl da güzel kokuyordu!
Hayatlarında hiç bu kadar güzel bir koku koklamamışlardı Üstelik çok garip harika desenli bir kâğıttı Şimdi hepsi telaşlanmışlardı işin içinde bir iş vardı
Hiç vakit kaybetmeden hemen Mekke'ye döndüler ve o devrin büyük âlimi bir büyük zata gittiler Kâğıdı ona verdiler O âlim zat kâğıdı eline alır almaz ayağa kalktı

"Sübhanallah! Bu cennet kokusudur" dedi Kâğıdı açınca hayret ve dehşeti arttı:
"Bu " dedi "Bu bir berattır Falan adama yazılmıştır Hem de nur mürekkeple yazılmıştır"

Hepsi donmuşlardı Kimileri hüngür hüngür ağlıyordu Âlim o saf adamı kucaklamış sakallarından yüzünden ellerinden öpüyordu
"Ne olur bana dua et!" diye rica ediyordu
Allah bu saf kuluna rahmet etmiş ona nazar edip mükâfatlandırmış ve arkadaşlarına da bir ders vermişti...

Siz de cehennemden kurtuluş beratınızı/belgenizi istiyor musunuz?
Siz de dünya ve ahiret saadeti istiyor musunuz?
Elbette istiyorsunuz Peki ne yapalım bu beratı almak için?

1-Beraat kandilinde televizyonda mevlid-i şerif dinlemek: Elbette güzel olur ama kurtuluş beratı için yetmez

2- Dünya mahkemesinde berat etmek için suç işlemediğinizi ispat etmeniz gerekir Mahşer mahkemesinde ise suç ilemediğinizi ispat edemezsiniz Çünkü peygamberler hariç herkesin günahı vardır O mahkemede berat almak için Allah’ın rahmetinin sizin üzerinize olmasını sağlamalısınız O da gidilen yanlış yoldan dönmek yani tevbe kapısını çalmak ve Peygamber Efendimiz(sav)’in izini sürmekle olur

Hikayemizde olduğu gibi bir kağıt gelmesini beklemeyelim elbette
Her günahımıza karşılık iki güzel şey yapmaya çalışalım Müslümanca yaşadığımız takdirde hem bu dünyada mutlu olacağız hem de inşallah ilahi mahkemenin melek mübaşirleri bizim için “ Beraat!” diye nida ederler
...............

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Beraat edebilirmiyiz !.....
ALLAH'ın yer yüzünün halifesi olarak yarattığı insanlar !...
Acaba kendi nefislerimizi hiç hesaba çekebiliyormuyuz ?
Bu gece hani herkes beraatten bekliyoruz ya
Beraat edebilecekmiyiz !...
Her kime sormuş olsam ooooo ne demek benim hiç suçum yokki
Filanca benim savunduğum liderime dil uzattı da bende ona karşı cevap verdim.
Yahutta ooo karşımdaki bizim hoca efendiye,
bizim şeyhe dil uzattı da ona cevap vermiştim.
Efendim bu gece ne LİDER , ne ŞEYH senin ,
benim beraatim için yapacağı bir şey olmıyacak.
Nefsi, nefsi varya hani
Herkes kendi nefsine düşmüş onu kurtarma çabasında olacağı günü düşünürsek
işte bu akşam beraat varmı yokmu
Beraatimizi alabilecekmiyiz, alamıyacakmıyız ?
ALLAH cc bütün iman etmiş MÜMİN kardeşlerimizin
BERAAT'lerini almış AF olunmuş oluruz İNŞAALLAH...
ALINTI'dır

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Rahman ve rahim olan ALLAH'ım, bu gecede Siz biz insanların yari ol, yardımcımız ol, azımızı çok, noksanımızı tamam eyle, hanelerimize bereket , vücudumuza sıhhat, gönlümüze muhabbet ver, dertli kullarına deva, borçlu kullarına eda ihsan eyle, sen bizi bizden iyi bilirsin yarabbi...
bizim kalbimizden geçen ama dilimizle ifadeden aciz olduğumuz muradımızı lütfunla bahşeyle yarabbi..
Bu hayırlı geceyi en güzel şekilde ihya edip, mübarek ay ramanzana kavuştursun RABBİM..

Ya Rabbi, cezandan affına, gazabından rızana sığınırım, senden sana sığınırım, Zatın yücedir, seni övmek için kelime bulamıyorum,
acizligim, gunahlarim,ile Rahman KAPINA geldim ve beraatini istiyorum Yarrabi...
Mübarek gecede günahlarımızdan arınmış bir halde beraatini alan kullarindan oluruz inş..

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
beraatini istiyorum Yarrabi...
Mübarek gecede günahlarımızdan arınmış bir halde beraatini alan kullarindan oluruz inş.. Bu da benim Beraat Gecesi hurmettine
burada bulunan Gonul Dostlarim ve tum musliman kardeslerim icin tek duamdir!

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
On bir ayın sultanı Ramazan, ufkumuzda göründü.
Ramazan’ın son müjdecisi Berat Kandili, geldi çattı. Allah (cc)’ın kullarına maddi ve manevi dertlerden, sıkıntılardan ve günahlardan kurtulma fırsatı sunduğu Berat Kandili, kutlu olsun.

Hani insanı onulmaz bir hasret ile bir yere bağlayan ipler bir bir çözülür ya, hani kırılır ya zincirler ardı ardına ve ufuk sonsuzluğunda bir özgürlük,
bir esenlik sarar ya tüm varlığımızı, o duyguları yeniden yaşar gibiyiz rahmetin gözle görüldüğü bu mübarek demlerde.
Âlemlerin Rabbi, bizi koşar adımlarla, Kur’anlar, tesbihler ve teheccüdlerle ayların sultanına, insana sultanlık bağışlayan, sultan kulların ayına; Ramazan’a bir adım daha yaklaştırdı.
Bizleri ayların sultanı Ramazan’ın müjdecisi Berat ufkuna bir kere daha layık görerek kurtulma imkanı bahşeden Rabb’imize hamd olsun.
Benim gibi gunahkarlara Ramazan ayina tertemiz kavusmalari icin belki de bu son bir firsattir...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Bu gece ki; bütün manevi hastalıklardan, bütün günahlardan BERAAT edildiği bir gece.
Rabb’im! Bizler aciz, bizler günahkâr, bizler kusurlu kullarınız. Günahlarımızla yine Senin kapına geldik, yine Senin huzuruna durduk, yine Sana el açtık.
Senden başka gidecek kapımız yok.
Senden başka dayanacağımız, sığınacağımız kimsemiz yok. Allah’ım! Bu gecenin bütün rahmet ve feyzinden faydalanmayı Senden istiyoruz.
Bu gece günahlarından berat eden kullarından olmayı Senden istiyoruz.
Bu gece şu ana kadar yapmış olduğumuz günahlara kalpten tevbe ediyoruz.TEVBE YARRABI...TEVBE...
Bu gece sabaha bambaşka bir insan olarak başlamayı Senden istiyoruz.
Yüce Rabb’im! Senin rahmetin, mağfiretin sonsuzdur.
Bu sonsuz lütfundan bu gece bizleri de nasiplendir..
Bu gece şefaatine nail olan kullarından eyle bizleri Allah’ım!
Yüce Rabb’im! Senin razı olacağın birer kul olmayı bizlere nasip et.
Bu gece bizleri affet Allah’ım! Affet Allah’ım! Affet Allah’ım!
Affedilmeye o kadar cook ihtiyacim var ki gunahlarimin altinda eziliyorum.. medet Ya Rabbi..Medet...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ey Yüce Rabb’im!
Bu gece ki; dağlar kadar günahı olanların bile affedildiği,
Bu gece ki; “Yok mu isteyen? İstediğini vereyim” nidasının yükseldiği,bir kutlu An da sadece gunahlarimin bagislanmasini ve Senin RIZAni diliyorum..
Bu âlemde Sensiz boğuluyorum...Eyy Rabbim...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Mevlam beraatimizi alan kullarından eylesin hepimizi inşaallah...
'ALLAH’ım, azabından affına, gazabından rızana sığınırım, Senden yine Sana iltica ederim. Sana gereği gibi hamd etmekten âcizim.
Affet Bizi Allahim...

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
beratkandilinezaman.jpg

On bir ayın sultanı Ramazan, ufkumuzda görünmeye basladi..
Ramazan’ın son müjdecisi Berat Kandili,
Hicri 1434 Şaban 14/15, Miladi 2013 Haziran 23/24 (Pazar) günlerindedir...

Berat Kandili (Beraat Kandili) İslam dininde kutsal kabul edilen gecelerden biridir. Şaban ayının ondördüncü gününü onbeşinci gününe bağlayan gecesi Beraat gecesidir.

Esasında Kandil Geceleri Peygamber efendimiz sav zamaninda yer almamaktadır.
H.3. asırdan itibaren mistik çevrelerde kutlanmaya başlanmış ve II. Selim'den itibaren minarelerde kandil yakılmasıyla kandil adını almıştır.

Aslı "Berâettir." Beraat sözlükte "bir zorluktan kurtarmak ve berî olmak" demektir. Bu gece Bereketli ve feyizli bir gece olması nedeniyle;
günahların affı ve kulların temize çıkarılması sebebiyle Beraat gecesi ve kulların ihsana kavuşmaları yönünden rahmet gecesi gibi adlar da verilmiştir.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
Ey Rabbimiz! Bize katından rahmet ver ve şu durumumuzdan kurtuluş için bize yok göster."
Kehf 110

İçerisinde bulunduğumuz bu mübarek aylarda ''Recep Allah'ın,Şaban benim,Ramazan ümmetimin ayıdır.''
buyurup Efendimizin müjdelediği Şaban ayında Rabbimizden Beraatimizi isteyelim...
Rahmet ikliminden bir nebze olsun esintileri yakalamak adına kalbimizin tozunu almayı unutmayalım.
Rabbim bu gece hürmetine bizleri Hak olan üzerine daim eylesin inşaAllah..

Klavyenizdeki DELETE tuşuna bastığınızda pc'nizdeki tüm lüzumsuz verileri nasıl silebiliyorsanız,manevi dünyanızda yer alan tüm hatalarıda bu gece silebilirsiniz!....
Bu gece beraat gecesi....Bu gece formatlayın kendinizi....Ramazan-ı şerif geliyor....yep yeni bir ruh dünyasıyla başlayın yarına.....
bu gece fırsat gecesi....Ramazan'a gidişte son dönemeçe geldik....hazırlayın ruh dünyanızı....
tevbe ve pişmanlıkla yıkayın ruhunuzu....açın avuçlarınızı ve kaldırın ellerinizi semaya....
Aff ve magfiret icin Yalvarin Güzel Allah-a...
BUGÜN BERAATİMİZİ İSTİYORUZ RABBİMİZDEN DUA EDELİM İNŞAALLAH...

Bütün İslamiforumlar.net Ailesinin İnşaAllah günahlarımızdan sıyrılmamıza vesile olacak Beraat Kandili Mübarek Olsun..

Oğlum

Katılımcı Kardeşimiz
Üyemiz
Aminnnn, aynı duygular içinde duamı ediyor, Rabbim herkesin, Rabbine sığınan inan tüm kullarının yanında olsun, görünür görünmez tüm felaketlerden kazalardan afatlardan şeytanın zulmünden ve şeytana kulluk edenlerden ve etmekten çocuklarımızı, yakınlarımızı, sevdiklerimizi arkadaşlarımızı komşularımızı ve güzel ülkemizin güzel insanlarını kendi arzu ve istekleri çıkarları uğruna bölmek parçalamak isteyen tüm kötü zihniyetlere fırsat verme sen koru.

Gönül sızım

Özel Kardeşimiz
Yönetici
Süper Mod
Moderatör
hiç olmazsa bu gece, evet bu gece dilimize, gözümüze ve kulağımıza ,Nefsimize hâkim olalım Başkalarının yapıp ettikleriyle değil,
sadece kendimizle uğraşalım..kendi Nefsimizi bir muhasebeye cekip bir Kendimize Gelelim...
Ben hiç olmazsa sadece bu gece dedim ama elinizden geliyorsa her gecenizi Beraat'e çevirmek de mümkün…
Kandiliniz mübarek, geceniz beraata vesile olsun

Klavyenizdeki DELETE tuşuna bastığınızda pc'nizdeki tüm lüzumsuz verileri nasıl silebiliyorsanız,manevi dünyanızda yer alan tüm hatalarıda bu gece silebilirsiniz!....
Bu gece beraat gecesi....Bu gece formatlayın kendinizi....Ramazan-ı şerif geliyor....yep yeni bir ruh dünyasıyla başlayın yarına.....
bu gece fırsat gecesi....Ramazan'a gidişte son dönemeçe geldik....hazırlayın ruh dünyanızı....
tevbe ve pişmanlıkla yıkayın ruhunuzu....açın avuçlarınızı ve kaldırın ellerinizi semaya....
Aff ve magfiret icin Yalvarin Güzel Allah-a...
BUGÜN BERAATİMİZİ İSTİYORUZ RABBİMİZDEN DUA EDELİM

Üst Alt