Geceleri uyuyamıyorum beni birşeyler uyandırıyor

aguestian

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Arkadaşlar abilerim ablalarım kardeşlerim öncelikle selamın aleyküm siteye kayıt olalı 10 dk olmuyor izmirde oturuyorum.

Belirtmek istedigim bazı sorunlarım var yaklasık 3-4 gündür uyuyamıyorum beni bişeyler uyandırıyor uyumadan önce banyo yapıyorum, dua okuyorum fatiha, ayetel kürsi ve bildigim diger hepsini en az 2 kere okuyorum ama beni geceleri birkaç kere birşeyler uyandırıyor, ses duymuyorum fakat yatagımda yatıyorum dibinde duvar var sanki odamdaki sandalyemde biri oturuyomuş ve bana bakıyomuş gibi oluyor hiç konuşmuyor, hiçbişey demiyor ve ben ona bakamıyorum, üstümü örtüyorum, korkuyorum yataktan cıkmıyorum duvara dogru kapanıp gözümü ondan kacırıyorum kapatıyorum, böyle bişeyın orda olup olmadıgını bile bilmiyorum ama kücüklükten beri bende nazar oldugunu herkes söyler ailemle biyere gitsem ne kadar tatlı, yakışıklı cocuk derler dediklerinde illaki o gün bişey başımıza geliyor, son 1 senede aile sorunlarımız arttı akrabalarımızdan ölen ve kanser olan oldu bunların anlattıklarımla ilgisi varmı bilmiyorum ama insan böyle bi durumda onlara bağlayabiliyor herşeyi.

Dediğim gibi ben bundan kurtulmak istiyorum sanırım bana musallat oldular kesin bişey söyleyemicem bu konuda hiç bilgim yok uyumadan önce başım agrıyor genelde, ve gecen senelerde bir gün uykumdan uyandıgımda yatagımın üstünde kanlı bir el görmüştüm sabah kalktıgımda yoktu belki rüyadır bilmiyorum ve dün gece yatarken kırmızı kıpkırmızı bir el gözümde canlandı yine duvara pusmustum tam sırtımın üstüne dokundu böyle çok korktum ama uyudum hiçbişey yapmadan benim istediğim bunu okuyan herkes tanıdıgı tanımadıgı beni bu konuda bilgilendirebilecek ve ya kendisi bilgili olup bana yol gösterecek beni bu durumdan kurtarmanın bir yolunu bilen varsa bana mesaj yollayabilir detaylı anlatabilir herşeye acıgım yeterki artık rahat uyuyabileyim baş agrılarım geçsin.

Herkese şimdiden teşekkür ederim..

tozduman

Moderatör
Moderatör
Aleykümselam kardeşim hosgeldin.
Sana musallat olmadilar öyle birşey yok.
Bu anlattıkların ile alakası yok o ailemin. Bu sebeple kendini strese sokma.
Bizim gözümüzde perde var ve biz o alemi göremeyiz.
Hepimiz gözümüzü kapatınca değişik şeyler görüyoruz.
Şimdi sen yatağa uzaniyorsun kardeşim streslisin panik ve korku içindesin.
O sandalyede biri var sanıyorsun ve öyle hissediyorsun ama yok.
Aynı şey olursa bir kere bak sandalyeye boş olduğunu göreceksin.
O Alem sana musallat olsaydı sen kimseden yardım isteyemeyecek kadar içine kapanik bir insan olurdun.
Neden biliyomusun sana nasihat verirler ve sen kurtulursun diye.
Bu yüzden sadece stres ve korku dan dolayi sıkıntı yaşıyorsun.
Yatağa uzandiginda güzel şeyler düşün ama zikir çek elbette ve abdesttiz mümkünse yatma kardeşim.
Allahın yarattığı sana senin yasayacaklarina engel olabilir mi ? Mümkün mü?
O Alem zayıftır! biz insanlar bismillah ile şeytanın belini kirariz. Başımıza onlar birsey getiremezler.
Insan herşeyden kaçar ama kaderinden asla kacamaz.
Allah şifa versin. Allah rahmet eylesin.
Boşu boşuna kendini sıkma kardeşim. Sende musallat olan kişi belirtileri yok.
Bu sitede bu teşhisi benden daha iyi koyacak kimse de yok.
3 yıl boyunca bana musallat oldular çünkü.
Geceleri güzel güzel dinlen uyu :)
Ve birde böyle herseyi onlara bağlama eğer herseyi onlara baglarsan o zaman kendine cekersin!
Kehf suresi ilk 11 ayetini oku kardeşim kötü gözler nazari gözlerden Allah korusun sizi.
Allah şifa versin.
Allah hidayete erdirsin.
Selametle kardeşim.

gozde

Yeni Kardeşimiz
Üyemiz
Kesinlikle öyle bir durum yok bende yıllarca yaşadım bu gibi olaylar. Çağırırlar yatağımdan kaldırır götürürlerdi, geceleri neler gördüm neler yaşadım. Üç harflileri birebir görüp dokunacak kadar ama çözümünü ben yine kendimde buldum. Onların beni ürkütüp korkutabilmesinin tek bir nedeni vardı; ben eksiktim. Tam manası ile tevekkül edip, ibadetlerimi yerine getirmiyordum. Ne zaman ki ben Rabbim'e sığınmayı öğrendim cahiliye dönemim bitti o zaman o olaylar da bitti. Gücü namazda kur'an da bulursun ancak. Oku kardeşim sadece oku. Felak Nas oku geceleri yatmadan dilinde tesbihin olsun Besmele, Kehf suresi oku...
Bizlere ondan başka kurtuluş ve ondan başka refaha erdirecek hiç bir şey yok. Allah Yar ve Yardımcın Olsun...!

Hümeyra

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Aleyküm selam kardeşim hoş geldin sefalar getirdin.Korku korkuyu tetikler bunu bilen şeytan insana bu konuda tek silahı olan vesveseyi verir sana da yaptığı gibi tek çare Allah cc sığınmaktır.Burada ki arkadaşlar sana tavsiyeler verecekler dinle gayret et ve amel etmeye çalış korku düşünceni bir psikologdan destek alarak yenmeye çalış ki korku kaybolunca sanrılarında kaybolacaktır.Ama bu desteği alırken asıl şifanın kaynağı Allah cc sığınmaya asla ihmal etme çünkü asıl şifayı sana yaratan verecek tozduman kardeşimin tavsiyelerine sıkı sıkı tutun.Zikir şeytanın yaklaşmasını önler ,şeytan gidince vesvese de kaybolur.Kur'an okumak Hakkı ve hakikati bulmanda yardımcı olacaktır.Bu sıkıntı ile Allah cc seni kendine çağırıyor bunu sakın aklından çıkarma ve Allah cc karşı farz olan kulluğuna sıkı sık sarıl kardeşim selametle Allah cc emanet ol.

Firariyim

Süper Kardeşimiz
Üyemiz
Aleykümselam, siz çalışıyor olsanız günün yorgunluğundan yastıkla buluşmadan uykuya geçerdiniz.
Odanızda hayaller ve gölgeler görmeyecek kadar aydınlatma ile uyuma bu sorununuza iyi gelebilir.
Böyle hayali kurmacalarla hayatınızı korku ve zindana çevirmeyin. Kendi kendimize ediyoruz..
Düşüncelerini değiştirip korkulara sebep veren hayaller yerine mana aleminden güzel tefekkürlerle uykuya hazırlık yapmaya çalışırşanız bırakın odayı alemi seyre durursunuz...
Yakin içinde bir uyku hz Ali k.a.v göre ibadetle geçirilen geceden daha evladır...

Üst Alt